Skocz do zawartości

Poszukuję książki...


Gawluk

Rekomendowane odpowiedzi

Bruce Moen "Świadome podróże w niefizyczne światy"

 

Jeśli ktoś posiada taką książkę i mógł by ją udostępnić lub podać namiary skąd można by ściągnąć byłbym mu bardzo wdzięczny. Pozdrawiam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Bruce ustalał cenę swojej książki, w co szczerze watpię bo jest zdecydowanie za droga. Dlaczego więc mam płacić jakiejś księgarni 300% wartości książki jak i tak do Brucea nie trafi prawdopodobnie ani złotówka a jeśli nawet to góra 1/4 tej sumy? Jeśli miałbym już zapłacić taką cenę to jedynie bezpośrednio na konto autora a nie płacić niebagatelne sumy księgarniom które chcą się szybko wzbogacić na czyjejś pracy. Książkę taką mogą kupić ludzie bogaci ,ale co z biednymi...? Czy prośba o urzyczenie treści książki musi być jednoznaczna z łamaniem prawa i piractwem? Uważam że wszystkie instytucje narzucające wygórowane sumy za nowy i dobry produkt też łamią prawo - jest to wyzyskiwanie pieniędzy do ludzi, którzy chcąc sprawić sobie daną rzecz muszą płacić kwoty wielokrotnie przekraczające koszta produkcji, tylko po to aby dana firma mogła się szybko wzbogacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję w księgarni i tak naprawdę ustala cenę wydawca, potem dochodzi do tego podatek i marża sprzedawcy. Jesli jest nowa i niedawno tłumaczona niestety bedzie droga. Widzę to np po cecach książek świeżo wydrukowanych gdzie autor pochodzi z zagranicy a do tego jest pozycja uważana za bestseller.

Jak to się mowi- płać i płacz.

 

Jednak nie zgodze się z twierdzeniem że w internetowych księgarniach jest drogo. Ja kupuje już tylko przez internet. Tam można wykupić ksiązke nie raz o kilka złotych taniej niż normlanie a przesyłka już nie jest tak droga.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Boadicea za wsparcie w tym co napisałem, tak samo dla Vanilii 22 za wyjaśnienie jak to jest z tymi cenami w księgarniach. Jednak Vanilio, ceny w księgarniach internetowych mimo że są troszkę niższe niż nrmalnie to łącznie z przesyłką raczej i tak na jedno wychodzi. Może będę się teraz powtarzał ale uważam iż ustalenie wysokiej ceny przez wydawce nowej książki ,tak jak i potem jeszcze wysokiej marży przez księgarnię jest oszustwem w stosunku do ludzi, bo jest oczywistym sposobem szybkiego zarobku na ksiązce która jest pożądana przez wielu czytelników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj:)

Jednak Vanilio, ceny w księgarniach internetowych mimo że są troszkę niższe niż nrmalnie to łącznie z przesyłką raczej i tak na jedno wychodzi.

 

wiesz zalezy gdzie i jak kupujesz. Bo owszem może być tak jak mowisz ale jesli będzisz obserwował uwaznie ten rynek zobaczysz że rynek wtórny ma owiele wieksze możliwości. Mi np nie zależy na nowej książce. Kubuję często z drugiej reki. Ostanio jednak zaszalałam i z mojej skromnej pensju nakupiłam kilka nowych pozycji, ktorych w antykwariacie raczej nie znajdę.

Może będę się teraz powtarzał ale uważam iż ustalenie wysokiej ceny przez wydawce nowej książki ,tak jak i potem jeszcze wysokiej marży przez księgarnię jest oszustwem w stosunku do ludzi, bo jest oczywistym sposobem szybkiego zarobku na ksiązce która jest pożądana przez wielu czytelników.

Hmm oszystwem? to popatrz na to z innej strony- aby ksiązka powstala i zostala wypuszczona na rynek uruchomiona jest ogromna machina. Począwszy od autora do księgarza. Uczestniczy w tym i drukarnia, prodenci, papier koszt wydruku i ewentulana reklama. Do tego księgarze często kupują za żywą gotowke pozycję by potem sprzedać ja aby im się minimalnie opłacało. Teraz najczęściej wydawca odgórnie ustala cenę a księgarz nie może jej podnieść. Tak już to jest.

Ksiązki są drogie bo ogólnie rosną ceny papieru, koszty wydruku nie wspominając o transporcie, tlumaczeniu... Do tego podatek...

Od kiedy pracuję w ksiegarni coraz lepiej rozumiem ten rynek. No i wykształcenie mi w ty pomaga:P Jestem bibliotekarką;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie udało mi się zakupić tej książki poprzez strone jaka podala Bajka, dla tego moja prosba , ktora wyrazilem z samego poczatku jest nadal aktualna. Bardzo prosze o pomoc, to jest dla mnie naprawde wazne. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie udało mi się zakupić tej książki
trzeba było walczyć, a nie odpuszczać godzine przed koncem licytacji, tym bardziej ze ktos Cie przebił tylko o 50 gr :???: jakos nie wierze, ze to dla Ciebie taka baaardzo ważna książka :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualna cena 23,50 zł

Do końca: Zakończona

(czw 04 paź 2007 18:15:00 CEST)

 

Użytkownik Kwota Data

akum1988 (72) 23,50 zł czw 04 paź 2007 18:12:26 CEST

LGawluk (0) 23,00 zł czw 04 paź 2007 17:53:06 CEST

 

Gawluk potrzebujesz korepetycji z licytowania na allegro :razz: poniewaz boadicea zaswieciły się oczy :mrgreen: ustąpię jej miejsca z przyjemnością :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...