Jump to content

Ptaki zabijające się o okna


Agun

Recommended Posts

Witajcie!!

Mój kolega nauczyciel szukał u mnie i mojej koleżanki z pracy porady. Otóż w czerwcu w trakcie lekcji zdarzyło się, że o szybę w klasie zabiły się dwa ptaki. Dzisiaj również, na dwóch kolejnych lekcjach, nie w tej samej sali lekcyjnej o okna zabiły sie dwa ptaki, jakieś małe szare wróbelki.

Kolega był bardzo zaniepokojony. Po tych czerwcowych zdarzeniach nie zdarzyło się nic szczególnie złego. Ale uznał, że taka ilość martywch ptaków w jego otoczeniu jest mało budująca.

Nie znamy z koleżanką znaczenia tych wydarzeń. Koleżanka zasugerowała, że być może ktoś zmarły chce mu na coś zwrócić uwagę. Poza tym uznałyśmy, że modlitwa nie zaszkodzi. Powiedzcie, czy to tylko nieprzyjemny zbieg okoliczności, czy Waszym zdaniem coś to oznacza.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja mialem takie cos jak bylem maly (ok 7 lat). Co jakis czas po przebudzeniu sie po paru minutach ptak uderzał w moja szybe, zabijajac sie. Jakos nigdy sie nad tym nie zastanawialem, zawsze myslalem ze one nie zauwazaja tej szyby i niestety w nia uderzaja. Czy cos sie dzialo zwiazanego z smiercia tych ptakow? Raczej nie a napewno nic zlego. Wg mnie nie ma sie czego obawiac :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U mnie dzieje się to samo w domu. O szybę tarasową bardzo często latem i zimą ptaki rozbijają się o szybę. Dziwne jest to, że aż tak często(Bo 2-3 razy na miesiąc) i to, że w wiosnę i jesień nic takiego się nie dzieje. Nie wiem co o tym myśleć. Może faktycznie wróble rozbijają dlatego, że szyby nie zauważają. Do mnie już 4 razy ptak wleciał jak było jakieś okno otwarte. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Nie szukajmy dziury w całym. Agun, sądzę, że znaczenie ptaków wlatujących w szybę są wymaginowane przez Twojego kolegę. To oczywiste, że ptak lecący w dużą prękością nie zastanawia się nad tym, czy zahamować przed szybą której w rzeczywistości nie zauważa. Martwe ptaki to taki dość utarty archetyp zła i nieszczęścia. A wszystko przez filmy i książki. Proszę, co ludzie robią z ludźmi. :lol:

Agun, moja porada brzmi następująco:

Nie przejmować się. Szkoła leży po prostu na drodze ptaków. A ptaszki to lenie i wolą wlecieć w szybę. :wink:

Ps. Zauważ, że szyba z daleka wygląda jak lustro, więc ptak jest przekonany, że tam jest tunel przelotny na drugą stronę budynku. Ptasie móżdżki.

:grin: pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...