Skocz do zawartości

Określenie Miejsca i godziny


Halsey

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post na tym forum. Witam się i pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów.

 

A moja prośba jest chyba dość nietypowa.

Otóż przymierzam się do napisania opowiadania. Opisując pokrótce, chodzi w nim o zabicie pewnej historycznej postaci celem stworzenia alternatywnej wersji historii.

Z grubsza znana jest trasa podróży, podczas której można dokonać ataku na tego kogoś - zajął się tym "klasyczny" wywiad. Natomiast "konwencjonalnymi" środkami nie można ustalić dokładniejszego (godzinnego, minutowego) "rozkładu jazdy" naszego celu?*.

I stąd pytanie: czy istnieje metoda, sztuka, dziedzina - za pomocą której można by tego dokonać? Pewno tak - lecz jaką zalecilibyście szczególnie?

Pytam, ponieważ chciałbym to opisać możliwie najkompetentniej.

Jeżeli zaś ktoś mógłby coś poradzić, jednak opisanie szczegółów za długo by zajęło - proszę chociażby o podanie (w miare możliwości dostępnej) literatury.

 

Pozdrawiam.

 

* Idealne byłoby określenie w rodzaju : takiego a takiego dnia, o takiej a takiej godzinie, zginie w tej a tej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halsey bardzo mnie zaintrygowales/as (jaka plec u Ciebie? :D)

Intrygująco męska, hehehe... :lol:

 

Przyznam jednak, ze nie wiem o co Ci chodzi. Przypuszczam, ze o to, czy istnieje mozliwosc poznania trasy przejazdu za pomoca np. zdolnosci paranormalnych?

Mniej więcej - X startuje samolotem z miejsca Y o godzinie Z w znanym kierunku.

 

A moglbys zdradzic szczegoly o jaka postac chodzi i ogolny szkic opowiadania?

Wolałbym nie - zdradzanie szczegółów przed napisaniem całości odbiera część radochy z pisania.

 

Możw mogłabym w czymś pomóc...

Byłbym wdzięczny.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne

Propozycja :

 

jeden z pracownikow "klasycznego" wywiadu zostaje teleportowany do czasow w ktorych zyje "osoba historyczna" celem wszczepienia mikroskopijnego chipu, dzieki ktoremu system GPS ( juz w naszych czasach ) okresli dokladna pozycje celu.

To przyszlo mi do glowy jako dosyc proste i skuteczne rozwiazanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z pracownikow "klasycznego" wywiadu zostaje teleportowany do czasow w ktorych zyje "osoba historyczna" celem wszczepienia mikroskopijnego chipu, dzieki ktoremu system GPS ( juz w naszych czasach ) okresli dokladna pozycje celu.

To przyszlo mi do glowy jako dosyc proste i skuteczne rozwiazanie.

 

Dzięki, lecz niestety nie pasuje. Podróży w czasie nie brałem pod uwagę. Atak ma mieć miejsce podczas II wojny światowej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje ci ruch jednostajny

ktory mozna wyliczyc srednia

np: przez 50km X jedzie z predkoscia 50km/h pozostale 50km z predkoscia 70km/h dodaj podziel przez dwa wyjdzie ci srednia , jesli masz wiecej danych sumuj i dziel przez ilosc zmienianych predkosci

i skorzystaj ze wzoru ponizej:

 

S = v ∙ t

 

- droga równa się prędkość razy czas.

gdzie:

S - przebyta droga (w układzie SI w metrach m)

v - prędkość ruchu (w układzie SI w m/s)

t - czas ruchu (układzie SI w sekundach s)

 

moze tu cos poskladasz - powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec chodzi mi o to ze: X wyjezdza np z Poznania o godz 14 ma do przebycia powiedzmy 400km przez 50 km jedzie z predkoscia 80/h nastepnie pokonuje 100km jadac 70km/h pozostale km czyli 250 przejszdza z predkoscia 100km/h

Pan X pokonal droge 400km ze srednia predkoscia 80+70+100=250:3= 83,3km/h

teraz trzeba podstawic do wzoru:

 

S = v ∙ t

 

S - przebyta droga tj 400km

v - prędkość ruchu 83,3km/h

t - czas ruchu ?

a wiec :

 

t= S:v

t= 400: 83,3

t=4,8 godz i twoj pan X jest w miejscu wyznaczonym przez ciebie

 

Ale w zwiazku z tym ze bardzo ogolnie napisales o co ci chodzi byc moze taki sposob obliczenia km czasu itd nie jest odpowiedni do twojej ksiazki, zycze powodzenia

Ps : jesli bedziesz potrzebowal inf. z zakresu II wojny swiatowej chetnie pomoge :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec chodzi mi o to ze: X wyjezdza np z Poznania o godz 14 ma do przebycia powiedzmy 400km przez 50 km jedzie z predkoscia 80/h nastepnie pokonuje 100km jadac 70km/h pozostale km czyli 250 przejszdza z predkoscia 100km/h

Pan X pokonal droge 400km ze srednia predkoscia 80+70+100=250:3= 83,3km/h

teraz trzeba podstawic do wzoru:

 

S = v ? t

 

S - przebyta droga tj 400km

v - prędkość ruchu 83,3km/h

t - czas ruchu ?

a wiec :

 

t= S:v

t= 400: 83,3

t=4,8 godz i twoj pan X jest w miejscu wyznaczonym przez ciebie

 

Nie zrozumieliśmy się. Nie posiadamy informacji o godzinie wylotu. To ją należy przepowiedzieć. Reszta jak napisałeś - jest banalnei prosta.

 

jesli bedziesz potrzebowal inf. z zakresu II wojny swiatowej chetnie pomoge :smile:

 

Poszukuję np. informacji nt. lawety, na jakiej instalowano kadłubowe działko 20 mm w samolocie Mitsubishi G6M (to które strzelało na obydwie burty) oraz rzeczonego działka.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol:

Spokko, jeśli chodzi o działko i lawetę chyba sobie poradzę. No ale skoro Uitlaat00 proponuje pomoc, to pomyślałem że zapytam tak z głupia frant, a nuż... :mrgreen:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...