Skocz do zawartości

Koty


iwonus

Rekomendowane odpowiedzi

a mi ostatnio snia sie koty ktore mnie atakoja ten sen trwa bardzo dlugo a ja caly czas bronie sie zeby zaden z tych kotow mnie nie pogryzl lub podrapal nie wiem jak to rozumiec :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koty to zdradzieckie zwierzaki ;-)

 

Byc moze w zyciu codzienym sa osoby, tudziez jedna, ktore dzialaja na Twoja niekorzysc pod postacia milego usmiechu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kot - fascynacja erotyczna, chwilowa i przemijająca; zostaniesz oszukana.

~ być podrapanym - przeciwności

~ czarny - nieszczęście

~ głaskać go - niewdzięczność

~ miauczący - uciążliwy proces

~ futro - znaleziona zguba

~ widzieć go - fałszywy przyjaciel

Koty - sława i szczęście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorsze jest to ze czlowiek chcialby wszystko wiedziec przynajmniej ja tak mam, dziekuje za odpowiedz teraz pozostalo mi tylko uwazac na te falszywe osoby, tylko jak je rozpoznac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koty to zdradzieckie zwierzaki

Zgadzam się z Kirke.

Byc moze w zyciu codzienym sa osoby, tudziez jedna, ktore dzialaja na Twoja niekorzysc pod postacia milego usmiechu

I tutaj się nie zgodzę. To co opisałaś to senne pająki.

Koty atakują z zaskoczenia. Czyli iwonus nie wie o tym, że czyha na nią jakieś niebezpieczeństwo, a nuż domyśla się tego. Koty to zwierzęta zdradzieckie, które wykorzystują nieuwagę i słabość przeciwnika. I niekoniecznie potrzebują do tego uśmiechniętej maski. Czasami po prostu starczy spojrzeć wokół siebie i ocenić, kto tak naprawdę może szkodzić i działać destrukcyjnie.

GABY, jak dla mnie senniki nie oddają do końca wiarygodności snu. Często podawane tam interpretacje są wyssane z palca i wiem to po sobie, także dzialajmy swoimi mózgami a nie czyimiś wymysłami.

 

tylko jak je rozpoznac.

wiesz, pewne mądre przysłowie, czy też może zasłyszany tekst w jakiejś piosence mówi, że osobę pewną poznajesz w niepewnej sytuacji. Co to znaczy i jak tych ludz rozpoznać? Ciężko mi jest to ocenić, gdyż jestem tylko człowiekiem i nie wiem, co lub kto może stać się Twoim utrapieniem. Mogę Ci jedynie udzielić kilku wskazówek. Sądzę, że pierwsza brzmiałaby, abyś uważała kogo nagradzasz swoimi uczuciami, bo czasami osoby takie, które są Tobie obojętne stać się mogą zacieklymi wrogami, z którymi ciężko będzie wygrać. Jak mawiał Sokrates, to, co chcesz komuś powiedzieć cedź przez trzy sita : sito prawdy, sito dobra i sito pożyteczności. Nie wyjawiaj swoich sekretów. Rób to z baardzo dużym umiarem, bo może się to obrócić przeciwko Tobie ze zdwojoną siłą.

I tak wygląda moje skromne zdanie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwierzęta symbolizują niższe energie i instynkty w osobowości.

Uosobienia konkretnych ludzi, którzy cechują się zaletami lub wadami danego zwierzęcia.

 

Zwierzęta atakujące śniącego

Pod tym symbolem dochodzą do głosu wszelkie lęki i obawy, prześladujące nas w życiu, zarówno takie, które sobie uświadamiamy, jak i podświadome.

 

Gatunek zwierzęcia i dalsze okoliczności, w których dochodzi do napaści są wskazówką o jaki rodzaj lęków chodzi, czego naprawdę się boimy.

 

Pod postacią lwa, niedźwiedzia, krowy, słonia, pożerającej wielkiej ryby może pojawiać się prześladowca, czyli konkretna osoba, która śniącego niewoli, ogranicza, uciska; może to być matka, ojciec, dominujący współmałżonek, autorytarny nauczyciel, nie lubiany zwierzchnik.

Podobna postać zwierzęcia może oznaczać samego śniącego, a raczej tę część jego osobowości, z którą on się nie zgadza; własne skłonności, które jawią mu się jako złe i zagrażające.

 

Sny o zagrożeniu przez drapieżne bestie nasilają się w okresie dojrzewania, kiedy objawy przemiany w dorosłego, a szczególnie pojawianie się owłosienia, kojarzy się nieświadomości dziecka z przemianą w zwierzę.

Również energie seksu mogą się objawiać jako coś obcego i zagrażającego i przyjmują w snach postać włochatych, zębatych, krwiożerczych stworów.

 

Zdarza się, że drapieżne zwierzę oznacza chorobę i lęk przed nią, a także może być skutkiem podświadomego wyczuwania rozpoczynającej się choroby. W tej roli występują najczęściej psy, wilki i niedźwiedzie.

 

Małe zwierzęta, jak psy, koty, małpki, często symbolizują dzieci, albo ogólniej osoby za które czujesz się odpowiedzialny, i sny o nich często odnoszą się do kłopotów i obaw, które łączysz z dziećmi (podopiecznymi).

 

[ Dodano: 2007-12-26, 23:04 ]

Trudno jest mówić o znaczeniu snu jeśli nie posiada się dostatecznej wiedzy w tym zakresie.

 

Na pocieszenie dodam, że ja też ostatniej nocy miałam sen o kotach i nie do końca wiem co ten sen oznacza.

Czasami chciałoby się interpretować je dosłownie :P

 

Śni mi się mały biały kotek, którego biorę na ręce i się z nim bawię, jednak po chwili kotek wbija mi swoje pazurki do palca, tak że nawet przez sen czuje ból. Potem widzę innego kotka też jest malutki, ale ma brązowe futerko.

I co to znaczy ??

 

Dodam, że znam symbolikę kolorów:

Biały: kolor wolności, wyzwolenia, uwolnienia od problemów i bycia "ponad" życiowe potrzeby. W białych szatach, często pojawiają się zmarli lub ci, którzy mają umrzeć naprawdę lub symbolicznie, czyli odejść z czyjegoś życia.

biały - absolut i władza; niewinność, nowina, symbolizuje prawdomówność

 

Czarny, brązowy, szary: symbol "podróży do wnętrza". W czarnych, szarych lub brązowych strojach odbywamy w snach wyprawy w poszukiwaniu własnej głębokiej natury i jej wartości - zwykle są to podróże w podziemia. (Podobny sens ma ciemny fiolet.)

brązowy - bezpieczeństwo; symbolizuje wiedzę, inteligencję, umiejętności techniczne

 

Skąd czerpać wiedzę o interpretacji snów, jak nie z senników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...