Jump to content

Jack London


Aneta
 Share

Recommended Posts

Natchiona piszę :wink:

 

Jedna z moich ulubionych książek Jack'a London'a. Opowieść o chłopaku, Martinie, który pochodził z niezbyt zamożnej rodziny. Od zawsze kochał morze, był żeglarzem. Powrót z kolejnej podróży i stąpanie po lądzie dało się mu we znaki gdy tylko postawił kroki w pobliskim barze. Potężny Eden broni przez bandytami pewnego zamężnego chłopaka, który zaprasza go na obiad. Tam Martin poznaje niesamowicie oczytaną Ruth Morse i bez pamięci się w niej zakochuje. Zakończenie jest dla Czytelnika szokiem. Przynajmniej dla mnie było.

 

Książka nie jest kojenym romansidłem, jak zapewne sądzicie po moim krótkim wstępie na jej temat. Jest bardzo wartościową książką, opowiadającą jak zmienia się jednostka pod naciskiem grupy oraz... chęcią przypodobania się płci przeciwnej.

Kolejny wątek, który mnie niesamowicie zainteresował, to to, jak niesamowicie człowiek zmienia się przez pieniądze. Chłopak sam, ciężką pracą dorobił się majątku. Ale.. Na co mu tyle pieniędzy..? Wpada w rozpacz, załamuje się i ...

O, nie, do tego mnie nie zmusicie! Przeczytajcie! Ja osobiście polecam tę książkę bardzo. Może zaciekawi Was, że na "pochłonięcie jej" starczyły mi 4 godziny :twisted: ?

 

Pozdrawiam serdecznie:*

Link to comment
Share on other sites

Ehhh.. A wszystko miało być usłane różami. Świetna książka, powtarzam się po raz któryś z kolei... Dla Wszytskich, którzy jej nie znają polecam serdecznie :grin:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...