Skocz do zawartości

dziwne rzeczy energetyczne


ozyrys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , może ktoś będzie znał odpowiedź na mój problem. Więc tak pokrótce , jestem w rozwoju duchowym już od jakiś 3 lat i sporo medytuje w sensie obserwacji umysłu , ale nie tak ,że siedze, tylko robie taką vipassane na codzień , a tylko czasami sobie tak siąde i zaczne obserwowac umysł.

 

No i ostatnio jakieś 3 tygodnie temu położyłem się spać i sobie obserwuje umysł leżąc na plecach i nagle stałem się bardzo świadomy , umysł jakby się zatrzymał i poczułem ogromną energie idącą od moich nóg czy tez bioder w kierunku mojej głowy , i się przestraszyłem i przerwałem ten proces i od tamtej pory dzieją się u mnie jakieś rzeczy energetyczne.

 

Czuje się codziennie jakbym był nie do końca w ciele , mam uczucie jakby falowania czy tez kołysanie energetyczne , a to jest najgorsze , bo to jest prawie cały czas , czy siedze , czy ide , leże itd. Czasami stoje , albo ide i mnie tak zarzuca energetycznie , boje sie że moge sie wywrócić , albo po prostu stoje albo siedze , to czuje się jakbym falował , jakbym był po za ciałem. Czuje jakbym był w takiej kuli energetycznej. Często występuje lęk przed śmiercią. W ogóle ciezko mi się skupić na czymkolwiek , a jestem w trakcie studiów i troche mi to wszystko rozwala. Czuje się jakbym był w dwóch światach

 

I słyszałem dwie wersje. Ktoś mi mówił ,że mam przebudzenie kundalini i to są objawy z tym związane i mam się temu poddać. A ktoś inny mi mówił ,że za dużo medytowałem i troche straciłem kontakt z rzeczywistym światem i jestem bardziej w swoim ciele energetycznym niż w fizycznym i kazał dużo pracować z ciałem i się zakorzenić , sport itd.

 

I czy ktoś mógłby cos doradzić w tej kwestii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabierać na praktykę ofkoz.

 

omawiając praktykę medytacyjną, mówi się o:

poglądzie, ścieżce oraz owocu.

 

pogląd to generalny pogląd z jakim startujesz- Twoja motywacja, widzenie rzeczy jakie dla ciebie są

ścieżka to praktyki

owoc to zwieńczenie ścieżki

 

jeśli masz wyjaśniony pkt 1 i 2 dobrze (masz dobry support w guru/sandze) to nie powinno być problemem z pkt 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...