Skocz do zawartości

Skarb Templariuszy


irek770801

Rekomendowane odpowiedzi

rzekomo templariusze odnalezli skarb w jerozolimie,skladal sie on z 3 elementow.jeden z nich odnaleziono to weronikon(chusta ,calun turynski okresla sie go mianem codu "chrzescijanstwo")pozostale 2 grall i bafomet do dnia dzisiejszego pozostaja zagadka?wedlug niektorych zmumifikowana glowa jana chrzciciela,wedlug innych leb samego szatana zapieczetowany w zelaznej skrzynce w ksztalcie glowy o czterech twarzach a przeslanie glosi ze ten kto posiadzie bafometa bedzie panowal nad swiatem.(kto odnajdzie gralla bedzie niesmiertelny).nie watpie w istnienie bafometa i gralla ale w przeciwienstwie watpie zeby te "skarby" mialy cos wspolnego z chrzescijanstwem,watykan przypisal sobie zbyt duzo na raz a weronikon zostal "dodany"przez watykan aby skupic uwage na wierze chrzescijanskiej.tak to wyglada z mojego punktu lecz nie o tym chce pisac,wracajac do bafometa jest to byc moze faktycznie glowa ale podobnie jak i grall moga byc to przedmioty o zupelnie innej formie, niosace"wiedze"dzieki ktorej zrozumiemy to co jest nie odgadnione i nie zrozumiale,czy to moze odpowiedz na nasze istnienie??.pytanie tylko gdzie go szukac????,czy w szkocji,czy w innych zakatkach swiata??ja mysle ze nie,kierunek wbrew informacja(komercyjnym)moze zaprowadzic nas na ziemie dolnego slaska,tu templariusze najprawdopodobniej ukryli bafometa,byc moze w jednej ze swoich swiatyn,moze w podziemiach ktoregos z zamkow,lub w jednej ze sztolni gor kaczawskich???jedno jest pewne templariusze mieli bafometa na slasku czy mieli tez i grall?nie jestesmy w stanie odpowiedziec na to pytanie.nikt kto nie jest templariuszem nie moze przenosic bafometa ani gralla,a ostatni napadnieci templariusze w drodze do rzymu nie mieli tych skarbow przy sobie.jednak kazdy moze zadac sobie pytania jakie znaczenie ma dla ludzkosci bafomet czy grall?czy istnieja czy sa jedynie legenda?co powoduje ze nadal ludzie w to wierza?czy warto szukac czegos co nie wiemy czym jest i jak w rzeczywistosci wyglada?pytan mozna podobnych zadac tysiace ale nie oczekujmy odpowiedzi,to czym jest bafomet i gdzie jest ukryty nadal pozostaje niewyjasnione,czy dlugo tak jeszcze bedzie???"nie wiem moze jestem blizej prawdy niz dalej ,lecz tego nie wiem"*****

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Templariusze zostali powołani podczas pierwszej krucjaty. walczyli na dalekim wschodzie i po powrocie do francji mogli go ukryc. lecz filip IV piekny oskarzyl zakon templariuszy o herezje i spalil jego czlonkow oraz mistrza. tylko oni mogli znac tajmnice ukrycia skarbu.

krol mogl sie dowiedziec gdzie byl ukryty i dlatego mistrz zakonu rzucil na niego i jego rodzine klatwe.jesli ktos ma jakies info na temat skarbu moze mi odpisac.;D

Edytowane przez spowiednik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pierwsza wyprawa krzyżowa to koniec XI wieku, a Filip Piękny doprowadził do rozwiązania, czy też unicestwienia zakonu na początku XIV w. Przez ten czas Templariusze cały czas się bogacili, więc król Francji chciał im zagrabić całe bogactwa, a nie tylko skarb znaleziony podobno w ruinach świątyni Salomona... Proponuję zapoznać się z literaturą na temat zakonu, której jest po prostu ogrom. Najbliżej i najprościej znaleźć bibliografię dot. tematu na Wikipedii (polecam bibliografię, a nie sam artykuł na tej stronie). Jeśli natomiast chodzi Ci o tanią sensację, to proponuję film "Skarb narodów", pożywkę dla Indiana Jonesów historii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dokładniie, skarb templariuszy zużyli Walezjusze.

Swoją drogą, ciekawi mnie, dkaczego papiestwo się o te majątki nie upomniało. Papiestwo, które miało przecież w XIV wieku potężny wpływ na losy Europy, a omawiane lata czyli pierwsze dwudziestolecie XIV wieku to czas przed schizmą zachodnią, więc dziwię się, że papież tak o pozwolił sobie na zrezygnowanie z potężnych majątków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...