Skocz do zawartości

Jakie mamy talenty?


kszys

Rekomendowane odpowiedzi

czy jestesmy w stanie okreslic te posiadane przez nas samych czy je dostrzegamy czy potrafimy powiedziec jakie talenty mają inni?

ciekawe

 

Edytowane przez kszys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno określić nasze talenty, chodźmy z tego powodu że dużo rzeczy nie robiliśmy. Chodźmy jodłowanie, kto próbował ? Może przypadkiem ktoś by się znalazł kto ma do tego umiejętności. Co do talentów innych, przez sam wygląd można je określić, chodź nie zawszę. Ale przez rozmowę na pewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można mieć talent do śpiewania i po prostu nie cierpieć śpiewać, można mieć do czegoś talent ale uwielbiać robić coś innego, można nie mieć żadnego talentu ale poprzez praktykę można dojść do poziomu mistrzowskiego;

 

talenty są elementem drugoplanowym, istotne jest to co uwielbiamy robić, jeżeli nawet mamy do czegoś talent ale tego nie lubimy, to może i zyskamy sławę, uznanie, podziw, pieniądze, kobiety czy mężczyzn, ale zdrowie podupadnie, gdyż zawsze będzie istniał ten stres czy presja, będzie istniała ta świadomość iż robi się coś do czego ma się talent, a nie to co się uwielbia robić, będzie brakowało tej pasji czy zapału do samodoskonalenia, do poznawania coraz to więcej informacji o danym zagadnieniu, będzie brakowało radości w tym co się robi, brakować będzie też chęci do nauk, przecież dana osoba ma talent w tym zakresie, więc po co jej trening czy nauka? talent załatwi wszystko... takie nakierowywanie się głównie na talenty może prowadzić na manowce, istnieje pewna historyjka o pomocniku kucharza który pewnej nocy otworzył wszystkie konserwy w całym zakładzie, bo po prostu był bardzo dobry w otwieraniu konserw... podobnie i tu, lepiej jest się skupić na tym co się uwielbia robić, co sprawia przyjemność i co nie męczy nawet i po kilku godzinach pracy, ludzie którzy robią to co ich pasjonuje są naprawdę szczęściarzami, nie dlatego że udało im się znaleźć zajęcie które odpowiada ich pasjom, lecz dlatego iż zidentyfikowali swoją pasję oraz podążali za nią, robiąc z tej pasji profesję;

 

mam nadzieję iż te kilka zdań pomoże :)

Auegamma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja przykładowo odpowiem :D

Kocham pisać, pisze by żyć, żyje by pisać. Moje wiersze ukazują świat dookoła mnie, poruszam w nich każdy temat, i wiem po latach praktyki że to coś co robie najlepiej i powinnam robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a ja na przykład kocham śpiewać - i nigdy nie robię tego publicznie (mówię Wam uszy więdną już na sama myśl o moim "pięknym" głosie :D)

dodatkowo: pisałam, malowałam, lepiłam, składałam, kleiłam i takie tam inne manualne prace.

 

jedno jest pewne: mam ogromny talent do psucia wszystkiego, ale tylko po to, żeby to później naprawić.

 

hmm... chyba czas najwyższy spróbować czegoś nowego i odkryć nowe talenty.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam całkowity bark talentu do czegokolwiek ;p Niektórzy mówią mi, że mam predyspozycje do pracy na scenie, ale chyba wybiorę coś w stylu pisania jakiś bajek, wierszy, opowiadań, a nuż może wydam książkę. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Ismer zmienił tytuł na Jakie mamy talenty?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...