Jump to content

Warsztat nr 7


Aislinn
 Share

Recommended Posts

Mam nadzieję, że pytania nie będą trudne ;)

1. O czym opowiadał film, który ostatnio oglądałam? (ostatnio tzn. w piątek 21 maja)

2. Spróbujcie opisać miejsce, w którym zapaliłam pierwszego papierosa. A poza tym powiedzcie:

a) jaka była wtedy pora dnia?

B) kto tam ze mną był?

c) jaka to była pora roku, ewentualnie miesiąc?

3. Na koniec chyba najtrudniejsze - co mnie przez długi czas denerwowało u mnie w kuchni (spróbujcie powiedzieć, z czym było to związane) i kto to zmienił? Czy zmieniło się to dawno?

 

Odpowiedź w sobotę wieczorem.

 

Powodzenia :)

Link to comment
Share on other sites

1. Perdo, Ingwaz, Uruz (o), Algiz, Ansuz:

Film ten mówił o życiu jakiejś samotnej albo opuszczonej przez wszystkich osoby która była słaba? Może była w jakiś sposób cieleśnie upośledzona? niepełnosprawna? Ktoś tej osobie pomagał. Zdobywał o niej wiedzę albo starał się pokazać innym jej problem, dokształcać innych żeby zapobiec stereotypom

2. Perdo, Berkanan (o), Sowelo, Ansuz (o):

Jest to miejsce tajemnicze, ukrywane przed innymi, nie rośnie tam zbyt wiele drzew, możliwe że w ogóle ich tam nie ma, w miejscu tym zawsze jest wiele światła więc albo jest na dworze albo tam gdzie jest wiele okien. W miejscu tym zachowuje się ciszę, bądź jest tak głośne że nie da się porozmawiać.

a) Odala (o) - zaczynało się ściemniać. Późne popołudnie albo wieczór. Pora o której rzadko spotyka się człowieka.

B)Perdo - przyjaciel lub przyjaciółka. Osoba której można powierzyć swoje sekrety.

c) Kaunan - Myślę że to było lato lub wiosna. Jedna z cieplejszych pór roku. Stawiam na Lato - okres wakacyjny.

3. Fehu, Ehwaz:

Myślę że to był jej wystrój. Za dużo w nim było przepychu...

Kto to zmienił? - Ehwaz: To był twój partner lub twoi przyjaciele

 

Na pytanie czy to było dawno trudno byłoby mi odpowiedzieć...

Link to comment
Share on other sites

1-Fehu,Sowelo,Nałdiz(o)-opowiadał o drodze(zyciu) mężczyzny do sukcesu,który niestety nie skończyl się dobrze być może więzieniem lub stratą wszystkiego z winy losu,również przez zdradę partnera.kobiety.

2Fehu(o),Uruz,Dagaz(o)-na wyjeżdzie, poza domem,po kryjomu,jakbyś wzięła komuś papierosa bez jego wiedzy,być może w piwnicy.

a-noc

b-Twój były chłopak,lub chłopak w którym się kochalaś

c-zimno,luty ale też może być zimny sierpień,prawie jesień

3-Jera(o)Hagal(o)Fehu(o)-tak jakby zle ustawiona kuchnia gdzie przy gotowaniu musiałaś w jednym rogu myć a kuchenka gdzieś daleko,.zła organizacja pracy.Również mogło coś dziać się z prądem,bylo ciemno,

a-całkowita przebudowa,dość kosztowna zmienił to ktoś z twoich znajomych.

b-około roku

Link to comment
Share on other sites

1-Teiwaz, Othala,Hagalaz,Laguz Myśle ze byl to film opowiadajacy o milosci mezczyzny do kobiety ten mezczyzna mial niezwykle umiejenosci byc moze byl to spiderman ale wydaje mi sie ze byl to czarnoskory mezczyzna.

2,b Runy Pertho,Nauthiz,Eihwaz,Ingwaz, wydaje mi sie ze bylo to w lesie lub parku i paliles sam ale nie chciales tego do konca chciales sprobowac ktos ci dal te papierosy.

2a runy raidho, hagalaz odwrócona wydaje mi sie ze bylo przed poldnie albo poludnie i ladna pogoda delikatnie wial wiatr,

2c Othala. Isaz,Berkano,Sowilo, wydaje mi sie ze bylo to niedawno poczatek wiosny po zimie np marzec/kwiecien.

3 Uruz, Mannaz. Kenaz, Dagaz wydaje mi sie ze przez dluzszy czas wiedziales ze masz nie porzadek w kuchni ale nie chciales tego zaakceptowac i dopiero znajomi cie w tym uswiadomili i ja odnowiles byc moze nowy wystroj , meble i sciany pomalowales na brazowo lub bordowo ale jak sie myle to wybaczcie bo dopiero zaczynam praktyke z runami i sie ucze.

Link to comment
Share on other sites

1. Algiz, Sowilo, Ehwaz, Naudiz, Jera - była to opowieść o kobiecie i mężczyźnie, o ich związku. Był to trudny związek, w który trzeba było wlożyc sporo energii. Facet był wykreowany na zdobywce, cwaniaka, pewnego siebie aczkolwiek nie pozbawionego uczuć. Kobieta czekała na niego, była ostoją, opieką.

2. Dagaz, Odala, Thurisaz - było to miejsce niedostępne dla wszystkich jednak nie do końca pewnym było czy nikt nie przyjdzie. Miejsce osłonięte, nieuczęszczane, słabo oświetlone - może przez kilka promieni Słońca nic więcej. Miejsce to znajduje się w pobliżu Twojego domu rodzinnego lub miejsca ówczesnego zamieszkania (może nawet wewnątrz)...

a) Ansuz, Isa, Odala, Mannaz - najprawdopodobniej popołudniu lub tuż przed zachodem Słońca. Pogoda była ładna jednak wiał chłodny, może czasem porywisty wiatr.

B) Ehwaz, Isa, Iwaz, Kenaz, Hagala - była z Tobą tylko jedna osoba, ważna dla Ciebie. Chodzi tu o mężczyznę - albo chłopak albo bliski przyjaciel. Prawdopodobnie towarzysz udostępnił Ci papierosy i wprowadzał w tajniki tego nałogu :P Towarzysz ma szczególne usposobienie.

c) Algiz, Fehu, Berkano - późna wiosna, początek lata. Miesiące to mogą być koniec maja, początek czerwca.

3. Ehwaz, Thurizas, Kenaz - była to rzecz związana ze współlokatorami, były z tego powodu swego rodzaju nieporozumienia. Kenaz podpowiada, że to coś mogło świecić... może jakaś żarówka w meblach, okapie... rzecz ta była wspólnego użytku. Kto ja wymienił? Sowiolo - twój facet, który raczej wie co robi i zna się na tym. Za pewne był to facet... Kiedy to wymieniono? Fehu wskazuje na to, że nie tak dawno, i że jest to świeża sprawa.

Link to comment
Share on other sites

1. Eihwaz (o) Laguz Thursiaz (o)

Film mówił o osobie którą ktoś zostawił, skrzywdził. Owa osoba czuła się samotna. Zakładam że była to kobieta. Ta kobieta pokonała trudne momenty i przeszła przez to wszystko zwycięsko. Zakładam, że wyszła za mąż.

Drugi partner okazał się frajerem i był dla niej niebezpieczny. Spotkało ją wiele przykrości, myślę, że ją zdradził.

2. Laguz Tiwaz Algiz (o)

Zapaliłaś go podczas jakieś podróży, może na wakacjach. Na łonie natury, może w jakimś lesie, nad morzem. W sumie mogło to być miejsce mało bezpieczne, a może ktoś was przyłapał.

a) Nauthiz

Pora dnia? hmm. Było ciemno, albo zapadał zmrok. Więc noc albo wieczór.

B) Algiz Kenaz

Myślę, że była to osoba która była dla Ciebie ważna, dobrze się bawiliście i czułaś się z tym kimś bezpiecznie. Może byłaś w tej osobie zakochana.

c) Lato, ewentualnie wiosna. Myślę, że było ciepło.

3. Gebo Algiz (o) Mannaz

Była to jakaś początkowo ukryta szkoda, a następnie zauważona doprowadzała do szału. Może coś z szufladami albo krzesłami, bądź szafkami? Może skrzypiały? :P Zmieniła to osoba która fundnęła nowe meble. Stało się to nie tak dawno.

Link to comment
Share on other sites

1. O czym opowiadał film, który ostatnio oglądałam? (ostatnio tzn. w piątek 21 maja)

Był to film „Misery”. Opowiadał o znanym pisarzu, który ulega wypadkowi. Odnajduje go samotna kobieta, która okazuje się być jego fanką. Przenosi go do swojego domu i opiekuje się nim (on ma połamane nogi i przez to nie rusza się z łóżka). Wkrótce potem okazuje się, że kobieta jest psychopatką. Kiedy facet zdrowieje, ona okulawia go i więzi. To tak mniej więcej :)

 

Najlepiej odpowiedział Weles (Film ten mówił o życiu jakiejś samotnej albo opuszczonej przez wszystkich osoby która była słaba? Może była w jakiś sposób cieleśnie upośledzona? niepełnosprawna? Ktoś tej osobie pomagał), trafił też Zaan (Owa osoba czuła się samotna. Zakładam że była to kobieta (…)był niebezpieczny) i CollinConstantine (była to opowieść o kobiecie i mężczyźnie), odpowiedź Lavis też jest częściowo trafiona (opowiadał o drodze mężczyzny do sukcesu)

 

2. Spróbujcie opisać miejsce, w którym zapaliłam pierwszego papierosa.

Siedziałam wtedy na schodach pod pomnikiem, dookoła pełno drzew. Widać było stamtąd ulicę, jednak była ona dość daleko. Światło dawały lampy uliczne i Castorama ;)

 

Tutaj najbardziej podoba mi się odpowiedź Collina ;) (było to miejsce niedostępne dla wszystkich jednak nie do końca pewnym było czy nikt nie przyjdzie. Miejsce osłonięte, nieuczęszczane. Miejsce to znajduje się w pobliżu miejsca ówczesnego zamieszkania). Weles (w miejscu tym zawsze jest wiele światła więc jest na dworze. W miejscu tym zachowuje się ciszę). Lavis trafiła, że poza domem i po kryjomu, Zaan, że na łonie natury, a Brydziu, że ktoś mi papierosy dał i było dużo drzew.

 

a) jaka była wtedy pora dnia?

Wieczór.

Brawo Weles i Zaan :) Lavis też odpowiedź uznaję, bo było już ciemno ;) Zimny wiatr też wtedy wiał, ale delikatnie ;)

 

B) kto tam ze mną był?

Wtedy można powiedzieć, że przyjaciel. Obecnie to mój chłopak.

Najlepiej znów Collin (była z Tobą tylko jedna osoba, ważna dla Ciebie. Chodzi tu o mężczyznę - albo chłopak albo bliski przyjaciel. Prawdopodobnie towarzysz udostępnił Ci papierosy i wprowadzał w tajniki tego nałogu :P), z Zaanem i Welesem też się zgadzam ;)

 

c) jaka to była pora roku, ewentualnie miesiąc?

Początek jesieni.

Tutaj prawidłowo odpowiedziała tylko Lavis.

 

3. Na koniec chyba najtrudniejsze - co mnie przez długi czas denerwowało u mnie w kuchni (spróbujcie powiedzieć, z czym było to związane)?

Elektryczny czajnik przeciekał ;)

Najbardziej podobają mi się odpowiedzi Zaana i Collina, choć Lavis odgadła, że związane to było z gotowaniem i prądem ;)

 

Kto to zmienił?

Moja współlokatorka kupiła nowy.

Weles i Lavis odpowiedzieli prawidłowo. Zaan po części też ma rację ;)

 

Czy zmieniło się to dawno?

Jakiś tydzień temu, czyli niedawno ;)

Tutaj prawidłowo odpowiedzi podali Collin i Zaan.

 

Z wyłonieniem zwycięstwa miałam problem, bo każdy coś trafił i w większości interpretacje były podobne, ale myślę, że zasługuje na nie Collin.

Gratulacje :)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję. Jutro pojawią się pytanka w kolejnym warsztacie :) A zauważyliście, że tym razem wyniki były o wiele bardziej zbieżne? To świadczy, że JaneDoe nieźle wysyła informacje w eter :) Ja też z całych sił się postaram aby obraz był jasny i czytelny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...