Skocz do zawartości

Kto mi pomoze?


Sokar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od dluzszego czasu interesuje sie ezoteryzmem a szczegolnie magia typu czarostwo wicca, zwykla magia. Chodzi mi o to kto moglby mi powiedziec od czego zaczac na PEA czytalem o Niskiej Magii i Wysokiej Magii, chodzi mi narazie o ta Niska. Kto podal bi mi jakis wypis lub cos w tym stylu od czego mam zaczac od jakich cwiczen lub co zaczac studiowac. Czytajac posty zauwazylem ze nie ktorzy wymagaja odpowiedzi dlaczego chce sie uczyc magii. Juz od malego interesowala mnie magia nawet grajac w gierki bylem magiem ;P Ale w tedy nie mialem czasu i bylem za mlody na takie rzeczy. Myslalem ze magia nie jest dla mnie ale znajoma numerologia powiedziala mi ze mam duzy potencjal duchowy jesli mozna to ujac za magiczny. Chce uczyc sie sztuk magicznych i poznac samego siebie od tej strony. Chce zdobyc madrosc po przeciez madrosc to wladza. Z gory bym podziekowal. ;)

 

Blessed Be

 

Jesli ktos by byl chetnu do pomocy to takze moje GG 7914586

Edytowane przez Sokar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mafciek

Zacznij od(najlepiej przeczytaj je w takiej kolejności jak Ci podałem):

-"Moc Ziemi" S.Cunninghama

-"Księga czarostwa Bucklanda" R.Bucklanda

-"Magija w teorii i praktyce"(nie nie pomyliłem się w nazwie)A.Crowley

Ogólnie poszukaj też na Wicca, czarostwo, neopoga?stwo masz tam mały zasób lektur i ciekawych informacji. Przejrzyj też angielskie tytuły bo po polsku jest tego naprawdę mało ;<.

 

Proponuję smerfom przenieść temat do działu Wicca. ;]

Edytowane przez Mafciek
;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sheina

Mądrość to władza? Może i tak być, ale lepiej jesli jest czymś innym i bedzie czymś innym dla Ciebie... reszte niech widzą Ci z boku.

 

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sokar - Znalazłam kiedyś ebooka "Ścieżka wielkiego maga. Podręcznik wysokiej magii" Howarda Michaela. Wiem, że chcesz zacząć od niskiej magii, ale ta książka (przynajmniej wg mnie) jest napisana rzeczowym, zrozumiałym językiem i dość dobrze wyjaśnia podstawy magii. Sama jestem w trakcie czytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądrość to władza?

 

Wiedza to wladza.

Wiedza to odpowiedzialnosc.

Wiedza koniec koncow prowadzi do tego aby zachowywac rownowage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeśli interesuję Cię Wicca, to najpierw zaczął bym od "Elementy rytuału Powietrze, Ogień, Woda i Ziemia w wiccanśkim kręgu" Deborah Lipp

"Czarostwo. Tajemna tradycja" Raven Grimassi, te dwie książki czytałem i szczerze polecam. Muszę też nadmienić że Wicca to nie tylko magia ale i kult boga i bogini, i to są nierozerwalne części tej religii, bo jest to religia a nie system magiczny. I jeśli chcesz w to wejśc to ze wszystkimi tego konsekwencjami, nie możesz wziąć tylko magii a bogów i świąt koła roku już nie obchodzić. Albo rybka albo akwarium :)

Życzę miłego czytania!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec radziłbym na początku poczytać trochę o historii magii itd. Chodiz też o okultyzm? bo moze też być Eliphas Levi, ale to wysoka magia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od dluzszego czasu interesuje sie ezoteryzmem a szczegolnie magia typu czarostwo wicca, zwykla magia. Chodzi mi o to kto moglby mi powiedziec od czego zaczac na PEA czytalem o Niskiej Magii i Wysokiej Magii, chodzi mi narazie o ta Niska. Kto podal bi mi jakis wypis lub cos w tym stylu od czego mam zaczac od jakich cwiczen lub co zaczac studiowac. Czytajac posty zauwazylem ze nie ktorzy wymagaja odpowiedzi dlaczego chce sie uczyc magii. Juz od malego interesowala mnie magia nawet grajac w gierki bylem magiem ;P

 

Zapomnij o tym co czytałeś, nie ma czegoś takiego jak "wysoka" i "niska" magia:) Zacząłeś jak wielu, nie początek sie liczy a to jak skończysz;p Co do tego co zacząć studiować to najlepiej zacznij od prostych ćwiczeń medytacyjnych potem jakieś prostsze rytuały a dalej jakoś poleci;p Pamiętaj jednak zawsze że nie sposób nauczyć się biegać zanim nie nauczymy się chodzić(dobre na ostudzenie;P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o wicca ale chodzi mi o magie jak napisalem w poscie. Chce zaczac praktykowac narazie Niska Magie nie Wicce wiec prosze o pomoc na temat magii. Z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iwanov
Zapomnij o tym co czytałeś, nie ma czegoś takiego jak "wysoka" i "niska" magia:) Zacząłeś jak wielu, nie początek sie liczy a to jak skończysz;p Co do tego co zacząć studiować to najlepiej zacznij od prostych ćwiczeń medytacyjnych potem jakieś prostsze rytuały a dalej jakoś poleci;p Pamiętaj jednak zawsze że nie sposób nauczyć się biegać zanim nie nauczymy się chodzić(dobre na ostudzenie;P).

 

Liczy się początek,bo nie ma końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o wicca ale chodzi mi o magie jak napisalem w poscie. Chce zaczac praktykowac narazie Niska Magie nie Wicce wiec prosze o pomoc na temat magii. Z góry dziekuje.

 

Nie wiesz co piszesz, po pierwsze- podział na "wysoką" i "niską"(ceremonialną- taką jaką sobie wyobrażasz stereotypowo) magię jest trywialny. Wicca to także elementy magii ceremonialnej(nie myśl że wicca, thelema itd. to "rodzaje",szkoły, tradycje magii- to nie fantasy), nie czuje się godny opowiadać na ten temat. Napewno nie sugeruj się wikipedią i innymi tego typu źródłami- najlepiej popytaj jakiegoś wiccanina na te tematy byś nie zaczął od "d..py strony" potem mógłbyś mieć spaczone spojrzenie na magie i trudno byłoby ci zaakceptować pewne rzeczy(nie ma co sie oszukiwac arytkuly w źródłach typu wikipedia na takie tematy sa mocno populistyczne), jako że nie otrzymałeś inicjacji będziesz wiccaninem elektycznym- czyli niezrzeszonym(nie należacym do covenu) magiem o wiccańskich poglądach- dlaczego tylko poglądach? Bo z tego co mi wiadomo to nie istnieją indywidualne wiccańskie rytuały, do takich musisz stosować jedną z metod magii ceremonialnej.

 

Liczy się początek,bo nie ma końca.

 

Znaczy chodziło mi że nie liczy się od czego zaczęlismy(od gier RPG czy od słuchania gothic metalu). Początek jest najważniejszy, ważne jest też nie pozostać w stagnacji jak i nie popaść w regres.

 

czego?? ;d

 

Różoffych nastolatkuff koffających ludzi,drzeffka, ptaszki itp.

Edytowane przez Kaos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...