Skocz do zawartości

Sen : Wojna i Duchy


Katarzynka2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Zawsze starałam się samodzielnie interpretować sny, z większym bądź z mniejszym problemem, ale udawało się - sama dla siebie próbowałam to sobie wytłumaczyć na swój sposób i jakoś się udawało, ale z tym snem mam problemy i postanowiłam poprosić użytkowników tego forum o pomoc.

 

Sen śnił mi się ok 6 rano. Znalazłam się na warszawskim Powiślu, trwała wojna, II światowa, widziałam ruiny, dym, słyszałam strzelaninę, odgłosy wybuchów, obok mnie przebiegł mężczyzną w hełmie, to prawie chłopiec był, miał na hełmie biało-czerwoną opaskę, ukucnął, rozejrzał się i pobiegł dalej, był na wyciągnięcie mojej ręki. Nagle obok mnie po lewej stronie poczułam czyjąś obecność, najpierw poczułam ciepło i takie psychiczne uczucie bezpieczeństwa. Odwróciłam głowę i zobaczyłam Marszałka Piłsudskiego, jak siedzi obok mnie i pali fajkę. Miałam przez chwilę wrażenie, że to Stalin, ale to był Pan Piłsudski.Siedział w swoim płąszczu narzuconym na ramionach, miał wysokie buty, jak do jazdy na koniu, czapkę na głowie i patrzył się przed siebie. Palił fajkę i patrzył się gdzieś w dal. Popatrzył się też na mnie przez chwilę i usłyszałam jego myśli, jakby mówił do mnie : "tak właśnie przypuszczałem, że tak będzie, no właśnie tak będzie..". I miałam wrażenie, że łapie mnie za rękę i nagle znalazłam się w domu, w którym mieszkałam 10 lat temu - to był stary domu, z czerwonej cegły, wybudowany jeszcze po I wojnie światowej. Znalazłam się albo w piwnicy, albo gdzieś w jakimś mniejszym pomieszczeniu, miałam wrażenie, że po prawej stronie jest jakieś małe okienko, z którego dochodziło światło z zewnątrz?, ale nie jestem tego pewna, natomiast wyglądało na to, że ja się unoszę nad powierzchnią tego co tam było - a na podłodze była woda, deski - generalnie to nie było podłogi, może to była piwnica - woda, cegły, błoto, bardzo nieprzyjemny zapach stęchlizny, starości tego domu, dewastacja potworna, ciemno i bardzo wilgotno, na deskach zobaczyłam szczury, chodziły po deskach, piszczały, ale zobaczyłam tylko dwa i nagle zaczęło mi robić się zimno, jakby nagle pojawiła się bardzo niska temperatura, nie mogłam się ruszyć, paraliż zaczynał się od nóg i nagle zobaczyłam drzwi przed sobą i na tych drzwiach zaczął się pojawiać jakiś kształt, im bardziej ten kształt stawał się wyraźniejszy, tym bardziej ja nie mogłam się ruszyć zauważyłam jak z ust bucha mi para, ja nie mogłam się już całkiem ruszyć, mogłam poruszać tylko oczami i ustami, a wtedy ten kształt przybrał ludzką głowę, ale coś na kształt ludzkiej czaszki, tak coś pomiędzy trupią czaszką a ludzką głową, widziałam mięśnie twarzy tej ludzkiej głowy, ale oczy były niewyraźne, usta też.Kolor tej czaszki był zielony, taki fluorescencyjny, święcący bardzo. I gdy ja już całkiem byłam sparaliżowana, to wtedy ta głowa odezwała się do mnie " Cały czas Ciebie obserwuje Kasiu". Głos był wyraźny, mocny, stanowczy. Zobaczyłam jeszcze, że gdy mnie paraliżowało, jeden ze szczurów bardzo głośno piszczał i tak jakby kręcił się w kółko, nie chciał odejść, a nie mógł nic zrobić. I obudziłam się spocona.

 

Od 2 godzin wertuje wszystkie senniki, próbuje to sobie jakoś wytłumaczyć, ale jestem chyba przestraszona tym snem i nie za bardzo mogę się skoncentrować, jestem zaniepokojona bardzo. Czy ktoś może mi pomóc uspokoić się i dać mi wskazówkę bądź pomóc mi zinterpretować ten sen? Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Wczoraj nie piłam alkoholu,rzadko piję alkohol, nie używam narkotyków. Leków - oprócz witamin - nie używam. Ale ostatnio nie zażywam nawet witamin.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...