Jump to content

ucieczka, wieżowiec,


budtop
 Share

Recommended Posts

Uciekałam z córką przed jakimś niebezpieczeństwem, musiałyśmy wyjść przez wybite okno. Inni ludzie poszli za nami. Schoroniłyśmy sie w jakimś bardzo skromnym pomieszczeniu. Dostałyśmy chleb ze smalcem. Wygladałyśmy przez okno czy wszystko się uspokoiło. Dostałm ozdobny zegarek i miałam na obu rękach po jednym. Gdy poczułyśmy się bezpieczne wróciłam do miasta, przelatując nad szkieletami domów. Ale wygladały jakby je dopiero budowano, a nie że były zniszczone. Dotarłam do jakiegoś drapacza chmur. Na jego dachu miała być umieszczona 30 metrowa antena (talerz). Zniszczyć ją miał wielkolud. Miałam w tym przeszkodzić, chociaż bardzo boję sie wysokości, miałam się wdrapać na szczyt i sprowokować upadek wielkoluda. Ale okazało się, że jest nim moja mama i zaczęłam płakać, że mimo, że jest winna zniszczenia miasta, to nie zrobię tego............i obudził mnie budzik.

Nic z tego nie rozumiem, moja mam jest najkochańszą osobą na świecie. Jestem w trakcie rozwodu, o czym mama nie wie.

Gabi

Link to comment
Share on other sites

Drapacz chmur można utozsamić z wieża - jest to jedna z najmniej pomyślnych kart Tarota. Może miałaś już kontakt z talią tych kart . Jeśli tak to budynek prawdopodobnie sybolizuje wielkie nieprzyjemne zmiany w zyciu - prawdopodobnie rozwód. Przynajmniej jak mi sie sni wysoki budynek to wlasnie tego typu problemy sie pojawiaja. Twoja mama jest wielka tak jak duże są Twoje problemy i poczucie bezradności- wiezowiec a Ty przy nich czujesz sie malenka.

Moze powinnas poiedziec mamie, ona by pomogła, oddalaby ci czesc swojej siły. Miałabys wsparcie :) powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Nie myslałam o takiej interpretacji mojego snu. Raczej, bardziej pozytywnej. Udało nam się z córką znależć bezpieczne miejsce i chociaż mam lęk wysokości pokonałam go i weszłam na dach wieżowca.

Co do mojej mamy to ma 82 lata i jest już w kiepskiej kondycji fizycznej i psychicznej. Na dodatek chociaż wie, że mój mąż jest od 2 lat z inna kobietą (jest za granicą) to ciągle ma nadzeje, że będziemy jeszcze razem.

Link to comment
Share on other sites

wyczuwam tutaj Twoją wielką miłość do mamy. Bardzo ją kochasz, a co najpiękniejsze miłością "pomimo" a nie "ponieważ'. Są rzeczy, które masz jej za złe, ale miłość wygrywa. Swoją drogą, może warto powiedzieć mamie o tym, nie stawiaj jej przed faktem dokonanym. Tak jak kikizmora sama stwierdziła budynki to zmiany w życiu. Nie były one zniszczone ale niedokończone - są jakieś niezałatwione sprawy, na które patrzysz 'z góry'. Zegarek jak na moje oko to symbol przemijania, czasu. Może warto się nad tym właśnie zastanowić? Przepraszam za taki chaos, ale akurat tak układają się moje myśli.

Drapacz chmur czyli cos nieosiagalnego, ale tylko z pozoru. Zauważ, że dążąc do takiego szczytu krzywdzisz swoja mamę.

Sądzę, że kiedy mama się o tym dowie, będzie jej przykro. Zauważ sama teraz - czy nie jest Ci niewygodnie z tym, że oszukujesz swoją mamę?

Ps. mieszkacie razem?

 

[ Dodano: 2008-01-31, 10:49 ]

budtop, interpretacja uż. kikizmora jest jak każda inna. Nie powiedziane, że musi ona równać się z tym, czego Ty chcesz.

Link to comment
Share on other sites

:) wydaje mi się że moja intepretacja nie jest niepomyślna. Wręcz przeciwnie. Może tylko nie dodałam że zle wydarzenia są za Tobą , w przeszłości - myślaam ze to jest w domysle. Mimo to skoro Twoja mama się pojawia w snach, w takich sytuacjach powinnas zwrócić na nią baczną uwagę. Nie wydaje mi się ze Twoja mama chciałaby byc poza Twoim życiem. Może warto też zwrócić uwagę na zdrowie Twojej mamy.

Dziekuę :grin: Anetka16 za wsparcie :)

Link to comment
Share on other sites

Nie mieszkamy razem z mamą. A nie okłamuję jej tylko nie mówię do końca całej prawdy.czyli, że sprawa już jest w sądzie. Nie tylko dlatego, że mam na względzie zdrowie mamy, bardzo to przeżyje, ale jeszcze próbuję pewnych negocjacji z mężem. Kolejna sprawa ma być 6 marca i wtedy okaże się na czym stoję. W tej chwili nawet na wiele pytań mamy nie umiałabym odpowiedzieć. Ona natomiast rozmyślałaby o tym wszystkim i nie spała po nocach. A to na pewno nie wyszłoby jej na zdrowie.

Link to comment
Share on other sites

budtop, życzę w takim razie aby udało Ci się rozwikłać wszystkie problemy związane z rozwodem oraz aby mama przyjęła wszystko spokojnie, kiedy o tym się już dowie.

Pytałam o to, czy mieszkacie razem, bo byłabym wtedy pełna podziwu dla Ciebie i może interpretacja brzmiałaby inaczej. Ale zostaje taka, jaka była.

Mam nadzieję, że pomogłam. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za interpretację i życzenia. Może mogłabyś mi jeszcze objaśnić inny sen. Miałam go niedługo po tym który opisywałam.

Straciłam naszą córkę, już dorosłą (dokładnie nie wiem co się stało). Bardzo rozpaczałam. Spotkaliśmy się z mężem, szliśmy jaki zjazdem (nadbrzeżem). Rozmawialiśmy. Później okazało się, że urodziłam córeczkę. Ale zaraz po porodzie nie widziałam jej. Poszłam więc do pokoju noworodków. Zobaczyłam jedną, która była podobna do tej którą straciłam, ale to nie była ona. Wskazano mi maleństwo bardzo delikatne i kruche (córka jak się urodziła też była taka), ale nie podobne do siostry. Wzięłam ją na ręce i zaczęłam karmić, bo wydawała się słaba. Pielęgniarka stwierdziła, że widać, że wiem jak to robić.

I na tym koniec.

Gabi

Link to comment
Share on other sites

Sądzę, że chodzi o to, że odczuwasz wielką więź emocjonalną z córką. Obecność Twojego męża może oznaczać to, że wiesz, iż Twoja córka jest połączeniem Ciebie i Jego, a jesteście w trakcie rozwodu. Myślę, że cały motyw Twojego snu miał na celu poinformowanie Ciebie o tym, że jednak jest coś, co łączy Cię z tym mężczyzną i doskonale o tym wiesz. Czy nie jest tak, że córka jest, była kiedyś, Waszym pośrednikiem? A jeśli nie, to być może się stanie? Czy córka czuje do ojca jakies uczucia pozytywne?

Link to comment
Share on other sites

Uczucia córki w stosunku do ojca są w tej chwili bardzo mieszane. Był ojcem ani dobrym, ani złym. Z jednej strony nie był ciepły i czuły, ale jakieś oparcie w nim jednak miała. Odkąd jest z nowa kobietą przestał się interesować córką. Nie dzwoni do niej, nie odpowiada na maile i SMSy. Bardzo możliwe, że w zeszłym roku był 2 razy w kraju i nic o tym nie wiedziałyśmy. Córka czuje się więc odtrącona, ale też tęskni za nim. W tej chwili jest na pewno na niego wściekła, a najgorsze jest to, że nie może mu tego powiedzieć (w końcu zdecydowała się na wysłanie maila). Wiem jednak, że gdyby działa mu się krzywda na pewno by mu pomogła.

Ja ze swojej strony starałam się nie nastawiać córki negatywnie do ojca, chociaż nie kryję, że jestem zła na niego za to jak postępuje z nią.

Ps.

Mam pytanie czy zajmujesz się wróżeniem z kart? Nie chodzi mi o wróżbę tylko wyjaśnienie pewnej sytuacji.

Gabi

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie czy zajmujesz się wróżeniem z kart? Nie chodzi mi o wróżbę tylko wyjaśnienie pewnej sytuacji.

Nie, nie zajmuję się kartami. Nie mam takich 'ciągutek'. :)

 

Co do tamtego snu.. Sadze, że to, iż byłaś sama podczas zabierania córki, która sobą do końca nie była (uważam, że chodzi tutaj o stosunki ojca do córki) oznacza, że jesteście zdane same na siebie. Co prawda nie musi to być w znaczeniu dosłownym, bo macie innych bliskich, ale tłumaczę sen pod kontekstem ojca/jego zachowania.

To, ze córka wygladala podobnie jak podczas urodzenia oznaczać może, że praktycznie tylko Ty znasz ją dobrze i wiesz, co czuje. Jak na moje niewprawne oczko sądzę, że Twoja córka przeżywać będzie/przeżywa dramat odejścia ojca. Będzie/jest jej bardzo ciężko i potrzebuje właśnie takich matczynych uczuc jakie opisane są w śnie. Bo potrafisz z córką rozmawiać i masz z nią dobry kontakt. Pielęgniarka nie bez przyczyny powiedziała Ci, że potrafisz się zająć swoim dzieckiem. Zrób to teraz, bo córka naprawde potrzebuje Twojej pomocy - sama nie da sobie z tym rady.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...