Skocz do zawartości

Kabalistyczny wzór Drugiego Pentaklu Jupitera


Aaron

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Na początku skojarzył mi się faktycznie z Kabałą, ale może to być jakiś naszyjnik wolnomularstwa? Figury geometryczne i jedna z nich przypomina cyrkiel, który jak wiadomo jest jednym z symboli masonów. Ale fakt kabała jest tu chyba najtrafniejszym z pomysłów, zaryzykuje takiego określenia...

 

[ Dodano: 2008-01-14, 08:56 ]

@swojego posta

Trochę też przypomina pieczęć Astarotha z Goetji poniżej link. http://www.jwmt.org/v1n10/images/verum/astaroth-seals.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogladajac talizman odrózniłem 2 znaki których jestem pewien :) tylko nie wiem co znaczy ten drugi znak ?

 

zastanawiaja mnie te liczby - cyfry albo znaki (obojetne).

 

[ Dodano: 2008-01-14, 20:51 ]

ogladajac talizman odrózniłem 2 znaki których jestem pewien :) tylko nie wiem co znaczy ten drugi znak ?

 

zastanawiaja mnie te liczby - cyfry albo znaki (obojetne).

 

cos.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wydaje mi sie, że znam ten symbol, nawet dokładnie ten znak pośrodku zrobiony z trójkątów. Ale jak na złość nie pamiętam skąd :cry:

Wiem jedynie, że to na pewno znak związany z kabałą, ale jeśli sie nie mylę to przerobiony przez późną gnozę... chyba.

W tym znaku nie ma pentagramu, nawet heksagramu, w założeniu miało być to pewnie symbol potęgujący lub ochronny. Ważne jest symbol pod zawieszką, jeśli dobrze widzę to chyba symbol solarny w bramie, ale nie wiem do końca za słaba fotka....

 

[ Dodano: 2008-03-11, 18:34 ]

Wkońcu! wiedziałem, że to znajdę :)http://lapidarium.pl/amulety/pl/eu/eu49.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Znam ten znak

cytat ze strony inetrnetowej sklepmagiczny.pl:

Produkt: Kabalistyczny wzór Drugiego Pentaklu Jupitera

 

Łączący korzystne siły męskie i żeńskie tworząc związek idealnie harmonijnych układów i wzajemnych powiązań. Służy zgodności, harmonii i pełnej integracji dwojga ludzi. Pozwala łatwiej się rozumieć i usuwa wszelkie przeszkody zarówno w sferze duchowej jak i fizycznej stojące na drodze do pełnego szczęścia i zrozumienia się. Daje płodność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem u siebie na strychu talizman, czy ktoś wie co on oznacza i jakie ma właściwości?

bethhs6.jpg

 

dalej się zastanawiasz co to za symbol? jest to Kabalistyczny wzór Drugiego Pentaklu Jupitera

 

 

Łączący korzystne siły męskie i żeńskie tworząc związek idealnie harmonijnych układów i wzajemnych powiązań. Służy zgodności, harmonii i pełnej integracji dwojga ludzi. Pozwala łatwiej się rozumieć i usuwa wszelkie przeszkody zarówno w sferze duchowej jak i fizycznej stojące na drodze do pełnego szczęścia i zrozumienia się. Daje płodność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wiecie, znalazłam taki sam w mojej szkole w pracowni przyrodniczej.

Ja i mój kolega próbujemy dociec, co to jest.

Czy ktoś mógby nam pomóc?

 

Kontakt-Weronika Rymarczyk, pseudonim rymara, nk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...