Jump to content

Tarot a numerologia


Cosmo
 Share

Recommended Posts

Poruszę ten temat, bo taka wiedza jest pomocna przy stawianiu kart :)

Numerologia jest bardzo przydatna, m. in. do określenia swoich kart osobistych (związanych z datą urodzenia czy imieniem), które mają znaczenie przez całe nasze życie.

 

Znalezienie karty osobistej - dodaj wszystkie cyfry z daty Twoich urodzin tak, aby pozostała suma nie większa niż 22 (chodzi o 22 karty Dużych Arkanów, przy czym karta XXII to *****ec), np.:

osoba urodziła się 10 lutego 1952 roku, a więc

10 + 02 + 1952 = 1 + 0 + 0 + 2 + 1 + 9 + 5 + 2 = 20

20 czyli XX to Wielki Arkan Sąd Ostateczny

Kartą osobistą osoby urodzonej 10.02.1952r. jest Sąd ostateczny.

Pamiętaj, że karta osobista wyraża Twoją zewnętrzną osobowość (to, co pokazujesz innym na zewnątrz, te cechy Twojego charakteru, które są widoczne dla każdego).

Oto przykład wróżby/krótkiej interpretacji karty osobistej Sąd Ostateczny dla osoby ur. 10.02.1952r.:

Bardzo pozytywny XX Wielki Arkan Tarota Sąd Ostateczny, jest kartą niezwykle optymistyczną. Jest to karta - jak widać powyżej - z Aniołem, z Archaniołem Gabrielem, a więc z pewnością wróży coś dobrego. Jest to karta "Dobrej Nowiny", karta zmartwychwstania, wybawienia, wyzwolenia, uzdrowienia, ozdrowienia i odnowy.

Karta osobista Sąd Ostateczny wskazuje na wyjątkowość i niezależność charakteru człowieka, na wielki, wciąż odnawialny potencjał twórczy, na bogactwo i różnorodność idei, pomysłów, oraz życiowych planów. To osoba, ktora wciąż pokazuje światu swoje ukryte dotąd talenty i umiejętności. Arkan Sąd Ostateczny, jako karta osobista, świadczy także o dość skomplikowanym życiu uczuciowym osoby. Człowiek, którego kartą osobistą jest XX Arkan Sąd Ostateczny, a więc który niejako urodził się pod patronatem tej radosnej karty, jest człowiekiem szczerym, uczciwym, sprawiedliwym, wyrozumiałym dla innych; po prostu dobrym. Ten człowiek umie oddzielić dobro od zła, prawdę od fałszu, od razu i bezbłędnie potrafi on rozpoznać to, co właściwe i prawe, oraz to, co niewłaściwe i bezprawne. Tego człowieka stać na trzeźwy i obiektywny osąd różnych spraw, ma on dobrze wykształconą zdolność właściwej oceny rzeczywistości.

W ciągu swego życia, osoba z tą kartą osobistą, nieustannie zmienia się; zmienia swój wygląd zewnętrzny, zmienia swój sposób zachowywania się, sposób reagowania. Jeśli chodzi o zdrowie fizyczne, to szczególnej wagi dla tej osoby nabiera potrzeba ciągłej regeneracji, rewitalizacji, odnowy swoich sił. Jak nikt inny, ten akurat człowiek - przed każdą nową fazą aktywności, przed każdym nowym działaniem - potrzebuje dobrego relaksu i fazy spokoju, w celu generalnego odświeżenia swoich sił i dobrego wzmocnienia. Trzeba jednak przyznać, iż osoba ta dysponuje wybitnie dobrymi siłami regeneracji; powstaje jak Feniks z popiołów.

Człowiek z Sądem Ostatecznym jako kartą osobistą, jak mało kto nieustannie w ciągu całego swojego życia doświadcza upadków i wzlotów, odpływów i przypływów dobrej passy; on doskonale wie co to znaczy być raz pod wozem, raz na wozie.

W swoim życiu nie raz człowiek ten:

- musi rewidować swoje poprzednie zachowanie,

- przewartościowywać wiele spraw,

- dokonywać obrachunków z przeszłością,

- analizować swoje błędy i słabe punkty,

- robić ponowną analizę swoich planów i projektów.

Osoba ta bardzo często zmuszana jest do konfrontacji z trudniejszymi okolicznościami, które trzeba :

- wyjaśniać,

- uzdrawiać,

- naprawiać, poprawiać.

Jednocześnie w życiu tego człowieka naprawdę nie brak sytuacji, gdy po cięższej fazie, po trudniejszym, chudszym okresie:

- doznaje wyraźnej ulgi,

- zaczyna wreszcie "być z górki",

- znajduje wyjście z sytuacji,

- jest nagradzany przez los,

- doświadcza awansów,

- zdobywa uznanie,

- dostaje nowe szanse,

- pojawiają się nowe możliwości,

- otrzymuje korzystne propozycje, które zmieniają jego życie.

Tak więc życie tego człowieka obfituje w okresy wolniejszego toczenia się spraw, opóźnień, zastoju, a po nastąpieniu przełomu ma miejsce wyraźne przyspieszenie, zmiana na lepsze, gdy znów można ruszyć do przodu i z sukcesem realizować swoje zamiary.

Człowiek z kartą osobistą Sąd Ostateczny po wielokroć doznaje w swym życiu rozczarowań i kłopotów (dość często będących efektem jego błędnych decyzji czy pochopnych działań), ale potem nagle ma okazję do uwolnienia się od swych trosk i zmartwień.

Raz jeszcze trzeba podkreślić "wahadłowośc" życia tego człowieka; wyraźne etapy przytłumienia, zablokowania, zastopowania i oczekiwania przeplatają się z okresami, gdy nareszcie osobie udaje się wyjść z ograniczeń, odetchnąć pełną piersią, bo nadeszły nowe, lepsze czasy, pojawiły się rozwiązania, nowe możliwości, nowe nadzieje, a więc osoba naładowana nową energią może realizować swoje, często uśpione już plany z przeszłości i spełniać swoje pragnienia.

 

Znalezienie karty rozwoju osobistego (liczby roku osobistego) - dodaj dzień i miesiąc z daty swojego urodzenia do aktualnego roku, np.

dla osoby urodzonej 5 kwietnia karta na rok 2010 to

3 czyli Cesarzowa, bo 5 + 4 +2 + 0 + 1 + 0=12=1 + 2=3

i przykład:

Dla każdej osoby z kartą rozwoju osobistego Cesarzowa, jest to wróżba pomyślnego roku w wielu dziedzinach życia. Piękna karta Cesarzowej dla kobiet oznacza pełnię kobiecości, dla mężczyzn jest wskazówką na zwrócenie uwagi na swój wewnętrzny kobiecy pierwiastek, na rodzinę czy na kobiety w jego otoczeniu.

III Wielki Arkan Cesarzowa daje aktywność, energię, żywotność i dobre zdrowie. Ponadto Arkan ten obiecuje komfort, poczucie bezpieczeństwa i stabilizację materialną. Rok Cesarzowej to czas samoekspresji, czas tworzenia i kreacji. Pod patronatem Cesarzowej można liczyć na korzystne ułożenie się spraw rodzinnych, domowych, na radość z wykonywanej pracy, z kontaktów z innymi; w roku Cesarzowej można naprawdę cieszyć się życiem.

 

Znalezienie karty duszy - dodaj wszystkie cyfry z daty Twoich urodzin tak, aby w ostatecznym rezultacie pozostała liczba jednocyfrowa, np.:

dla osoby urodzonej (jak w poprzednim przykładzie) 10.02.1952r.

1 + 0 + 0 + 2 + 1 + 9 + 5 + 2 = 20 = 2 + 0 = 2

2 czyli II to Wielki Arkan Kapłanka

Kartą duszy dla osoby ur. 10.02.1952r. jest Kapłanka.

Pamiętaj, że karta duszy wyraża Twoje wnętrze/Twoją duszę (to, co nosisz głęboko w sobie i z reguły tego na zewnątrz nikomu nie pokazujesz).

 

Oto przykład króciutkiej interpretacji karty duszy Kapłanka dla osoby.

Wibracja numerologicznej "2" = "dwójki", to wibracja pokoju, spokoju, harmonii, równowagi, dyplomacji, ostrożności i dyskrecji. Człowiek, który ma kartę duszy z nr II - Kapłanka posiada ogromne wewnętrzne zapotrzebowanie na te właśnie cechy. "Dwójka" to również bierność, bojaźliwość, kompleksy i niezdecydowanie i tych "minusów" człowiek nie pokazuje światu zewnętrznemu. Człowiek o duszy Kapłanki skrzętnie skrywa swoją wewnętrzną delikatność i wrażliwość.

Osoba z kartą duszy Kapłanka jest dobrym, troskliwym opiekunem dla innych - chorych, słabszych, potrzebujących; ta osoba naprawdę umie innym matkować.

Osoba dysponuje ogromną, wciąż powiększającą się wiedzą wewnętrzną, co w połączeniu z bogatym doświadczeniem życiowym, daje po prostu mądrość.

Karta II Wielkich Arkanów, czyli Kapłanka, to karta miłości uniwersalnej, głębi, oraz tajemnic. Osobę z Kapłanką jako kartą duszy, z pewnością charakteryzuje więc głeboka dobroć, oraz ...umiłowanie tajemnic; w życiu tej osoby zawsze będą sekrety skrywane przed innymi.

Patronująca duszy człowieka Kapłanka, obdarowuje go wielką wyobraźnią, dużymi siłami duchowymi i umiejętnością wyczuwania tego, co jest pod powierzchnią, a także ...skłonnościami do miłości platonicznej.

Jedna z najpotężniejszych kart Tarota, jaką jest Kapłanka, to karta wielkiej duchowości i intuicji, a więc człowiek o duszy Kapłanki ma naprawdę świetny kontakt ze swoją podświadomością i można mu tylko radzić, aby jak najczęściej słuchał podszeptów swojej intuicji, kierował się swoim dobrze rozwiniętym instynktem, oraz ufał swojej wewnętrznej mądrości.

 

Uwaga - oczywiście może też tak być, iż karta osobista jest taka sama jak karta duszy, np.:

osoba urodzona 2 sierpnia 1958r.

0 + 2 + 0 + 8 + 1 + 9 + 5 + 8 = 33 = 3 + 3 = 6

6 czyli VI to Wielki Arkan Kochankowie

Kartą osobistą, jak i kartą duszy dla osoby ur. 2.VIII.1958r. jest karta Kochankowie.

 

Znalezienie karty imienia - Najpierw numerologicznie oblicz wibrację swego imienia (możesz to zrobić zarówno dla swojego pełnego imienia, jak dla skrótu/zdrobnienia najczęściej używanego). Naturalnie można znaleźć kartę także dla swojego nazwiska (czy też łącznie dla imienia razem z nazwiskiem).

Poniżej przedstawienie wartości liczbowej dla poszczególnych liter (polskie literki takie, jak: ę, ó, ł... itp. traktuje się jak e, o, l... itp.).

 

1...2...3...4...5...6...7...8...9

A...B...C...D...E...F...G...H...I

J...K...L..M...N...O...P...Q...R

S...T...U...V...W...X...Y...Z

 

Moje imię to Żaneta, a więc:

Ż + A + N + E + T + A=>9 + 1 + 5 + 5 +2 + 1=23=2 + 3=5

5 czyli V karta AW - Kapłan

 

Źródło powyższych informacji: T A R O T, ASTROLOGIA i TV INTERNETOWA wróżki Romy

 

A tu błyskawiczna interpretacja kart duszy na podstawie "Vademecum Tarota" B. Antonowicz-Wlazińskiej:

1 - MAG

Cechy:

(+) wolność, niezależność, aktywność, dynamika, przywódca, lider, ambicja, konsekwencja, inteligencja

(-) egoizm, upór, perfekcjonizm, dążenie do władzy, samotność

Lekcja życiowa: poznanie prawdy wewnętrznej, realizacja siebie, rozwijanie umiejętności komunikacyjnych z ludźmi i czerpanie satysfakcji z głębokich związków z ludźmi.

 

Wibracja dobra dla mężczyzn. Kobiety obdarowuje silnym animusem. To są tzw. "silne kobiety" - wiedzą, czego chcą, rywalizują z mężczyznami,. Typowe bizneswomen. Kobieta Jedynka powinna świadomie dbać i rozwijać swoją kobiecość. Inaczej dołącza do kobiet, które mają trudności w związkach z mężczyznami. Pierwszy stały partner, mąż, to zazwyczaj mężczyzna z silną animą.

 

2 - KAPŁANKA

Cechy:

(+) uczuciowość, wrażliwość, delikatność, nieśmiałość

(-) płaczliwość, nadwrażliwość, niedowartościowanie, niepewność, naiwność

Lekcja życiowa: nauczenie się odwagi w obronie swoich granic, prawidłowej komunikacji, aktywnego słuchania, rozumienia swoich emocji i trzymania ich pod kontrolą, by odbierać właściwie świat zewnętrzny.

 

To wibracja charakterystyczna dla "Matki Polki". Trudna dla mężczyzn, gdyż osłabia ich energię męską. To mężczyzna o silnej animie. Widać to po jego delikatnej budowie ciała. Często nosi długie włosy. Pokazuje tym swoje wnętrze.

 

3 - CESARZOWA

Cechy:

(+) seksualność, poczucie piękna, kreatywność, optymizm, błyskotliwość, płodność, twórczość

(-) samotność, zazdrość, nadmierna zmysłowość

Lekcja życiowa: nauczyć się rozmawiać z ludźmi i wyrażać swoje myśli i uczucia, budować głębokie związki z ludźmi, odkryć swoje umiejętności i być twórczym w życiu.

 

Kobiety obdarzone tą wibracją karmiczną są pięknymi kobietami, które przyciągają wzrok mężczyzn. Mężczyźni z kolei wzbudzają zainteresowanie kobiet. Są czarujący. Obie płcie mają tajemniczy magnetyzm w sobie. Wibracja idealna dla kobiety. Mężczyzna Trójka to typ najbardziej rozumiejący kobiety, bo silna anima czyni go wyczulonym na problemy kobiet, które idealnie rozumie.

 

4 - CESARZ

Cechy:

(+) silna wola, pracowitość, wierność, prawość, stanowczość, sprawiedliwość, odpowiedzialność

(-) surowość, bezwzględność, konserwatyzm, nieustępliwość, upór

Lekcja życiowa: nauczyć się słuchać ludzi, akceptować ich poglądy i ograniczenia, wybaczać, dawać sobie szansę ciągle od nowa, by iść do przodu, być elastycznym i cierpliwym.

 

Cechy bardzo dobre dla wzmocnienia energii męskiej. Idealny partner i mąż, na którym można polegać. Dla kobiet trudna wibracja, wzmacniająca animusa. Kobieta powinna troszczyć się o rozwijanie w sobie strony żeńskiej. Ma bowiem tendencje do męskiego wyglądu: krótkie włosy, spodnie, brak makijażu i biżuterii. Silnie rywalizująca z mężczyzna i na tym tle dochodzi w jej życiu do konfliktów.

 

5 - KAPŁAN

Cechy:

(+) indywidualizm, śmiałość, ciekawość świata, dążenie do wiedzy, rozwoju, osobowość nauczyciela, filozofa, polityka

(-) moralizatorstwo, dewocja, nietolerancja, fanatyzm, lenistwo, niecierpliwość

Lekcja, życiowa: nauczyć się wyrażać swoje poglądy bez ranienia innych, akceptować siebie bez konieczności wytykania innym ich słabych stron, krytykowania, pouczania.

 

Sporo ludzi tej wibracji zajmuje się wspieraniem zdrowych wzorców postępowania w społeczeństwie: nauczyciel, psycholog, pedagog, wychowawca, ksiądz, prawnik.

 

6 - KOCHANKOWIE

Cechy:

(+) wrażliwość, intuicja, rodzina, przyjaźń, odpowiedzialność

(-) problemy emocjonalne i seksualne, zazdrość, krytykanctwo, zaborczość, tchórzostwo

Lekcja życiowa: nauczyć się ponoszenia odpowiedzialności, podejmowania decyzji, osiągnąć równowagę w dawaniu i braniu.

 

Jesteś romantyczny, wrażliwy i pełen ideałów. Najtrudniejsza decyzja życiowa to przecięcie pępowiny emocjonalnej z matką. Dążysz do znalezienia prawdziwej miłości w życiu, bo ona jest motorem Twojego działania. Problem to podejmowanie decyzji.

 

7 - RYDWAN

Cechy:

(+) inteligencja, niezależność, duchowość, tajemniczość

(-) pracoholizm, samotność, pesymizm, skłonność do uzależnień i depresji

Lekcja życiowa: dążenie do wiedzy, rozwoju duchowego, osiągnięcia wewnętrznej doskonałości, panowania nad sobą.

 

Wibracja ta nadaje umiejętność utrzymywania dystansu i analizy, dlatego należy uważać na skłonność do samotności, pracoholizmu. Realizacja seksualna ważna w życiu. Wibracja wzmacnia tożsamość męską, stąd trudna dla kobiet.

 

8 - MOC

Cechy:

(+) moc, pieniądz, satysfakcja finansowa, zdolność do interesów, siła fizyczna i wytrwałość, talent organizacyjny, płodność

(-) napięcie wewnętrzne, upór, zazdrość, kontrola, konserwatyzm

Lekcja życiowa: zrozumienie wartości pieniądza w życiu, znalezienie swojej drogi duchowej, doprowadzenie do równowagi pomiędzy duchem a materią, wykorzystanie swojej wewnętrznej siły na rzecz bliźnich, nauczenia się bycia szczerym i autentycznym w relacjach z innymi.

 

9 - PUSTELNIK

Cechy:

(+) duchowość, wrażliwość, introwersja, silnie rozwinięta intuicja, zdolności telepatyczne, altruizm, szlachetność

(-) upór, skrytość, skąpstwo, smutek rezygnacja

Lekcja życiowa: otworzyć się na ludzi, nauczyć się kochać ludzi miłością bezwarunkową.

 

Z doświadczenia wielu numerologów wynika, że sporo ludzi z tą wibracją karmiczną pozostaje samotnymi w życiu. Jeśli nawet zwiążą się z kimś, mają przekonanie, że nie są rozumiani przez partnera.

 

Liczby roku wg pani Antonowicz-Wlazińskiej (obliczanej z dnia i miesiąca urodzenia + aktualny rok):

1 - to rok na wszelkie początki; zaczynasz kolejne 9 lat. Od Ciebie zależy, czego się nauczyłeś w poprzednim etapie, co zrozumiałeś i z jakim potencjałem wiedzy o sobie i życiu idziesz w nowe doświadczenia. Zastanów się więc dobrze, co chciałbyś osiągnąć w najbliższych latach, bo teraz sadzisz nasiona, z których wyrosną Twoje sukcesy. Nie trać więc energii na sprawy mało ważne.

 

2 - rok skierowany na sferę uczuciową. Jeśli jesteś samotny, będziesz rozmyślał "w wolnych" chwilach o rodzinie. Wyjdź do ludzi, buduj relacje. Potrzebujesz ich, mimo że się bardzo boisz. Nie daj się jednak wmanewrować w związki, których nie chcesz. Możesz być niezdecydowany w wielu sprawach. Dla małżonków to rok na zajęcie się małżeństwem, odkurzeniem relacji.

 

3 - rok na tworzenie, radość, optymizm, ciążę, poród, To lata wszelkiej twórczości. Dla kobiet świetny rok na budowanie tożsamości kobiecej. W tym roku masz wsparcie do wyrażania siebie. Dbaj więc o swoje ciało, duszę i umysł.

 

4 - rok na stabilizację, budowanie poczucia bezpieczeństwa, dom, inwestycje. To rok ciężkiej pracy. Musisz wykazać wytrwałość, cierpliwość, gdyż budujesz teraz właśnie fundament pod przyszłe życie. Nie jest to okres na wydawanie, lecz oszczędzanie. Relacje nawiązane w tym roku są trwałe i stabilne.

 

5 - dążenie do zaistnienia w świecie, zaakceptowanie siebie; dobry rok na rozpoczęcie nauki, studiów, wszelkich kursów doskonalących; należy uważać na zazdrość; nie obrażać się i nie karać bliskich milczeniem. To rok zmian w sferze zawodowej i osobistej. Obudzisz się do przyjaźni, miłości i seksu.

 

6 - rok na rodzinę, miłość i decyzje, szukanie powołania; jeśli będziesz bał się podjąć decyzji, nie obwiniaj innych za to. To nie inni ponoszą odpowiedzialność za Twoje sprzeczne uczucia. Uważaj na obżarstwo. Życie będzie uczyło Cię teraz tolerancji.

 

7 - rok wiedzy, intelektu i zwycięstwa nad swoimi ograniczeniami; dużo ruchu, wyjazdów; rok dynamiczny, aktywny i wymagający; konieczność utrzymania dystansu; rok na pogłębianie wiary.

 

8 - rok pieniądza, władzy, siły; jeśli zaprzepaściłeś poprzednie lata, ten rok może Ci przynieść problemy finansowe.

 

9 - rok na zamykanie, bilansowanie; w tym roku nie warto podejmować ważnych decyzji, od których będzie zależało Twoje życie; rok samotności, rozważań filozoficznych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...