Jump to content

Wpływ amuletów na relacje międzyludzkie


draakhul
 Share

Recommended Posts

Nurtuje mnie pewien problem, i chciałbym się nim z wami podzielić, może wniesiecie coś sensownego do moich przemyśleń.

Jakiś czas temu, pod koniec zeszłego roku, poznałem pewną osobę, kobietę w moim wieku. Od początku ciągnęło nas do siebie, chociaż ja jestem żonaty, a ona jest mężatką. Nie doszło co prawda do romansu, ale było blisko. Wtedy przeżywałem lekki kryzys małżeński, ciągnący się jeszcze od poprzedniego lata. Przy tej osobie czułem się wręcz cudownie, zresztą wiecie jak to jest.

W tym roku w marcu zacząłem się interesować ezoteryką (za sprawą niniejszego forum), i kupiłem sobie wisiorek z symbolem Atlantów. Znalazłem opis, jak go naładować energią, zrobiłem to, i krótko potem stała się rzecz dziwna: przestało mi zależeć na kontaktach z tamtą kobietą, wręcz nie chciało mi się z nią gadać, jak to się mówi. Zresztą z jej strony czułem to samo.

Od tamtego czasu poprawiły się również moje relacje z żoną. Czuję się szczęśliwy i kochany, tak jak wcześniej uważałem się za zaniedbanego. Nauczyłem się też odpowiednio kształtować swoje myślenie, poznałem co to są afirmacje i wizualizacje i co mogą mi dać.

I teraz moje pytania: czy możliwe jest, że taki amulet przerwał więź, która na dłuższą metę nie byłaby dla nikogo korzystna, choć zrozumiałem to dopiero później? Czy mogłem taką osobę przyciągnąć do swego życia, mając złe myśli?

Link to comment
Share on other sites

Talizman to nie to samo, co amulet.

 

 

Talizmany głównie działają jako "wspomagacze szczęścia", natomiast zadaniem amuletów jest chronić.

 

 

 

Co do twojego pytanie - tak to jest możliwe, ale raczej w przypadku talizmanu a nie amuletu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Iwanov

Nie.Talizmany to coś zupełnie innego.Radzę poczytać np.Israel Regardie"Sztuka tworzenia talizmanów".Amulet może chronić,lub przyciągać konkretną moc.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Skoro piszesz, że jesteś teraz szczęśliwy, czujesz się kochany, sytuacja się poprawiła, to myślę, że nie powinieneś się martwić, jak do poprawy doszło, tylko cieszyć z zaistniałej sytuacji ;) Taka moja opinia zupełnie obok tematu ezoteryki :)

 

A skoro Twój amulet Cię ochronił przed relacją z tamtą kobietą, to może było w niej jednak coś destrukcyjnego, czego nie dostrzegałeś? Do romansu między Wami nie doszło, prawdopodobnie dlatego, że ktoś z Was, a może oboje, broniliście się przed tym w psychicznie. Mogła ona nie być odpowiednią osobą, albo nie mieć czystych zamiarów, to tłumaczyłoby w jakiś sposób związek z symbolem.

A jeśli tą sytuację analizować pod kątem talizmanu, to najwidoczniej prawdziwym szczęściem dla Ciebie, bardzo zresztą słusznie, jest związek z żoną- dobry, szczęśliwy, bez wyrzutów sumienia, zbudowany na więzi, a nie na czyimś nieszczęściu. "Wspomagacz szczęścia" mógł tu sporo dać.

Ale to tylko moje skromne zdanie.

Link to comment
Share on other sites

Sam już nie wiem. To wszystko było takie dziwne, można by całą sytuację wykorzystać jako podręcznikową ilustrację prawa przyciągania. Jest mi źle, mam depresję po wcześniejszych przejściach, i nagle pojawia się wręcz znikąd druga osoba, również źle się czująca w swym związku. Nigdy wcześniej jej nie spotkałem, nie mamy wspólnych znajomych, po prostu się pojawiła.

Link to comment
Share on other sites

Z perspektywy czasu widzę jasno, że nic dobrego by z tego nie wyszło. Ale cóż, takie rzeczy dostrzega się dopiero po wyjściu z danej sytuacji.

Link to comment
Share on other sites

Co do nazwy to osoby niedoświadczone w rozmowach korzystają z tych dwóch terminów zamiennie.. Więc nie zwracał bym na to zbytniej uwagi. Każdy wie o co chodzi... Z resztą niektóre amulety czasami działają jak talizmany i odwrotnie. Powinna powstać trzecia nazwa która zawierałaby w sobie działanie amuletów i talizmanów.

 

Jednak niektóre symbole wpływają na relacje międzyludzkie. Osobiście noszę pentagram i z perspektywy czasu widzę, że stałem się bardziej otwarty na ludzi. Zakończyłem toksyczne kontakty i staram się żyć w harmonii ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...