Jump to content

Jak zrozumieć kobietę?


 Share

Recommended Posts

Jesli chcesz dowiedzieć się czegoś o kobietach, nie musisz czytać poradników. Wystarcza obserwacja własnego ego by prawie wszystko zrozumieć.

 

Zajrzyjmy na portale randkowe, na opisy reklamujących się Pań. Cóż tam zobaczymy? Zasada zawsze jest ta sama – Pani niezależnie od wieku i wyglądu pisze że nie lubi chamstwa, kłamstwa, zdrady, hipokryzji i obłudy, za to lubi – i tu już trzeba uważać - książki (przeczytała kilka romansów więc uznaje to za niezwykle rozwijające umysł książki i pokazuje tym faktem że jest intelektualistką gdyż czyta książki) oczywiście prawdę i szczerość (a jak odpowiesz szczerze na pytanie czy jest gruba to możesz się pakować z rozbitym talerzem na głowie) turystyka i poznawanie piękna świata (leżenie na plaży plackiem cały dzień co zaspokaja potrzebę ekshibicjonizmu i braku celu w życiu) moda i ubiór (podstawa egzystencji, czyli ładne przystrajanie swojego ciała ozdóbkami i farbkami co ma zagwarantować szczęście) muzyka, kino, wszelka inna rozrywka, i oczywiście odpowiedzialność czyli trwanie przy niej mimo że po ślubie utyła 50kg i ciągle płacze że za mało zarabiasz i zniszczyłeś jej życie bo mogła wyjść za szejka a nie Ciebie. Na każdy argument że szejka nawet na oczy nie widziała w życiu, reaguje tak że nigdy już nie korzystasz z tego argumentu.

 

Kobiety nawet na torturach utrzymują że facet ich snów, mężczyzna marzeń to człowiek grzeczny, szanujący kobiety i ich zdanie, wierny i troskliwy, człowiek dla którego rodzina jest wszystkim. O takim mężczyźnie się mówi i myśli w kategoriach bezpieczeństwa, stabilizacji - ale nigdy nie marzy z wypiekami na twarzy i przyśpieszonym tętnem. Miliony przypadków pokazują że tak jak twierdzą Panie nie jest i nigdy nie będzie, że zawsze kobiety jedno mówią, a czego innego pragną. Partner grzeczny, miły i kochający jest tylko gwarantem spełnienia życiowych potrzeb, stabilizacji, umożliwia wychowanie dziecka i stałe przynoszenie pensji, zapewnia trwanie mylnie postrzegane przez Panie jako szczęście, jednak z czasem nie daje emocji i szczęścia tak bardzo oczekiwanego w marzeniach i planach. Wystarczy przeanalizować wypadki kiedy taka kobieta – instytucja czyli matka i żona trafia w swoim życiu na mężczyznę który nie jest ani miły, ani troskliwy, ani na pewno kulturalny i kochający, i rzuca rodzinę „idąc w tango”. U Pań bardziej praktycznych taki mężczyzna staje się kochankiem, a mężczyzna życia, mąż kochający i troskliwy staje się prawie zawsze obiektem pogardy, w najlepszym przypadku kojarzy się z nudą i bezbarwnością.

 

Nigdy, przenigdy nie należy słuchać tego co mówią kobiety o swoich pragnieniach, gdyż wszystkie te słowa są tworzone dla utrzymania wizerunku społecznego, niekiedy kobieta nawet stara się wierzyć w to co mówi. Nieszczęśliwe życie czeka mężczyznę który uwierzy kobiecie. Dla odmiany – identyczne życie czeka kobietę która uwierzy mężczyźnie. Czemu tak jest? Są dwa zasadnicze powody.

 

 

1. Jeden jest wspólny dla kobiet i mężczyzn, i jest to natura ego. Ego jest tym co o sobie myślisz, całość Twoich wyobrażeń o sobie. Te wyobrażenia to między innymi: jestem Polakiem, Anglikiem, katolikiem, buddystą, filatelistą, jaroszem, jestem spokojny, nerwowy, ciekawski, apatyczny, lubię się, nie lubię się. Wszystkie te poglądy na swój temat to Twoje ego. Ego powstaje w trakcie gdy niemowlę przeistacza się w dziecko, obserwując rodziców i autorytety uczy się siebie, poprzez zachowania rodziców poznaje świat. Co najciekawsze, poznanie świata na podstawowym poziomie nie odbywa się przez słowa i nauki a przez obserwację zachowania. Jeśli więc rodzice się nienawidzą i są ze sobą dla rzekomego dobra dziecka, to dziecko dostaje taki właśnie wzorzec zachowania, i miłe słowa nic nie mają do rzeczy. Dlatego trwanie w małżeństwie dla dobra dzieci, jest tak naprawdę bardzo poważnym uszkodzeniem emocjonalnym dziecka w przyszłości. Jeśli Twoi rodzice byli psychopatami, najprawdopodobniej też taki będziesz. Jeśli byli kochający się, jest wielka szansa że będziesz kochał. Jeśli udawali miłość a w środku kryli do siebie nienawiść i pogardę, będziesz kochał na pokaz a w środku gardził i nienawidził. Podstawa Twojej osobowości czy tego chcesz czy nie, to miks wzorców reakcji Twoich rodziców.Kluczem do uzdrowienia i otwarcia się na świat, kluczem do wolności jest przede wszystkim uświadomienie sobie że masz w sobie rodziców, ich wzorce, nawet gdy dawno już nie żyją. Gdy sobie to uświadomisz, pozostaje kwestia wyboru metody oczyszczenia się z wszelkich cudzych wpływów, i poznania siebie prawdziwego. Przypatrz się swoim myślom, reakcjom, ale tak szczerze - na pewno zrozumiesz wtedy co piszę. Niezależnie od tego gdzie Twoi rodzice się znajdują, są zawsze w Tobie, i żyjesz według ich wzorców, nigdy poza nie nie wychodzisz.

 

Ego tworzy się byś mógł zyć, daje Ci wiedzę o otaczającym świecie o którym nic nie wiesz, pozwala znaleźć w nim swoje własne miejsce. Tworzy podział na Ty i Oni. Twoje miejsce w życiu zawsze będzie ograniczone wyobrażeniami Twoich rodziców. Ego powstało byś mógł doświadczać życia, jest niezbędne do życia. Jednak z czasem staje się dyktatorem i unieszczęśliwia Cię. Takie jest jego zadanie, a Twoim zadaniem jest zrozumieć je, i pozbyć się go w opisywane przez wielkie religie duchowe sposoby. Tu jednak spotykamy się z podstawowym problemem. Ponieważ ego jest wszystkim tym czym myślisz że jesteś, dopóki nie wyprzesz się siebie, ego nie zniknie. Tę zależność już dawno zrozumieli ludzie którzy mieli większe pragnienia w życiu niż konsumpcja i kopulacja, przez co zaczęli się katować, okaleczać, wszystko by zaprzec się siebie. Praktyki te jednak doprowadziły do tego że ego zamiast znikać – wzmacniało się, stawało się bardziej subtelne. Kandydat na świętego stawał się pyszny, i oddzielony od innych ludzi poczuciem że jest lepszy, bardziej oświecony – a ego to przede wszystkim podział, czyli jestem Ja i jesteś Ty. Oświecenie to jednia, pełnia, nie ma w tym stanie miejsca na Ja i Ty. Dopóki masz ego, zawsze jesteś egoistą. Nieważne czy jesteś świętym czy zdrajcą, zawsze kierujesz sie ego a więc podziałem. Kierując się ego nie możesz być w pełni dla innych, jest to konstrukcyjnie niemożliwe. Owszem, ludzie kierujący ego czasami nazywani są altruistami gdyż oddają swoje umiejętności czy pieniądze innym ludziom. Jednak gdy przypatrzysz się motywacji takich ludzi, zawsze dostrzeżesz subtelny smrodek ego. Każdy rzekomo dobry uczynek jest nim przesiąknięty na wskroś.

Charytatywność służy różnym celom. Przede wszystkim jest to podniesienie prestiżu społecznego, przyklejenie łatki filantropa. Czasem może być traktowane jako zadośćuczynienie gdy bogacz ma poczucie winy za złe uczynki. Przykładowo mamy milionera który całe życie oszukiwał ludzi i szedł po trupach. Gdy zaczyna szwankować mu zdrowie i czuje swój starszy wiek, zaczyna się bać „a może po śmierci jest piekło?” gdyż wie że zniszczył wielu ludzi. Wcale nie żal mu ludzi których skrzywdził, jest biznesmenem i myśli w kategoriach biznesu - daje pieniądze na cel dobroczynny chcąc wykupić sobie miejsce w niebie. On się nie chce zmienić, nie chce stać się łagodny, wrazliwy i spokojny, jest drapieżnikiem, jest agresywny, pełen ambicji i żądzy walki. Drapieżnikiem który woli "chuchać na zimne" i na wszelki wypadek wykupić kolejne ubezpieczenie, na życie pozagrobowe. Świat jest pełen takich ludzi wierzących że jak przepiszą swoje mieszkanie i oszczędności na rzecz swojego kościoła, to trafią do nieba. A więc nasz biznesmen płaci pieniadze na kalekie dzieci, a ludzie stają w niemym podziwie dla człowieka który ma taki szczobry i rzekomo bezinteresowny gest. Zarobił na niszczeniu ludzi pół miliarda dolarow, a milion daje na sierociniec w błysku fleszy, i czuje że zmazał swoje winy. Nic nie zmazał oczywiście, za wszystko zapłaci co do grosika wcześniej czy później, ale tak myśli ponieważ całe życie te myslenie dawało efekty w postaci pieniędzy, a więc dla kogo tak naprawdę jest ta wielka wpłata? Dla jego ego, to oczywista oczywistość. Charytatywność jest zawsze „by żyło się lepiej” - ale tylko dla ego. Czasami są sytuacje że ludzie mają niską samoocenę, czują sie nikim. Wtedy pomagają innym. Ale czy motywacją ich jest prawdziwa pomoc czy też próba podbudowania siebie? Na filmach przedstawiani są tacy ludzie jako szlachetni samarytanie, jednak wiedza o ego wyraźnie mówi że stoi zawsze za tym jakiś powód ego, jakaś nieczysta, wstydliwa intencja. Z takimi ludźmi wiele razy się zetknąłem, i zawsze za maska bezinteresowności kryje się jakiś cel ego. Niektórzy biczują się – to też ego. Ego które uwierzyło że za biczowanie się jest niebo albo oświecenie. A więc mamy cel – trochę bólu za wieczność w niebie czy narodzenie się w następnym życiu w rodzinie królewskiej. Idąc do dentysty nastawiamy się na ból który przetrzymamy, gdyż wiemy że ważny jest cel – nie zepsują się zęby. Relatywnie mały ból borowania jest ceną za to że później nic nie boli. Gdy zrezygnujemy z bólu borowania, skazujemy się na znacznie większy i kosztowniejszy ból leczenia kanałowego. I takie własnie strategiczne myślenie charakteryzuje świętych i męczenników niezależnie jakiej wiary. Nieważne co zrobią i czego nie zrobią – nigdy nie pozbędą się ego, nigdy poprzez działania na zewnątrz, w świecie.

 

 

Rozwój duchowy polega na prostej obserwacji. Spójrz na siebie, teraz. Widzisz siebie, prawda? Możesz się obserwować. Gdy piszę ten artykuł obserwuję piszącego Marka, czyli ego. Skoro obserwuję Marka to czy nim jestem? Obserwator nie jest Markiem, nie może nim być skoro go właśnie obserwuję. Marek pisze artykuł, słucha type o negative, drapie się po brzusiu. Co z tego wynika? Gdybym naprawdę był Markiem, nie mógłbym się obserwować. A więc Marek to nie ja, Marek to tylko ego, zbiór wyobrażeń o sobie zebranych od rodziców, autorytetów, w szkole. Gdy utożsamisz się z sobą, cierpisz i radujesz się. Ale znacznie więcej cierpisz, a radość to tylko oczekiwanie na szczeście które ma nadejść, ale nigdy nie nadejdzie. Celem rozwoju duchowego jest sprawienie byś nie utożsamiał się z własnym ego. Wtedy jesteś prawdziwie wolny, jesteś prawdziwym sobą, jesteś rozdzielony. Gdy nie masz ego, nie możesz być egoistą. Jest to mechanicznie niemożliwe.

 

Ego ma jedną zasadniczą cechę – sprawia że jesteś nieszczęśliwy, to jego zadanie. Nieważne czy jesteś piękny czy brzydki, księdzem bądź rzezimieszkiem, bogaczem czy biedakiem, jesli tylko masz ego jesteś nieszczęśliwy. Ego możesz ubrać w królewską purpurę albo cuchnące łachmany menela – to zawsze będzie tak naprawdę to samo cierpienie. Sposób jest od poczatku istnienia człowieka ten sam – wszystko co dobre wyobrażamy sobie jako coś co ma nastąpić w przyszłości. Gdy to się wreszcie dzieje, czujemy przez chwilę podniecenie, niekiedy satysfakcję, jednak te uczucia szybko mijają, i ego pragnie znowu czegoś innego. Gdy pragniesz nowego auta, wyobrażasz sobie spełnienie gdy je będziesz miał. Gdy je masz, po chwilach ekscytacji zapominasz o nim i pragniesz znowu większego i szybszego auta. I tak jest zawsze. Nigdy nie dostapisz spełnienia, ukojenia, zawsze za czymś gonisz, nawet umierając jesteś pełen planów przyszłości oczekując na niebo czy piekło, nigdy jednak nie ma Cię tu i teraz, nigdy nie przeżywasz chwili obecnej. Niby skąd masz to umieć? Wszyscy gdzieś pędzą, wszelkie reklamy pokazują że szczęśliwy będziesz dopiero gdy kupisz nowy lek na zatwardzenie, czy też nową kolekcję ubrań. A jednak możesz stać nago, nie mieć nic i być szczęśliwym. Skoro ja mogę, to jeśli tylko jesteś człowiekiem, i Ty możesz.

 

Z tego wynika bardzo ważna, i niezwykle prosta nauka. Kobieta marząca o ideale, grzecznym, szanującym ją, siedzącym w domu i przynoszacym pensję do domu, wyraża pragnienie ego - gdy będę mieć taki ideał, będę szczęśliwa. Gdy go dostaje, okazuje się że nadal nie jest szczęśliwa, ponieważ szczęście człowieka nie zależy od partnera, dzieci, pieniędzy, a od nastawienia i cieszenia się tym co jest tu i teraz, a nie wizjami przyszłości czy gloryfikowaniem przeszłych wspomnień. Spełnienie jej marzeń pokazuje że wcale jej nie o to chodziło. A o co? Tego kobieta nie wie, myślała że grzeczny i kochający domator sprawi że będzie szczęśliwa, a tu taka przykra niespodzianka. Kobieta może udawać że wie, ale nigdy tego nie wie. Mężczyzna który odstaje od ideału, nie spełnia go, jest tak zwanym kochanym łobuziakiem, sprawia że kobieta myśli tak: jak sprawię żeby nie przepijał wypłaty/siedział w domu a nie chodził na ryby/był miły i czuły dla mnie/nie pierdział przy jedzeniu - to wtedy będę szczęśliwa tak jak w romansie, jak w telenoweli. Jej ego ma cel, przede wszystkim wierzy że osiągnie szczęście gdy facet spełni któryś z warunków, i zostaje pobudzona jej ambicja, chce zmienić faceta, toczy walkę w której chce wygrać, coś się dzieje, jest akcja, konkurencja, wizja wygranej. Z facetem który jest grzeczny i porządny nie ma żadnych emocji. Jest nuda, a szczęścia nadal nie ma. Gdy nie ma szczęścia a nie można się o nic przyczepić do faceta, kobieta odczuwa wielką drażliwość, i odreagowuje w różne sposoby. Sprząta mieszkanie na wręcz chirurgiczny błysk, i wrzeszczy gdy chociaż pyłek znajdzie się na kredensie, narzeka że facet za mało zarabia nawet gdy zarabia dużo – ale zawsze można więcej, więc można się przyczepić. Powód się zawsze znajdzie. A to za słaby w seksie, a to on nie rozumie jej uczuć, a to jest za niski albo za wysoki. Ego nie da się zaspokoić w żaden sposób. Co by facet nie zrobił, kobieta jest skazana na nieszczęśliwość. Szansę na wyjście z niej ma jedynie wtedy gdy nie będzie szukała go w świecie zewnętrznym, a w sobie. Ale żeby szukać w sobie trzeba wiedzieć jak to zrobic, a w kobiecych czasopismach i telewizji tego nie mówią. Kobieta i mężczyzna bez wiedzy o ego są skazani na porażkę i niespełnienie. I zawsze się o tym dowiedzą prędzej czy później, jednak uznają w tym winę partnera. A to nie partner zawinił, a nieznajomość siebie.

 

Gdy niegrzeczny facet staje się dobry, gdy kobiecie uda się go zmienić, sytuacja staje się identyczna jak z miłym i kochanym facetem. Kobieta czuje ze jest nieszcześliwa, oskarża o to faceta który miał jej dać szczęście. Facet też oczekiwał szczęścia po związku z tą kobietą, i też go nie odczuwa. Oboje więc nienawidzą się i walczą ze sobą, oskarżając wzajemnie o zabranie szczęścia i zniszczenie życia. Niegrzeczni faceci nie mają tak naprawde w sobie nic pociagającego. To co sprawia że są tak pożądani to wiara kobiety że jest w stanie zmienić drugiego człowieka, co się przeważnie nigdy nie udaje. To ambicja by zmieniać innych a nigdy siebie, i za tą hipokryzję trzeba zawsze słono zapłacić. Wiedzę o ego można a nawet trzeba wykorzystać. Jeśli jesteś dobrym, wiernym i czułym facetem, jesteś skazany na porażkę. Jeśli do tego jesteś inteligentny, użyj swojej głowy i stań się czasami niegrzeczny. Ale zawsze pamiętaj że z powodu ego, każdy związek jest społeczną iluzją ktora istnieje by powołać do dzieci. Wszystkie dzieci są kochane - a teraz spójrz na wszystkich ludzi, zobacz na wojny, rzezie, nienawiść, przestępczość i uświadom sobie ze to też były kochane bobaski które robiły w pieluchę. Nie ma miłości gdy jest ego, jest przywiązanie, czasami wzajemny szacunek – ale nie miłość. Dam Ci prosty przykład czym jest miłość. Wyobraź sobie że kochasz swoją kobietę, która Ci szczerze mówi że w łóżku jesteś nie taki jak ona tego oczekuje, i chce odejść do Twojego przyjaciela bo on jest lepszy w seksie, znacznie lepszy a ona ma takie potrzeby że bez spełnienia ich staje się nieszczęśliwa. Co czujesz? Gdybyś czuł miłość, byś był szczęśliwy ze Twoja ukochana znalazła wreszcie spełnienie. Więc czemu łapiesz za kuchenny nóż i ryczysz jak ranny łoś? Czy to jest miłość że kochasz gdy kobieta jest przy Tobie, a jak odejdzie to nienawidzisz? Czy to naprawdę jest BEZINTERESOWNA miłość? Absolutnie nie. Stawiasz warunki, ściśle określone, i wtedy „kochasz”. Związki oparte są na porozumieniu, pewnej umowie społecznej, nie ma w nich prawdziwej miłości. Wszystko psuje ego, niezdolne do miłości. Większość Pań po 40 roku życia, obserwując swoją przemijającą urodę nienawidzi męża za zniszczenie życia. Gdy zdradzają, czują że biorą odwet za swoje krzywdy. Jednak to co je skrzywdziło to nie partner, a ich własna niewiedza. Tyczy się to w tkim samym stopniu facetów i kobiet. Niegrzeczny łobuziak wzbudza swoimi postępkami całą falę uczuć w kobiecie, która sprawia że kobieta mocniej odczuwa siebie. Ta gama uczuć doznawanych z psychopatą to rozkosz i związek czyli dobre emocje, potem zdrada i pójście w tango czyli negatywne gdy kobieta wyje w komórkę do poczty głosowej, i znowu pozytywne emocje gdy niegrzeczny łobuziak czołga się z kwiatkami na wycieraczce. Porządny facet dostarcza tylko pozytywnych bodźców, a bodźce mają tendencję do zanikania. Gdy jesteś w hałasie, po kilku godzinach mózg nie zauważa tego hałasu, następuje przyzwyczajenie. A co się dzieje gdy przez 10 lat jesteś niezmiennie miły i kochany? Kobieta tego nie widzi. Tak po prostu, jej mózg przyzwyczaił się do jednego stałego bodźca. Gdy odchodzi rozkoszując się wolnością, facet klnie że miała wszystko i odeszła. Nie, nie miała wszystkiego. Dlatego dobrze jest czasem zrobić awanturę, być przekornym, powalczyć, złapać za włosy na łóżko i dać pod ogon konkretnie czy pójść w tango na tydzień z kolegami.

 

 

 

2. Drugi powód to konstrukcja umysłu kobiety. Mężczyzna postrzega świat jako logiczny ciąg zdarzeń. Pojawia się przyczyna, musi pojawić się i skutek. Wszystko musi być klarowne, jasne, z sensem. Kobieta jednakże postrzega swoje emocje które wzbudza w niej świat, jako to co istnieje naprawdę. Statystyki sprzedaży harlekinów nie kłamią – jest na nie gigantyczny popyt. W godzinach nadawania telenowe które dla logicznego umysłu są obrazą inteligencji, miliony gospodyń domowych śledzi z wypiekami na twarzy dzieje nieszczęśliwej miłości Huanity i Fernanda. Jeśli chcesz zrozumieć kobiety, nie wysmiewaj się z romansów. Ty jako mężczyzna ich nie rozumiesz ponieważ kierujesz się logiką, i uznajesz je za głupie. One nie są jednak głupie – są stworzone dla kobiet które postrzegają świat przez emocje, które prowadzą ku coraz większym emocjom i poznawaniu ich skali w sobie. Dla Ciebie liczą się fakty, dla kobiety emocje które jak fala wzbudzają inne emocje.

 

Dlatego też kobietę interesują emocje a nie logika. Najchętniej wszystkie możliwe, gdyż przez nie postrzega świat, tak jak mężczyzna widzi go przez logiczne rozumowanie. Zamiast narzekać jakie kobiety są głupie, spróbuj się w nie wczuć. Nie sa głupie – są inne, inaczej skonstruowane. To zupełnie inny świat, magiczny i pełen emocji.

 

To są różnice które dzielą kobietę i mężczyznę – sposób postrzegania rzeczywistości. Jednak za tymi mechanizmami zawsze stoi ego. Dopóki tego nie dostrzezesz, pozostaje Ci odwieczna pogoń za kolejnymi celami które nie dadzą Ci szczęścia. Spójrz na świat, na ludzi – który z nich jest szczęśliwy? Niejeden udaje szczeście, ale który jest realnie spełniony i szczęśliwy? Świat to miejsce żebraków grzebiących się w śmietniku, a nie widzący ze mają przy sobie najdroższy brylant świata. Walczą i mordują dla kawałka spleśniałego chleba, a mają przy sobie fortunę, tylko jej nie widzą.Wszyscy walczą o miłość, ale nikt nie chce jej dać, każdy chce brać, każdy oczekuje że ktoś mu ją da. Zawsze więc się rozczaruje, i pójdzie szukać dalej nie wiedząc że wszystko co trzeba już ma, nie trzeba szukać, chodzić, walczyć. Wystarczy się na chwilę zatrzymać.

 

Powiedz sobie, ale tak szczerze – czego teraz pragniesz? Niech zgadnę, pieniędzy. Zgadłem? Jasne że tak. Pieniędzy, zdrowia, partnera. Myślisz że jak będziesz to miał to będziesz szczęśliwy. I dobrze, to są dobre pragnienia. Istnieją dwie postawy życiowe. Jedna to taka że dążysz do tych celów wierząc że dadzą Ci szczęście. Wtedy robisz błąd, nie cieszysz się tym co masz tu i teraz, a oczekujesz na szczęście które ma stać się poprzez nową pralkę czy telewizor, i tak przez miliony lat tułasz się w nieskończonym cyklu inkarnacji. Możesz też dążyć do tych celów, cieszyć się tymi działaniami a jednak wiedzieć że nie dadzą Ci szczęścia. To gigantyczna różnica w nastawieniu. Gdzie jest więc szczęście którego bezskutecznie poszukują prezydenci, papieże, i miliardy innych mniej czy bardziej utytułowanych osłów na planecie ziemia?

 

Szczęście jest wtedy, gdy zamykasz oczy, i czujesz to co się tu i teraz dzieje. Właśnie tak zrobiłem. Mam więcej niż wszyscy bogacze świata, gdyż to do czego oni dążą, ja już mam. Nie przeszkadza mi to jednocześnie dążyć do sukcesu. Jednak gdy go nie osiagnę, nie powieszę się z rozpaczy. Ot, taka zasadnicza różnica. I na niej bazuje tajemnica szczęścia. Ksi?ga sukcesów

Link to comment
Share on other sites

powoli małymi kroczkami od końca ;)

 

otóż co tworzy nieszczęścia? między innymi przywiązania. człowiek może być nieszczęśliwy kiedyś czego pragnie. jest nieszczęśliwy z powodu braku czegoś czego pragnie, gdy to dostaje pojawia się lęk o stratę wymarzonej rzeczy która dostał. zatem człowiek szczęśliwy to człowiek bez przywiązań, ma coś i jednocześnie nie jest przywiązany do tej rzeczy. społeczeństwo zostało tak a nie inaczej zaprogramowane, system monetarny te sprawy, ludzie czują się nieszczęśliwi od tysięcy lat.

 

odcinkami będę rozwijał, z tym czasem czas na odpoczynek :)

 

 

fajnie że to umieściłeś na forum.

Link to comment
Share on other sites

Guest alathea
Jesli chcesz dowiedzieć się czegoś o kobietach, nie musisz czytać poradników. Wystarcza obserwacja własnego ego by prawie wszystko zrozumieć.

 

Zajrzyjmy na portale randkowe, na opisy reklamujących się Pań. Cóż tam zobaczymy? Zasada zawsze jest ta sama – Pani niezależnie od wieku i wyglądu pisze że nie lubi chamstwa, kłamstwa, zdrady, hipokryzji i obłudy, za to lubi – i tu już trzeba uważać - książki (przeczytała kilka romansów więc uznaje to za niezwykle rozwijające umysł książki i pokazuje tym faktem że jest intelektualistką gdyż czyta książki) oczywiście prawdę i szczerość (a jak odpowiesz szczerze na pytanie czy jest gruba to możesz się pakować z rozbitym talerzem na głowie) turystyka i poznawanie piękna świata (leżenie na plaży plackiem cały dzień co zaspokaja potrzebę ekshibicjonizmu i braku celu w życiu) moda i ubiór (podstawa egzystencji, czyli ładne przystrajanie swojego ciała ozdóbkami i farbkami co ma zagwarantować szczęście) muzyka, kino, wszelka inna rozrywka, i oczywiście odpowiedzialność czyli trwanie przy niej mimo że po ślubie utyła 50kg i ciągle płacze że za mało zarabiasz i zniszczyłeś jej życie bo mogła wyjść za szejka a nie Ciebie. Na każdy argument że szejka nawet na oczy nie widziała w życiu, reaguje tak że nigdy już nie korzystasz z tego argumentu.

 

 

Kobiety nawet na torturach utrzymują że facet ich snów, mężczyzna marzeń to człowiek grzeczny, szanujący kobiety i ich zdanie, wierny i troskliwy, człowiek dla którego rodzina jest wszystkim. O takim mężczyźnie się mówi i myśli w kategoriach bezpieczeństwa, stabilizacji - ale nigdy nie marzy z wypiekami na twarzy i przyśpieszonym tętnem. Miliony przypadków pokazują że tak jak twierdzą Panie nie jest i nigdy nie będzie, że zawsze kobiety jedno mówią, a czego innego pragną. Partner grzeczny, miły i kochający jest tylko gwarantem spełnienia życiowych potrzeb, stabilizacji, umożliwia wychowanie dziecka i stałe przynoszenie pensji, zapewnia trwanie mylnie postrzegane przez Panie jako szczęście, jednak z czasem nie daje emocji i szczęścia tak bardzo oczekiwanego w marzeniach i planach. Wystarczy przeanalizować wypadki kiedy taka kobieta – instytucja czyli matka i żona trafia w swoim życiu na mężczyznę który nie jest ani miły, ani troskliwy, ani na pewno kulturalny i kochający, i rzuca rodzinę „idąc w tango”. U Pań bardziej praktycznych taki mężczyzna staje się kochankiem, a mężczyzna życia, mąż kochający i troskliwy staje się prawie zawsze obiektem pogardy, w najlepszym przypadku kojarzy się z nudą i bezbarwnością.

 

wspolczuje Ci (no, jestem kobieta :P) - same potwory z Wenus wokol Ciebie... i jeszcze jak ciezko je zrozumiec

swiat odbija zawsze nas samych - jest jak lustro

- przyjrzyj sie uwaznie, a zobaczysz w innych swoje odbicie - lęki, frustracje i kompleksy, ktore widzisz u innych sa Twoimi

Link to comment
Share on other sites

wspolczuje Ci (no, jestem kobieta :P) - same potwory z Wenus wokol Ciebie... i jeszcze jak ciezko je zrozumiec

swiat odbija zawsze nas samych - jest jak lustro

- przyjrzyj sie uwaznie, a zobaczysz w innych swoje odbicie - lęki, frustracje i kompleksy, ktore widzisz u innych sa Twoimi

 

Witam,

 

Czyli wyszło na to, że mam kompleksy i jestem frustratem, i żal Ci mnie? :) kurde, dziewczyny, dlaczego wszystkie powtarzacie te same w sumie teksty? wymyśl coś własnego proszę żeby mi pokazać jakim jestem baranem, że śmiałem napisać prawdę :)

 

Pozdrawiam słonecznie

Marek

Link to comment
Share on other sites

Stay - no dokładnie, mieć mercedesa, lubić nim jazdę, ale nie istnieć dla niego gdyż to mercedes istnieje dla naszej przyjemności..ale namotałem, idę spać :) dobranoc.

Link to comment
Share on other sites

Guest alathea
Witam,

 

Czyli wyszło na to, że mam kompleksy i jestem frustratem, i żal Ci mnie? :) kurde, dziewczyny, dlaczego wszystkie powtarzacie te same w sumie teksty? wymyśl coś własnego proszę żeby mi pokazać jakim jestem baranem, że śmiałem napisać prawdę :)

 

Pozdrawiam słonecznie

Marek

 

swiat jest bogaty i nie nalezy go upraszczac, co uczyniles w swoim pierwszym poscie - w kazdym z nas jest jin i jang, w roznym stopniu w zaleznosci od osobnika - a niekoniecznie tylko od tego czy jest sie mezczyzna czy kobieta

patrzac tak jak Ty na swiat, moglabym napisac, ze dla facetow swiat kreci sie wokol seksu i pedu do posiadania, cokolwiek by to bylo, byle udowodnic, ze jest sie lepszym niz inni

i zalozyc watek "jak zrozumiec mezczyzn"

 

problem nie lezy w odmiennosci kobiet i mezczyzn tylko w tym, ze nie mozesz znalezc czego szukasz

a to, co widzisz i napotykasz na swojej drodze jest odpowiedzia na to, jaki jestes

innymi slowy - tak postrzegasz swiat, jaki jestes (ja tez oczywiscie)

nie mam zamiaru nikomu udowadniac, ze jest baranem - bo nie o to mi chodzilo, mam szacunek dla innych ludzi i ich problemow

bardziej mialam na mysli, ze takie postrzeganie swiata jak Twoje wskazuje na potrzebe pracy nad soba

widac, ze probujesz w kazdym razie to robic, po dalszej czesci postu

 

szczerze mowiac jak czytalam pierwsze slowa Twojego pierwszego postu, myslalam, ze to zart, zamierzona ironia...

i nieco w takim tonie zareagowalam, aczkolwiek koncowa uwaga o odbieraniu swiata byla juz tylko ocena sytuacji

pozdrawiam serdecznie i zycze sukcesow

Ania

Edited by alathea
Link to comment
Share on other sites

Jak zrozumieć kobietę?

 

Ciekawe pytanie. Tylko pierwsza sprawa. Czy rozumiem siebie? Każdy powie że tak niestety tak nie jest większość zarówno męszczyżn jak i kobiet to produkt sto procent społeczny czyli rozumie to tak jak mu sąsiad przedstawi, telwizor, internet, ksiądz na kazaniu, normy państwowe i ostania rzeczy chciejstwo.

 

Tak sobie myślę i każdy patrzy przez jakiś pryzmat. Właściwie jeden doświadczeń jak nie swoich to sasiadki, sąsiada z naprzeciwka. Lub nażucownych wzorców, ot że tak powinna wyglądać idealna rodzina, lub szczęsliwy człowiek.

 

Stara prawda u sasiada trawa wydaje się zawsze bardziej zielona.

 

Tym czasem może u nich być nie wesoło.

 

Podam tu przykład idzie sobie pan X z żoną po kościele widzi menela pod sklepem i w duchu sobie mówi tak temu to dobrze od rana sobie pije pod sklepem niczym się nie przejmuje.

Tym czasem pan menel spod sklepu znów mówi sobie tak temtu to dobrze wraca z żoną z kościoła pewnie jeszcze rosołek mu ugotowała.

 

Takie bywają porównania. Zresztą punkt widzenia leży na wprost siedzenia, lub punkt widzenia zależy od siedzenia.

 

Jedną lekcje myśle że trzeba przerobić. To znaczy jak znajdziesz laske już, to trzeba dbać o ognisko czyli co jakiś czas dokładać do niego żeby nie zgasło, zresztą to samo tyczy się kobiet trudno żeby ognisko samo z siebie się paliło cały czas. A jeszcze trudniej jak sie je zalewa wodą.

 

A czy zrozumiesz kobiete nie sądze matka dziecka nie może zrozumieć. Czasmi ktoś rozmawia z nami a my nic z tego nie rozumeim no ale jak zwykle jest to tak zwane usilne zrozumienie czyli nie ma żadnego, pokiwanie głową ja to rozumeim i tyle.

 

Zresztą nie ma idealnych związku a problem polega na tym że każdy rozumie pewne zdarzenia przez swoje przekonia wartości, hobby itd.

 

No ale napewno trudno będzie komuś zbudować z pod sklepu związek z kimś całkiem z innej półki bo będzie się to opierać na niezdrowych zasadach. Jesteś np pasjonatem informatyki to raczej nie szukaj sobie kogoś kto jest pasjonatem piłki nożnej. Szukasz kogoś co Cie znim łaczą pewne zagadnienia a nie kogoś co tylko byś chciał żeby się z toba kochał z takiego założenia to można pójść do agencji.

 

 

Patrząc na profile rankowe. Większość ma tylko oczekiwania tak samo chłopcy jak i dziewczyny, a od siebie to nic najchętniej by nied ał nie dała. Nie którzy wręcz patrzą że ktos z takie serwisu rozwiąże ich żcyiowe problem zabierze od mamusi, tatusia, da plan na życie taki bardzo łątwy żebym się tylko nie namęczył, namęczyła i beðzię super związek.

 

To tyle co mam do powiedzienia.

 

Nie wszystko co tu napisałem jest jakąś regułą.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

Czyli wyszło na to, że mam kompleksy i jestem frustratem, i żal Ci mnie? :) kurde, dziewczyny, dlaczego wszystkie powtarzacie te same w sumie teksty? wymyśl coś własnego proszę żeby mi pokazać jakim jestem baranem, że śmiałem napisać prawdę :)

 

Pozdrawiam słonecznie

Marek

 

przyjacielu słyszę dokładnie to samo kiedy "o tym mówię" :lol: bez aluzji do kogokolwiek :) ale dla więzionych w ego to główna forma odparcia jak dla nich ataku i jedna z jedynych forma obrony :lol: przerabiam to samo niemal każdego dnia, co najciekawsze kiedy nadepnie sie czlowiekowi na ego odcisk reakcja jest zazwyczaj taka sama, to się zwie "być" robotem w całej swojej okazałości :D czytam dalej topic..........

Link to comment
Share on other sites

Guest alathea

stay i Marku - niewiele zrozumieliscie z mojego postu, szkoda :)

chcialam powiedziec, ze kazdemu nalezy sie szacunek - dopoki celowo nie szkodzi innym,

a wysmiewanie innych zle swiadczy o tych, ktorzy to robia - czujecie sie lepsi od pan czytajacych harlekiny?

czujecie sie lepsi od tych, ktorzy sa z tylu za Wami (wg Waszej oceny) w rozwoju duchowym - ok,

ja zas wierze w reinkarnacje - i mozliwe, ze w poprzednim zyciu byles/byliscie taka osobką, tyle ze moze z innej epoki

- zatem -> "szanuj blizniego swego jak siebie samego"

moze taka pani z tipsami albo pan z brzusiem czytajacy tylko rubryki sportowe, ma lepiej rozwinieta czakre serca niz Wy ;) choc pojecia nie ma o ego czy medytacjach

a jesli nawet nie ma - to coz z tego? kazda istota idzie w swoim tempie, odrabia inna lekcje...

 

mowiac zas o lustrze chcialam pokazac Wam, ze to, co nas drazni w innych, tkwi z reguly gdzies w nas samych

i dopiero jak to przepracujemy, to mamy do tego wzgledny dystans

 

nie ma co sie zoladkowac oraz puszczac oczek do siebie, panowie

a jesli rzeczywiscie myslicie tak, jak Marek to ujal w pierwszej czesci swojego postu - to coz, powtorze sie - szkoda...

Link to comment
Share on other sites

swiat jest bogaty i nie nalezy go upraszczac, co uczyniles w swoim pierwszym poscie - w kazdym z nas jest jin i jang, w roznym stopniu w zaleznosci od osobnika - a niekoniecznie tylko od tego czy jest sie mezczyzna czy kobieta

patrzac tak jak Ty na swiat, moglabym napisac, ze dla facetow swiat kreci sie wokol seksu i pedu do posiadania, cokolwiek by to bylo, byle udowodnic, ze jest sie lepszym niz inni

i zalozyc watek "jak zrozumiec mezczyzn"

 

problem nie lezy w odmiennosci kobiet i mezczyzn tylko w tym, ze nie mozesz znalezc czego szukasz

a to, co widzisz i napotykasz na swojej drodze jest odpowiedzia na to, jaki jestes

innymi slowy - tak postrzegasz swiat, jaki jestes (ja tez oczywiscie)

nie mam zamiaru nikomu udowadniac, ze jest baranem - bo nie o to mi chodzilo, mam szacunek dla innych ludzi i ich problemow

bardziej mialam na mysli, ze takie postrzeganie swiata jak Twoje wskazuje na potrzebe pracy nad soba

widac, ze probujesz w kazdym razie to robic, po dalszej czesci postu

 

szczerze mowiac jak czytalam pierwsze slowa Twojego pierwszego postu, myslalam, ze to zart, zamierzona ironia...

i nieco w takim tonie zareagowalam, aczkolwiek koncowa uwaga o odbieraniu swiata byla juz tylko ocena sytuacji

pozdrawiam serdecznie i zycze sukcesow

Ania

 

 

Nie da się opisać świata w całej jego okazałości, musiałbym napisać neiskończoną ilość tomów :) Można starać się go pobieżnie naszkicowac - co też zrobiłem. Pytasz czemu nie pisze o mężczyźnie? otóż dlatego że jakbym napisał o facecie to by było czemu nie pisze o kotkach ipieskach, a jak bym o nich napisał to by było że nie pisze o pogodzie - piszę o Paniach, koniec kropka, to raz. Dwa - zaznaczyłem że ego jest takie same u facetów jak i u kobiet.

 

Nigdzie nie napisałem że facet jest lepszy niż kobieta - jesteśmy duchowo tacy sami. To Ty o tym piszesz, zakłądasz cos czego nie napisałem, i wszystko co piszesz kręci się wokół Twojego twierdzenia. Apeluję o czytanie ze zrozumieniem, bo ewidentnie nie zrozumiałaś tego co napisałem.

 

A że śmieję się z kobiet? z facetów też :)

 

Pozdrawiam słonecznie

Link to comment
Share on other sites

Stay, tak, i jeszcze że jest się pustym, żałosnym, emocjonalnym kaleką, nieodpowiedzialny, niedojrzałym, gnojkiem, tchórzem - coś pominąłem? :) to byłoby nawet śmieszne że niemal wszystkie Panie reagują jak pralka automatyczna, ale czasem to się płakac chce...

Link to comment
Share on other sites

Ego jest takie same u obu płci, obserwując siebie mozna wiedzieć więcej o innych niż oni sami u siebie. Kazde ego jest takie same, a zresztą, przypomniałem sobie jak byłem kobietą w niektórych inkarnacjach... :)

Link to comment
Share on other sites

Tak, czuję się znacznie mądrzejszy i inteligentniejzy gdy medytuję i obserwuję siebie, od kobiety która ogląda telenowele i jest głupia jak but i jedyne co umie to prać gacie i gotować kiepski obiad. Tak samo jak czuję się silniejszy od staruszka, i słabszy od Pudziana, co w tym dziwnego?

Link to comment
Share on other sites

stay i Marku - niewiele zrozumieliscie z mojego postu, szkoda :)

chcialam powiedziec, ze kazdemu nalezy sie szacunek - dopoki celowo nie szkodzi innym,

a wysmiewanie innych zle swiadczy o tych, ktorzy to robia - czujecie sie lepsi od pan czytajacych harlekiny?

czujecie sie lepsi od tych, ktorzy sa z tylu za Wami (wg Waszej oceny) w rozwoju duchowym - ok,

ja zas wierze w reinkarnacje - i mozliwe, ze w poprzednim zyciu byles/byliscie taka osobką, tyle ze moze z innej epoki

- zatem -> "szanuj blizniego swego jak siebie samego"

moze taka pani z tipsami albo pan z brzusiem czytajacy tylko rubryki sportowe, ma lepiej rozwinieta czakre serca niz Wy ;) choc pojecia nie ma o ego czy medytacjach

a jesli nawet nie ma - to coz z tego? kazda istota idzie w swoim tempie, odrabia inna lekcje...

 

mowiac zas o lustrze chcialam pokazac Wam, ze to, co nas drazni w innych, tkwi z reguly gdzies w nas samych

i dopiero jak to przepracujemy, to mamy do tego wzgledny dystans

 

nie ma co sie zoladkowac oraz puszczac oczek do siebie, panowie

a jesli rzeczywiscie myslicie tak, jak Marek to ujal w pierwszej czesci swojego postu - to coz, powtorze sie - szkoda...

 

 

mnie zwyczajnie rozbawiła postawa obronno-kontratakująca, i w znakomitej większości reakcja jest dokładnie taka sama (nie porównuje, a obserwuję), ma taki sam charakter, rdzeń, różni się słowami. i na wszelki wypadek, gdyby ktoś zarzucił różnicę pomiędzy pisaniem posta, a mówieniem z ust zaznaczam "charakter jest taki sam" przerabiam to codziennie i najbardziej śmieszy mnie w tym wszystkim niemalże identyczny program w ludziach, identyczne reakcje, podejmowane akcje to może wyglądać nieco jak lekka paranoja dla istoty ludzkiej przyglądającej się z boku. naprawdę, to jest "piekielnie" śmieszne

Link to comment
Share on other sites

Guest alathea
Tak, czuję się znacznie mądrzejszy i inteligentniejzy gdy medytuję i obserwuję siebie, od kobiety która ogląda telenowele i jest głupia jak but i jedyne co umie to prać gacie i gotować kiepski obiad. Tak samo jak czuję się silniejszy od staruszka, i słabszy od Pudziana, co w tym dziwnego?

 

to jest wlasnie Twoje ego :)

 

to może wyglądać jak lekka paranoja dla istoty ludzkiej przyglądającej się z boku.

najpierw trzeba umiec stanac z boku - Ty chyba nie potrafisz, Marek chyba tez nie - co widac po Waszych komentarzach do moich uwag

trudno Wam wyjsc poza schematy damsko-meskiego myslenia, a ego tez sie odzywa

 

rozwoj duchowy jest wieloaspektowy, w wielu kierunkach - czesto bedac dumnym z postepow w danym kierunku

nie widzimy jak daleko jestesmy w tyle z innym aspektem...

 

Marku, nie napisalam, ze facet jest lepszy czy odwrotnie - maja rozne cechy uksztaltowane przez lata ewolucji,

a konstrukcje swojej istoty (nizsze, wyzsze ja, ego, aura, etc.) zas taka sama, bo to mimo wszystko jeden gatunek ;)

kobiety musza (generalizujac oczywiscie) byc bardziej emocjonalne i czule, bo to one dbaja/dbaly o odchowanie potomstwa -szczegolnie w tej poczatkowej fazie

- coz by to bylo, gdyby kazda matka po urodzeniu dziecka szla np. "w tango", na tym etapie dziecko rozpaczliwie potrzebuje organizmu matki

(mamy teraz instytucje zastepcze, ale pisze ogolnie)

facet zas dbal o srodki na przezycie, co poskutkowalo odmienna psychika i zachowaniami

pomimo wzrostu naszej swiadomosci mamy ten bagaz ewolucyjny ze soba - tylko tyle i az tyle

nie nalezy wznosic kobiety/mezczyzny na piedestal ani robic z "drugiej polowki" magicznej, niepojetej istoty :)

dlatego ubawil mnie temat "jak zrozumiec kobiete"... pelen uwag rodem z Tredowatej czy epoki Chaplina

i troche zalamal, bo po chwili zauwazylam, ze rzeczywiscie tak myslisz (Marek) jak piszesz i nie jest to zamierzona ironia:

 

Tak, czuję się znacznie mądrzejszy i inteligentniejzy gdy medytuję i obserwuję siebie, od kobiety która ogląda telenowele i jest głupia jak but i jedyne co

Marku, uwazasz, ze pogarda dla innych i poczucie wyzszosci swiadczy o wysokim rozwoju wewnetrznym? no to chapeau bas!

 

mimo wszystko nie zlapaliscie sensu moich wypowiedzi, dlatego nie bede juz sie wywnętrzac :)

Link to comment
Share on other sites

za każdym takim internetowym ogłoszeniem stoi wielka samotność i nie ma ona nic wspólnego z inteligencją. nie wiem czy chciałabym się czuć lepsza za taką cenę.

Link to comment
Share on other sites

Powyższe wypowiedzi nic nie wnoszą do temu jak zrozumieć kobietę.

 

Właściwe, mi tam nie szkodzi jak ktos ma czas to może go spędzać na telenowelach i jak mu to nic nie robi to jego sprawa.

I nie klasyfikował bym ludzi w sensie czy ktos ogląda telenowele a może horrory. Bo to akutrat nie ma znaczenia wiadomo że każdy jak chce spędzić czas relaksując się, to raczej wybiera to co go relaksujejak najbardziej.

Po reszcie te klasyfikacje nie mają żdanego sensu wiele kobiet nie ma czasu podrapać się po pupie jak zresztą też i dużo męszczyzn.

Z drugiej strony przyklejanie etykietki do danej płci że one oglądaja telenowele albo oni to sami menele i żule. Bo też tak kobiety patrzą. Jest krzywdzące nie mających nic z tym wspólnego z konkretnym Panem Panią X.

 

To tak zwane genralizowanie mnie tak wpienia że myślę że to właśnie te osoby które generalizują zniekształcają obraz u małych dzieci, po czym ten jak by to powiedzieć wrzód genralizacji im towrzysz przez życie.

 

A twoje swierdzenie mi Michall obrazuje coś takiego ja medytuje to ja jestem kozak a wokół to idioci.

Zresztą nie przeżycia nas budują a wyciągniete wnioski. Tak samo nie to co robimy ale jak to robimy.

 

Nie da się też twierdze zrozumieć wszystkich kobiet jak i wszystkich męszczyzn każdy to indywidualność.

I do każdego jest jakby inny klucz zrozumienia jeśli tylko ma się wole i chęć zrozumieniam myślę że się jest na dobrej drodze.

A jak z góry ustawisz pryzmat w jakim kogoś odbierasz to to nic nie ma wspólnego ze zrozumieniem.

 

Pozdrawaim Cieplutko.

Link to comment
Share on other sites

I znowu nieporozumienie - nigdzie nie pisałem że nie mam ego (mam i to spore) za to mam świadomość rozróżniającą i widzę różnicę między mną a innymi, którzy nie medytują. Czemu to jest traktowane przez was jako pycha? a jeśli uznam ze Pudzian jest ode mnie silniejszy? to sa po prostu fakty, jeden się rozwija i pracuje nad sobą, inny pije browar i ogląda tv całymi dniami, ok, dusze mają takie same, ale różnicę widać w nich gołym, duchowym okiem.

 

To nie pogarda, to zdziwienie że ktoś może marnować życie na robienie głupot. Dlaczego mam szanowac taką osobę? mogę kochac iskrę Bożą w niej, ale ją? za co?

 

Pozdrawiam wieczornie :)

Link to comment
Share on other sites

Daj i nie oczekuj nic w zamian, trudne lecz do zrobienia, jeśli dostaniesz to co dałeś, może wtedy pokocha Ciebie??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...