Jump to content

Odkryj swoją Ming Gua i dowiedz się, jak jej użyć ?


GraceKrist
 Share

Recommended Posts

Co jest “Ming Gua”?

Po prostu jest to typ Qi, które Ciebie otacza. To Qi nie jest Tobą, ale to jest to Qi, które pomaga chronić Ciebie w Twoim środowisku. W feng shui, Liczba Ming Gua ma duże znaczenie przy oszacowywaniu, które obszary są dla Ciebie zdrowe. Które kierunki są dla Ciebie korzystne. To jest bardzo pomocna wiedza, którą możesz wykorzystać dla swojej osobistej Pomyślności, lub dla Pomyślności Twoich bliskich.

 

Ming Gua może być porównana z odpowiadającym jej trigramem. Trygramy są trójznakami, złożonymi z linii przerywanych i ciągłych, którym przypisano odpowiednie “pałace” albo “Gua”. Mają przypisane nazwy, pokrewieństwo, określony element (żywioł), fizyczne obszary ciała (na przykład: oczy, stopy, ręce, głowa itp.), są odpowiedzialne za osobowość, mają przypisany numer. Jednak Liczba Ming Gua nie jest Tobą. Znacznie lepiej charakteryzuje Ciebie Liczba Ki, albo 4 Filary Przeznaczenia.

 

Liczba Ming Gua jest związana ze szkołą kompasu zwaną BaZhai i jest używana w feng shui.

 

W Feng Shui pracujemy z 9 Numerami. Natomiast wiemy, że trygramów jest tylko osiem. Numerem, który nie ma wyznaczonego trygramu, jest liczba 5. Ta Liczba jest imperatorem i faktycznie zamieszkuje miejsce w centrum BaGua. Jeżeli jesteś mężczyzną i Twoje wyliczenia Ming Gua dają w sumie 5, wtedy Twoja Ming Gua będzie oznaczona liczbą 2. Innymi słowy, mężczyźni, którym z obliczeń wychodzi Liczba 5 przyjmują atrybuty Liczby 2 za swoje. Jeżeli jesteś kobietą i Twoje obliczenia Ming Gua dają w sumie 5, wtedy Twoją liczbą Ming Gua będzie liczba 8. Przyjmujesz atrybuty Liczby 8.

 

Zanim zabierzesz się za obliczenie swojego Ming Gua, rozważ, czy Twoje urodziny przypadają przed, czy po 4 lutym, ponieważ chiński rok rozpoczyna się w momencie, gdy Słońce, w swej wędrówce osiąga 15 stopni Wodnika. Przypada to w okolicach 4 lutego. Jest to pierwszy dzień Nowego Chińskiego Roku, który przypada albo dokładnie 4 lutego, albo w okolicy tej daty. Jeżeli urodziłeś się gdzieś pomiędzy 3-5 lutym, należy sprawdzić, kiedy w roku Twojego urodzenia Słońce osiągnęło 15 stopni Wodnika, ponieważ to może się zmienić i jest to bardzo ważne!.

 

Obliczenia Liczby Ming Gua różni się dla mężczyzn i kobiet. Poniżej podaję Formuły dla obu płci.

 

Formułka Ming Gua dla mężczyzn:

1. Dodaj liczby w swoim roku urodzenia.

Na przykład mężczyzna urodzony w 1946:

1 + 9 + 4 + 6 = 20

2. Dodawaj sumę tak długo, aż otrzymasz pojedynczą liczbę. W naszym przykładzie:

2 + 0 = 2

3. Odejmij liczbę, którą otrzymałeś od 11. W naszym przykładzie, była to liczba 2.

11 – 2 = 9

(Uwaga 1: jeżeli liczba, którą otrzymasz jest większa od 10, wtedy dodawaj ją, aż otrzymasz pojedynczą cyfrę. )

(Uwaga 2: jeżeli liczba, którą otrzymasz jest Numerem 5, wtedy używasz numeru 2, gdy jesteś Mężczyzną, jako swoją Liczbę Ming Gua.)

 

Formułka Ming Gua dla kobiet:

1. Dodaj liczby w swoim roku urodzenia.

Na przykład: kobieta urodzona w 1946 jest

1 + 9 + 4 + 6 = 20

2. Dodaj sumę aż będziesz dostawać pojedynczą cyfrę

2 + 0 = 2

3. Dodaj 4 do otrzymanej cyfry.

2 + 4 = 6

(Uwaga 1: jeżeli liczba, którą otrzymasz jest większa od 10, wtedy dodawaj ją, aż otrzymasz pojedynczą cyfrę. )

(Uwaga 2: jeżeli liczba, którą otrzymasz jest Numerem 5, wtedy używasz numeru 8, gdy jesteś Kobietą, jako swoją Liczbę Ming Gua.)

 

Wspaniale! Teraz znasz już swoją Liczbę Ming Gua. Co to znaczy?

Ale o tym dowiesz się w następnym odcinku…

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Odkryj swoją Liczbę Ming Gua - c.d. część 2

Artykuł dotyczy popularnej szkoly kompasu Ba Zhai Pai.

No to idziemy dalej:

Poznaliśmy już swoją Liczbę Ming Gua (KUA). Liczba Ming Gua jest częścią Szkoły kompasu (jednej ze szkół, bo jest ich więcej), która nazywa się Szkołą Ośmiu Domów Ba Ziai Pai.

Szkoła Ośmiu Domów (Ba Zhai Pai) jest jedną z podstawowych i najłatwiejszą z formuł w feng shui. Jest jak nauka alfabetu, przynajmniej do niedawna.

 

W Ba Zhai, Liczba Gua jest używana po to, by wyprowadzić cztery pomyślne i cztery niepomyślne lokalizacje domu oraz cztery korzystne i cztery niekorzystne kierunki osobiste osoby. Osoby o Liczbie Ming Gua: 2,6,7,i 8, to osoby z Grupy Zachodniej. Osoby o Liczbie Ming Gua: 1,3, 4, 9, to osoby z Grupy Wschodniej. Ten artykuł, jest poświęcony pomyślnym i niepomyślnym lokalizacjom w domu. W innej części opiszę pomyślne i niepomyślne kierunki osobiste.

 

Podobnie jak człowiek ma swoją Liczbę MIng Gua, dom też ma swoje Zhai Gua. Liczba Zhai Gua dla domu jest determinowana przez jego osadzenie, czyli tył.

 

Jak możesz użyć Formuły Ośmiu Domów (BaZhai, Zhai Gua) dla swojej korzyści?

Jak już napisałam, formułka Ośmiu Domów feng shui daje cztery pomyślne i cztery niepomyślne lokalizacje oraz cztery pomyślne i cztery niepomyślne osobiste kierunki osoby. Co możemy zrobić z uzyskanymi kierunkami i lokalizacjami?

 

W przypadku domu, jego Liczba Zhai Gua dzieli domy na domy z Grupy Zachodniej i domy z Grupy Wschodniej. Teoretycznie mówi się, że osoby z Grupy Zachodniej powinny zamieszkiwać w domach z Grupy Zachodniej, a ludzie z Grupy Wschodniej w domach z Grupy Wschodniej. Teoretycznie, ponieważ jest wiele innych czynników, które trzeba wziąć pod uwagę. Czyli domy o Liczbie Ziai Gua 2,6,7,8 to domy z Grupy Zachodniej, a te o Liczbie: 1,3,4,9 - z Grupy Wschodniej.

 

Jest niezwykle ważne, by znać różnicę pomiędzy lokalizacją a kierunkiem.

 

Lokalizacja reprezentuje obszar domu,

a kierunek przedstawia stronę w którą człowiek powinien być zwrócony.

 

W przypadku skierowania wezgłowia łóżka - skierowanie to, czy kierunek, jest związany z kierunkiem głowy osoby leżącej w łóżku. Zatem, kiedy kładziemy się do łóżka, głowa powinna wyznaczać pomyślny kierunek, być zwrócona w pomyślnym kierunku.

 

 

8mdl.gif

 

 

Na przykład na diagramie powyżej, osoba to X, strzałka wskazuje kierunek w którym ta osoba patrzy, jest zwrócona. Osoba ta stoi w lokalizacji północnej, ale patrzy na południe.

 

Formułka

Pierwszym krokiem jest zidentyfikować kierunek osadzenia swojego domu, czyli kierunek tyłu domu. Jest to kierunek, na którym dom siedzi. Ogólnie, jest on przeciwległy skierowaniu domu, czyli kierunku, w którym dom patrzy. O tym, czym jest skierowanie domu, można przeczytać TUTAJ:

 

 

http://gracekrist.blox.pl/2007/03/Skierowanie-i-Osadzenie-Twojego-domu.html

 

I jedna ważna uwaga, do tej metody potrzebujemy - K O M P A S U

Teraz, niech każdy weźmie kompas w dłoń i sprawdzi kierunek osadzenia swojego domu, czy mieszkania.

c.d.n. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

A jak mi wyszło 10, a nie więcej niż 10 to też mam dodać żeby otrzymać pojedynczą liczbę ?

 

P.S. Chodzi mi o artykuł Co jest "Ming Gua" ?

Edited by momoko
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

poza grupami jest jeszcze kwestia żywiołu

 

1 - woda

2 - ziemia

3 - duże drzewo

4 - małe drzewo

5 - przekierowanie na 8 lub 2

6 - duży metal

7 -mały metal

8 - ziemia

9 - ogień

 

przy F-S ten żywioł ma znikome znaczenie (ważniejsza grupa i sfery) ale przy horoskopie chińskim już zdecydowanie ten czynnik należy szczegółowo rozpatrywać.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Duży metal to metal twardy, jak stal czy żelazo. ( w odróżnieniu od małego który jest bardziej podatny jak złoto na przykład)

 

już tu widać różnice pomiędzy naturą tych metali. i zatem choć metal z natury jest nieustępliwy i cięty, lubi dyscyplinę, ma żelazne zasady, lubi estetykę i symetrię to jednak żelazo zdecydowanie inaczej to postrzega niż złoto.

 

trzeba jednak pamiętać ze choć żelazo jest twarde to zawsze może zardzewieć lub się złamać. woda niesie mu zmiany i trzeba być mądrym by zamiast korozji duży metal jednak skorzystał z tego dobrodziejstwa. Zatem choć duzym metalom grozi fanatyzm i ograniczenie do swoich poglądów to jednak, od metalu tylko zależy czy się tej złudzie podda. zresztą kua to tylko jeden z wyróżników, wystarczy podatny na wpływy zwierzyniec i wtedy nawet duży metal będzie stale pękał ;)

 

sorry ze zdawkowo ale właśnie do domu wlazłam i osobiście wolę indywidualne interpretacji niż takie ogólnikowe :)

Edited by shi-pao
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...