Jump to content

Alfabety Magiczne

Sokar
 Share

Recommended Posts

Mam nadzieje ze dalem to pod dobry dzial. Chcialbym zapytac czy znacie rodzaje alfabetow magicznych jesli tak podajcie jakies przyklady albo linki do jakis stron. Z gory dziekuje...

Anielski, Dołu/demoniczny, runiczny np futhark, futhork, hieroglify właściwie też...hebrajski jako język jest mocny do takich rzeczy

Dokładnie, ja dodam od siebie że najlepszy alfabet magiczny to ten od języka którym się posługujesz. Po co się bawić innymi alfabetami?? Chyba tylko po to by wyglądało to "mistycznie, supero Tr0 magicznie i mucha nie siada...". Jakbym miał korzystać z któregokolwiek z wyżej podanych alfabetów do napisania sigila to bym sie ubił:) Wybór należy do każdego z nas, nic nikomu nie można zabronić.

Guest Iwanov

Ech ten chaos.Alfabety działają w odpowiedniej tradycji i gdy wiem jak ich użyć,nasz język i tak ma dużą moc,dodajmy do tego słowa mocy.Sigile nie są do życia potrzebne:>.

Hebrajski jest dość popularny,zaś enochiański ma zastosowanie w magii enochiańskiej.Hieroglify są świetnymi symbolami do pracy przy talizmanach.

Sigile nie są do życia potrzebne:>.

Dla mnie to podstawowa technika magiczna wiec może dla ciebie:)

enochiański jest używany raczej jako język, niż alfabet.

Alfabet ma swój własny, nie korzysta z innych znaków tylko swoich własnych, więc owszem jest to także alfabet.

Edited by Kaos

Alfabet ma swój własny, nie korzysta z innych znaków tylko swoich własnych, więc owszem jest to także alfabet.

naaaaaaaaaaapraaaaaaaaaawdę ?

jako że w enochianie używa się całych długich zewów, męczenie się ze znaczkami było torturą.

i o to ich struktura ma pierwszorzedne znaczenie, funkcjonalne.