Skocz do zawartości

Prana, oddychanie praniczne


Cadaveris

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to jedna z podstawowych spraw w uzdrawianiu pranicznym. Energia życia - prana, otacza nas i pozwala nam żyć.

Wchłaniamy ją z powietrza, słońca i ziemi, a także z wody choć sama w sobie nie jest źródłem prany lecz doskonale ją skupia i magazynuje.

Oddychanie praniczne ma na celu zwiększanie zdolności do wchłaniania prany z otoczenia, a przede wszystkim z powietrza.

 

Oddychanie praniczne polega na głębokim oddychaniu brzusznym z zastosowaniem pustego zatrzymania ( zatrzymaniu oddechu na 1-3 sekundy ).

Najważniejsze jest zachowywanie rytmu i pustych zatrzymań przed wdechem i wydechem.

 

Choa Kok Sui w swojej książce " Stara sztuka uzdrawiania " przedstawia 3 metody oddychania pranicznego:

 

METODA I : Głębokie oddychanie z pustym zatrzymaniem.

 

1. Wykonuj oddychanie brzuszne.

2. Wykonaj powolny wdech i zatrzymaj oddech, licząc do 1.

3. Wykonaj powolny wydech. Przed wykonaniem kolejnego wdechu zatrzymaj oddech, licząc do 1. Jest to tzw. puste zatrzymanie.

 

METODA II : 7-1-7-1

 

1. Wykonuj oddychanie brzuszne.

2. Wykonaj wdech licząc do 7, i wstrzymaj oddech, licząc do 1.

3. Wykonaj wydech licząc do 7, i wstrzymaj oddech, licząc do 1.

 

METODA III : 6-3-6-3

 

1. Wykonuj oddychanie brzuszne.

2. Wykonaj wdech licząc do 6, i wstrzymaj oddech, licząc do 3.

3. Wykonaj wydech licząc do 6, i wstrzymaj oddech, licząc do 3.

 

 

Proponuje na początku nie wykonywać więcej niż 10 cykli i w dobrze wentylowanych pomieszczeniach, a najlepiej na świeżym powietrzu.

Po wykonaniu oddychania pranicznego zauważa się wzrost każdej warstwy aury. Osobiście zauważyłem u siebie częściową aktywacje czakramów

w rezultacie czego np. łatwiej i wyraźniej widziałem otaczającą mnie energie, a także wewnętrzną warstwę aury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

- potwierdzam... bardzo ciekawe i intrygujące... :P

- tzn. że dające do myślenia... i działania... :)

- trafiłem TU po kłebku Vani... jej postach... :P

- jeszcze raz dziękuję Lordzie... :):):)

 

--- pozdrowkooo... infe7 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Makrela zmienił tytuł na Prana, oddychanie praniczne

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...