Jump to content

Tata przed klatką.


Feleps
 Share

Recommended Posts

Najpierw objaśnie miejsce zdarzeń - była to klatka mieszkaniowa z której się wyprowadziłem. A więc śniło mi się, że rano wychodzę z klatki a tutaj przedemną stoi pod murkiem pijany ojciec ubrany w strój na którym był na pogrzebie swojego kolegi. Nie wiadomo czemu złapałem go i zaniosłem do klatki. W międzyczasie ujrzałem dziewczynę która mi się podoba.

 

I jeszcze dzisiejszy - śniło mi się, że widziałem chłopaka z którym mam konflikt, był nieogolony mimo iż jest to dziecko.

Link to comment
Share on other sites

To trochę trudny do interpretacji sen, bo dotyka tak bardzo spraw z realnego życia. Nie mam pełnej pewności, co traktować symbolicznie, a co dosłownie. Ale spróbuję, jeśli uznasz, że chciałbyś coś sam wyjaśnić, albo dopowiedzieć, to oczywiście będę wdzięczna :)

 

Zastanawia mnie, jakie emocje odczuwałeś przy zanoszeniu ojca do klatki. Sądzę jednak, że chodzić w tym śnie może o pewien model życia, związków partnerskich. O ile dom to symbol nas samych, to dom naszych rodziców (albo pierwszy dom/mieszkanie) to taki wzorzec domu w ogóle, który kodujemy we wczesnym dzieciństwie na całe życie. Rodzice w snach to pewnego rodzaju archetypy, podobnie jak dom, kodujący się w naszych głowach, kiedy jesteśmy dziećmi - ojciec mógł więc ukazać Ci się jako symbol samego Ciebie.jest wzorem mężczyzny dla Ciebie. Alkohol to brnięcie w iluzjach, najprościej mówiąc.

Łącząc to wszystko z postacią dziewczyny na końcu widzę to tak: nabrałeś dawno temu pewnych nawyków, zachowań, których prawdopodobnie nawet w sobie nie dostrzegasz, a które będą przypominać Twojego ojca (i nie musi to dotyczyć picia alkoholu). Tak jak do tej klatki, wnosisz "ojca" w siebie, swoje wnętrze. Te zachowania, o których piszę, dotyczą związków partnerskich - to dlatego widziałeś dziewczynę.

 

Sen nie mówi o tym, jakich cech i zachowań nauczyłeś się od ojca. Do tego musisz dojść sam.

 

A młoda osoba z zarostem to symbol inicjacji w jakiejś dziedzinie, nabranie doświadczenia.

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

No w sumie mama pare razy mi powtarzała, że czasami zachowuję się tak samo jak on, bardzo podobnie. Czyli po prostu ten sen ma uświadomić mi, że pare cech od niego się nauczyłem, tak? Znaczy nie czułem niczego przy noszeniu, w ogóle nie wiedziałem czemu to robię. Ale najlepsze jest to, że rano obudziłem się straszliwie zmęczony ;d

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...