Skocz do zawartości

jak oczyścic mieszkanie?


MagLi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Mam pytanie jak oczyścić mieszkanie po zakończonym związku. Mam takie wrażenie ,że nie mogę rozpocząć nowego związku bo ciągle czuję obecność starego, byłego mężczyzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salam Alaikum!

Takie oczyszczenie przestrzeni jest ważne. Ja robię to niekiedy nawet bez okazji. Napiszę jak robię to ja, a jeśli potrzebujesz jakiś bardziej power-nych rytuałów to w ten wekend będę miał okazję udać się po wiedzę i znajdę coś takiego.

Moja metoda jest uproszczona, ale po wykonaniu jej czuję od razu że energie płynie ładniej. W Twoim wypadku, wartało by wykonać większe działanie. Ponadto polecam wątek "Rytuały Feng Shui" jest tam coś dokładnie dla Ciebie.

- Usunięcie wszystkich przedmiotów osobistych, lub takich które ewidentnie kojarzą Ci się z byłym mężczyzną. Trudno będzie Ci dojść do siebie, jeśli codziennie będziesz widzieć jego ulubiony kubek. Na przykład. Może masz zdjęcia? Jeśli nie żal Ci ich wyrzuć. Zastanawiaj się nad każdym przedmiotem: czy on czyni mnie szczęśliwszą? Przy okazji możesz tez usunąć masę innych przedmiotów, których nie potrzebujesz. Które niepotrzebnie zalegają w Twojej przestrzeni.

- Przemeblowanie, może wymiana mebli. To już zależy od możliwości. Rozlokowanie mebli w innych miejscach niż były, a zwłaszcza gdybyś kierowała się zasadami feng shui przy relokalizacji pobudzi starą, zastałą energię.

Jeśli nie chcesz/możesz kupić innych mebli, malować ścian itp itd to... Stare meble poza normalnym wypucowaniem czyścimy zimną świeżą wodą i najlepiej było by wystawić je w jakieś nasłonecznione miejsce. Jeśli nie da się, nie szkodzi. Zimna woda oczyszcza. Teoretycznie ma być bieżąca ale to nie jest jakieś ekstra uchybienie, tak mniemam.

- Radykalne sprzątanie. Wygoń wszystkie "koty" spod łóżek szaf, regałów i z za nich. Wymyj wszystkie powierzchnie jakie jesteś w stanie wymyć. Możesz zdrapać też starą farbę ze ścian i przemalować je na swój wymarzony kolor!

- Przeciąg! Maksymalny przeciąg, najlepiej w słoneczny, ciepły dzień. Niech wywieje przeszłość dając przestrzeń dla nowego.

Po sprzątaniu polecam rozpalenie kadzideł, świec i medytacje w intencji oczyszczenia przestrzeni w której żyjesz. Podczas sprzątania polecam głośne okrzyki! Przeszłość łatwo wystraszyć. To śmieszne ale nie żartuję :P

I tak swoją drogą to zazdroszczę Ci, jakkolwiek to zabrzmi takich ogromnych porządków. Nie mieszkanie wszak oczyszczasz, ale własny umysł i z taką intencją wykonuj oczyszczanie.

Pozdrawiam. Fikcyjny.

  • Lubię to! 1
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salazar, serdecznie dziekuję za szerokoą odpowiedź. Z niecierpliwością będę śledzic mój wątek czy może jeszcze coś mi podszepniesz nowego. Ja niestety nie siedzę w Feng Shui a szkoda bo zawsze mnie ta dziedzina fascynowała. Ale mam dziwnie pobudzona intuicje która to podpowiada mi co powinnam zrobić. I tak teraz jest w moim zyciu że potrzebuje drastycznych zmian i chcę a nawet czuje ,że muszę uporządkować moje mieszkanie to wtedy uporządkuje sie moje życie.Ach kocham cie życie, obys zawsze mnie uszczęśliwiało i zaskakiwało:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam serdecznie,

Mam pytanie jak oczyścić mieszkanie po zakończonym związku. Mam takie wrażenie ,że nie mogę rozpocząć nowego związku bo ciągle czuję obecność starego, byłego mężczyzny.

 

Droga MagLi,

nie ma w Feng Shui czegoś takiego jak oczyszczanie energii po nieudanym związku. Możesz oczywiście dla swojej psychiki zrobić mały lifting mieszkania aby dobrze się poczuć.

Można natomiast w domu zastosować remedia które mogą przynieść jakiś dobry kolejny związek ;-)

Ja często wykonuje tak zwane wykresy osobiste na podstawie daty urodzenia które nazywają się astrologia Ba Zi czyli po polsku Cztery Filary Przeznaczenia.

To jest taka mapa energetyczna człowieka w której można również odczytać tematy związane ze związkami w życiu danego człowieka. Mozna zrobić tak zwaną analizę partnerską i

przekonać się czy dwie osoby do siebie pasują. Mozna również znaleźć przyczynę niepowodzeń miłosnych.

Ale to tylko ułameczek tego co można wyczytać w takim wykresie. Więcej o tym możesz poczytać na mojej stronie.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam!

Ja proponuje jeszcze jedną ale skuteczna metodę pozbycia się przeświadczenia że były wygląda z każdego kąta.

Jeżeli juz zrobisz porządki w domu za radą Salzara, proponuje ci "rytuał papierowy".

Weź czystą kartkę i złóż ją na pół, wieczorem przy świetle świecy na jednej z połówek wypisz hasłowo wszystkie dobre i zle rzeczy związane z twoim byłym jakie przyjdą ci do głowy, nie śpiesz się. Kiedy juz to zrobisz zamknij oczy i sobie go przypomnij jego wszystkie plusy i minusy, wydarzenia dobre i złe, spójrz na swoją kartkę i oderwij tą zapisaną część, spal ją w ogniu świecy w dłoniach zostaje ci druga cześć kartki czysta jak twoje nowe życie po tym rytuale. Popiół wyrzuć bez znaczenia gdzie.

Pozdrawiam:

Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feng Shui też jest ludowym rytuałem tylko nie naszym.

 

FS nie jest rytuałem ale nauką ale rzeczywiście w pewnych wydaniach FS jest ściśle powiązane z wierzeniami ludowymi. Przykład: stawianie żab pieniężnych, posążków buddy czy palenie kadzidełek. To są naleciałości kulturalne które są przedstawiane przez niektórych konsultantów jako FS.

Niestety to zwykłe zabobony i strata pieniędzy. Prawdziwe FS opiera się na wykresie sporządzonym za pomocą dokładnego pomiaru magnetycznego oraz dacie budowy. Ponadto potrzebna jest tez analiza otoczenia dlatego zawsze jadę na miejsce do klienta aby zrobić to jak należy. Oczywiście można spróbować przez internet ale wtedy ktoś musi dokonać pomiaru, przesłać sporo zdjęć i podać niezbędne informacje. Nie jest to pewne ale niekiedy konieczne tak jak np. w przypadku mojej klientki z Australii ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FS nie jest rytuałem ale nauką

 

Witaj wlade.

Twierdzisz, że Feng Shui jest nauką. Proszę zatem podaj argumenty potwierdzające tę tezę, oraz to jak definiujesz naukę.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie bierz tego do siebie. Swoją wypowiedzią wskazuję na to że odymianie, palenie ziół, sypanie soli to od dawna zakorzenione w naszej społeczności sposoby na odganianie zła. Co do skuteczności naszym dziadom poamgało to czemu nie miałoby nam pomagać. Co do Feng Shui jest to forma "współgrania" z energetyką miejsca, którą to nasi przodkowie wykorzystywali również (kamienie węgielne, głazy narożne w fundamentach, słomiane dachy, klepisko,gliniane tynki a przedewszystkim "zdrowe" miejsce w których stawiali domy) czego my niestety już nie robimy.

pozdrawiam:

Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj wlade.

Twierdzisz, że Feng Shui jest nauką. Proszę zatem podaj argumenty potwierdzające tę tezę, oraz to jak definiujesz naukę.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam ciepło.

 

Feng Shui to zlepek wielu dyscyplin nauki, miedzy innymi: matematyki, fizyki, geografii, chemii, statystyki a nawet fizyki kwantowej. Jej zasady są powiązane ze sobą logicznym łańcuchem opisanym na swoistych zasadach związanych mających swoje źródło w pięciu podstawowych przemianach. Temat szeroki i godny poświecenia czasu bo naprawdę warto.

Nauka ta cały czas się rozwija, ponieważ wiele starożytnych dokumentów zostało po prostu zniszczonych lub przepadło bez wieści. Studenci w szkole której jestem absolwentem odkrywają coraz to nowsze zjawiska pozwalające wykorzystywać ją w jak największym stopniu dla potrzeb ludzkości.

 

pozdrawiam

wlade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

-palenie szalwii, palo santo

-wietrzenie mieszkania

-przestawienie mebli

-wyrzucenie przedmiotow bezuzytecznych i popsutych

-usuniecie sztucznych kwiatow, ktore ponoc generuja b.zla energie i zastapienie ich zywymi roslinami

-sprzatnie- czyszczenie, odkurzanie

 

 

Edytowane przez runoutofbreath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...