Skocz do zawartości

Ptaki zabijające się o okna


Agun

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!!

Mój kolega nauczyciel szukał u mnie i mojej koleżanki z pracy porady. Otóż w czerwcu w trakcie lekcji zdarzyło się, że o szybę w klasie zabiły się dwa ptaki. Dzisiaj również, na dwóch kolejnych lekcjach, nie w tej samej sali lekcyjnej o okna zabiły sie dwa ptaki, jakieś małe szare wróbelki.

Kolega był bardzo zaniepokojony. Po tych czerwcowych zdarzeniach nie zdarzyło się nic szczególnie złego. Ale uznał, że taka ilość martywch ptaków w jego otoczeniu jest mało budująca.

Nie znamy z koleżanką znaczenia tych wydarzeń. Koleżanka zasugerowała, że być może ktoś zmarły chce mu na coś zwrócić uwagę. Poza tym uznałyśmy, że modlitwa nie zaszkodzi. Powiedzcie, czy to tylko nieprzyjemny zbieg okoliczności, czy Waszym zdaniem coś to oznacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mialem takie cos jak bylem maly (ok 7 lat). Co jakis czas po przebudzeniu sie po paru minutach ptak uderzał w moja szybe, zabijajac sie. Jakos nigdy sie nad tym nie zastanawialem, zawsze myslalem ze one nie zauwazaja tej szyby i niestety w nia uderzaja. Czy cos sie dzialo zwiazanego z smiercia tych ptakow? Raczej nie a napewno nic zlego. Wg mnie nie ma sie czego obawiac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie dzieje się to samo w domu. O szybę tarasową bardzo często latem i zimą ptaki rozbijają się o szybę. Dziwne jest to, że aż tak często(Bo 2-3 razy na miesiąc) i to, że w wiosnę i jesień nic takiego się nie dzieje. Nie wiem co o tym myśleć. Może faktycznie wróble rozbijają dlatego, że szyby nie zauważają. Do mnie już 4 razy ptak wleciał jak było jakieś okno otwarte. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukajmy dziury w całym. Agun, sądzę, że znaczenie ptaków wlatujących w szybę są wymaginowane przez Twojego kolegę. To oczywiste, że ptak lecący w dużą prękością nie zastanawia się nad tym, czy zahamować przed szybą której w rzeczywistości nie zauważa. Martwe ptaki to taki dość utarty archetyp zła i nieszczęścia. A wszystko przez filmy i książki. Proszę, co ludzie robią z ludźmi. :lol:

Agun, moja porada brzmi następująco:

Nie przejmować się. Szkoła leży po prostu na drodze ptaków. A ptaszki to lenie i wolą wlecieć w szybę. :wink:

Ps. Zauważ, że szyba z daleka wygląda jak lustro, więc ptak jest przekonany, że tam jest tunel przelotny na drugą stronę budynku. Ptasie móżdżki.

:grin: pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...