Jump to content

Ciesz się tym co masz :)


Pysiaczek
 Share

Recommended Posts

Kiedyś znalazłam tekst, który pokazuje naszą rzeczywistość...

To, jak niektórzy ludzie nie potrafią docenić tego co mają, jak nie potrafią się cieszyć z tego, co dla innych są tylko marzeniem. Zamieściłam to tutaj po to, byście może zobaczyli (tak jak ja) jak wiele tak naprawdę macie, choć może czasem tego nie potraficie dostrzec...

 

Kiedy codziennie wstajesz z łóżka i patrzysz na te same ściany - nie widzisz nic nadzwyczajnego. Po prostu wstajesz i idziesz do kuchni zrobić sobie jak zawsze ten sam posiłek. Wszystko ciągle jest takie same, wręcz identyczne. Idziesz do sklepu bez uśmiechu na twarzy. Stajesz w kolejce i niecierpliwisz się, że tylu ludzi przed Tobą, a przecież tak bardzo Ci się śpieszy, znów musisz iść do pracy, znów musisz wytrzymać tam te 8 dłużących się godzin. Masz jeszcze 15 minut do autobusu. Wszystko Cię denerwuje począwszy od porannego ścielenia łóżka, po oglądanie ciągle tych samych reklam, które przerywają Twój ulubiony film…

 

A teraz wyobraź sobie jak czuje się osoba która od wielu, wielu lat nie może chodzić. Pomyśl ile dałaby ta osoba by przejść się do sklepu i stanąć w tej kolejce która tak bardzo Tobie się dłuży…

 

Pomyśl jak wiele dałaby osoba niewidoma by zobaczyć jedną z tych reklam których tak bardzo nienawidzisz…

Jak myślisz - co by zrobiła osoba bezrobotna która stara się z wszystkich sił by znaleźć pracę. Jęczała że znowu idzie do pracy? Narzekałaby że nie chce jej się śpieszyć na autobus?

 

A ktoś kto ma niedowład rąk czy tak jak Ty wstawałby z niechęcią gdyby miał zdrowe ręce? Czy tak jak Ty klął by i wzywał wszystkich świętych dlatego bo nie chce mu się zrobić śniadania i pościelić łóżka?

 

Kiedy następnym razem będziesz wykonywać te same czynności pomyśl o tych którzy właśnie teraz robią coś w z ogromnym trudem, marząc że jutro będzie im lżej.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się :) Wiele osób narzeka na otaczającą ich rzeczywistość, nie doceniając tego co tak naprawde mają, jak wielki skarb - siebie. A mając siebie, posiadają miłość, niestety powtarzanie tych samych czynnosci kazdego dnia budzi uczucie 'przymusu' ,szarości, bycia 'jednym z wielu'. A przeciez KAŻDY z nas jest wyjątkowy :) Ciesze sie ze swoich porażek i ciosów jakie dostałam od zycia - dzieki temu codziennie wstając rano, ciesze sie na widok tych samych ścian, balkonu, widoku nieba zza szyby... Wiadomo, że są dni kiedy człowiek rozdrazniony chodzi i najmniejsza rzecz potrafi wyprowadzic z rownowagi, ale ważne jest szybko zapominac o tych 'złych' nastrojach, i wypatrywać nowych:)

Życie naprawde jest piękne, wystarczy się czasem zatrzymać i popatrzeć z innej perspektywy :) Ale przeciez juz wszyscy to wiemy...Ponoć :) Dzieki za ten watek Pysiaczek, dobrze jest sobie przypominać o takich sprawach, bo szarość dnia lubuje sie w rozmazywaniu w naszej wyobrazni tego co ważne.

Link to comment
Share on other sites

Niedawno miałem przyjemność poznać nauczyciela Zen, Brada Warnera. Opowiadał o tym że zanim zaczął praktykować jego życie było skokami w górę silnych emocji i długimi okresami nudy- straconego czasu. Praktyka uświadomiła mu, że zawsze coś się dzieje! Idziesz na przystanek, czekasz na autobus, jedziesz autobusem- to nie musi byc nudna rutyna. Nie ma na co czekać, to co jest istotne dzieje się teraz!

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za wyrażenie Waszego zdania na ten temat :)

 

Nie ma na co czekać, to co jest istotne dzieje się teraz!

I już nie będzie się miało szans na powtórzenie tego w tak indywidualny sposób jak teraz, gdyż następny raz będzie już inny mimo choć pozornie taki sam...

 

Znacie może jakieś inne teksty lub cytaty ukazujące to, co nie zawsze potrafimy docenić ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...