Jump to content

dziwny sen o żydach


mala_tajemnica
 Share

Recommended Posts

Dzisiejszej nocy miałam dziwny sen. Śniło mi się, że byłam żydówką (a przecież wyznaję katolicyzm). Razem z innymi Żydami dowiedziałam się, że niedługo będą łapanki. schowaliśmy się w okolicach jakiejś katedry/kościoła. było stosunkowo ciemno, paliły się nasze światła i to dziwne bo patrząc w lewo widziałam tunel zrobiony z kamieni- taki jak w starych kościołach, a patrząc w prawo widziałam las i róg katedry. Musieliśmy być w miarę cicho, pamiętam że strasznie przeżywałam każdy szelest, uciszałam wszystkich. Światło było dziwne. można było "sterować" siłą jego mocą- jak słabo świeciło to na czerwony kolor. Ale jak świeciło czerwone światło, to oficerzy zwracali na niego uwagę, a tym samym było większe prawdopodobieństwo, ze szybciej odkryją gdzie się schowaliśmy. mieliśmy czekać do jakiejś godziny, w tym czasie wypełnialiśmy jakieś żydowskie metryki urodzenia, zaświadczenia, ale oficerzy zaczęli nas łapać. uciekałam z innymi przez tunel, który widziałam po lewej, biegłam na początku. kiedy wybiegłam był już dzień, jakaś stacja, tory i znalazłam się w wolno jadącym pociągu, wyskoczyłam z niego z dziewczyną o ciemnych włosach-koleżanką z którą uczyłam się w podstawówce i gimnazjum. ona wsiadła na rower i zaczęła jechać, a chwilę potem zastrzelił ją na moich oczach jeden z oficerów. Schowałam się w pośpiechu pod jakiś stary, rozmoknięty karton. jednak znalazł mnie. jednak udało mi się go przebłagać, żeby mnie nie zabijał. Mówiłam, że będę dobrą obywatelką, że mam rodzinę z Polski. Odparł, żebym siedziała po kartonem nadal bardzo cicho. obok mojej "kryjówki" przewijało się wiele osób, ale widziałam tylko buty. Jednak potem odkryła mnie grupka harcerzy(4 albo 5 młodzieńców, ubranych w wojskowe/harcerskie mundury). przekonałam ich, że nie jestem groźna, a oni zabrali mnie do jakiegoś miasta, doszliśmy do jakiegoś rynku-jarmarku. Szłam obok jakiejś świątyni, opowiadali mi o historii miasta i zauważyłam jednego z Żydów, z którym kryłam się na początku, rzuciliśmy się w sobie w ramiona, jednak musieliśmy iść dalej. Starałam się nie rzucać w oczy. Zaproponowali, żebym się przebrała i wtedy zauważyłam, że mam ciemną skórę.Ubrałam się w niebieskie, intensywne, szczelnie kryjące ubranie, zostałam umalowana tak, aby wyglądała na typową starszą kobietę. miałam krótkie blond włosy, jasną skórę i wyglądałam dziwnie. Potem jeden z harcerzy zaczął uczyć mnie tańczyć, miałam dziwnie wymachiwać rękoma, ale się obudziłam, a właściwie zostałam zbudzona.

 

Proszę o interpretację mojego snu, ma wiele motywów i dość rozbudowaną fabułę.

Z góry dziękuję ;)

Sandra

Link to comment
Share on other sites

Guest Varyvein

Sen jest dosyć prosty: obawiasz się inności, nie chciałabyś się wybijać z tłumu a zarazem szanujesz odmienność wyznaniową i nie masz w sobie rasistowskich pobudek. Boisz się do końca być sobą i akcentować jakąś indywidualność, aby nie ścigali Cię za to i nie wyśmiewali w Twoim otoczeniu. Dlatego uciekasz i chowasz się za światłem, czyli jakimś poglądem być może, tymczasem sen pokazuje, że nawet, gdybyś zaczęła w pełni być sobą, znajdą się ludzie, którzy Cię wesprą i nie powinnaś się obawiać, że ktoś Cię nie polubi, bo nigdy np. w klasie 30-osobowej nie jest tak, że 29 osób równo lubi jedną osobę, zawsze znajdzie się jakaś jednostka w obozie przeciwnym. Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

dziwna interpretacja, bo właśnie to ja jestem tą jednostką, zawsze mam swoja zdanie na każdy temat i jestem szczera do bólu. a to, że odróżniam się od większości to już norma, do której przyzwyczaiło się moje otoczenie.

ale mimo wszystko dziękuję, zawsze to jakieś spojrzenie.

Link to comment
Share on other sites

Guest Varyvein

Tylko tu nie chodzi o przyzwyczajenie w kręgu społecznym, ale o przyjaźń w tychże kręgach, coś jak plebiscyt sympatii itp. Niekoniecznie moja interpretacja ma być trafna - ja tylko piszę to co czuję ;) To dobrze, że się wyróżniasz swoją szczerością, ale we śnie być może nie chodzi o cechy charakteru, ale inne elementy życia - modę, jakieś stereotypy zachowań itp. Sama musisz znaleźć odpowiedź ;) A co do końcówki snu - ona wskazuje na to, że ktoś będzie chciał zrobić z Ciebie osobę nieprzystosowaną do środowiska.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...