Skocz do zawartości

rytuał św. Antoniego


olusia

Rekomendowane odpowiedzi

Dla wszystkich samotnych

 

Oto rytuał – nowenna do św. Antoniego, który jest opiekunem zakochanych.

We wtorek (którykolwiek – to dzień tego świętego) zapal białą świecę, obok postaw wizerunek św. Antoniego i zmów następującą modlitwę:

 

Św. Antoni, opiekunie zakochanych, posłańcu miłości.

Wstaw się za mną, który(a) żyję samotnie. Spraw, abym poznał(a) swoją bratnią duszę. Wiem, że możesz mi pomóc i proszę, abyś przychylnie spojrzał na moją prośbę i doprowadził do mnie tego (tą), który(a) jest mi przeznaczony(a). Niech tak się stanie. Amen!

 

Rytuał powtarzaj codziennie przez kolejne 9 dni. Codziennie zapalaj białą świecę, która powinna dopalić się do końca. Ogarki (zawinięte w papier lub chusteczki jednorazowe) wyrzucaj do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Chrześcijaństwie jak najbardziej są szanowane Anioły i nie ma w tym nic złego, jeśli powierzamy im swoje sprawy. Tak samo jest w kwestii wszelkich próśb powierzanych świętym, więc nie rozumiem księdza uwagi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd pamietam zawsze miałam dużo kelgów – ale żaden zn ich nie nadawał się na jakiegoś porządnego chłopaka.Miałam iśc zk im do kina i na imprezy, nie brakowało mi tez propozycji łóżkowych wink ,ale żadna z tych znajomości nie była tą właściwą znajomością

Niby nie samotna bo otoczona wianuszkiem adoratorów, ale jednak w głębi serca sama … Miałam 29 lat i już straciłam nadzieje… wtedy moja babcia podsunęła mi pewną modlitwę do Św Józefa i obrazek i kazała się modlić …na poczatku wydało mi się to oczywiście śmieszne – całe życie szukam tego Jedynego a tu nagle jakiś świety z obrazka miałby mi nagle pomagać. Niemniej postanowiłam spróbować – choćby po to żeby udowodnić babci ,ze nie ma już żandej nadziei i że w mojej sytuacji i święty Boże nie pomoże wink Odmawiałam tą modlitwę dzień w dzień rano i wieczorem … przez pół roku. I oto- stało się. Byłam na wakacjach z koleżanka w Chorwacji i poznałam Rafała. I rzeczywiście było w końcu trzęsienie ziemi w moim sercu i miłość od pierwszego spojrzenia  Cztery miesiące po spotkaniu już wychodziłam za mąż  Dzisiaj po dwóch latach jestem nadal bardzo szczęśliwa i mamy już nawet owoc naszej miłości – roczną córeczkę  Możecie się ze mnie śmiac ,ale ja jestem przekonana ,ze dzięki modlitwie do Świętego Jóżefa jestem dziś tak szczęśliwa jak jestem. Wszystkim poszukującym polecam tą modlitwę – warto jej zaufać...

 

Święty Józefie przeczysty Stróżu Dziewicy

Dziękuje Ci że jeszcze nie wyszłam za mąż,

Święty Józefie ty wiesz kto ma zostać moim mężem,

pozwól mi spotkać tego człowieka ,

spraw aby był to człowiek dobry,

który będzie mnie kochał i szanował

tak jak ty kochałeś i szanowałeś Najświętszą Maryję,

Święty Józefie doprowadź do zerwania każdej znajomości,

która nie podoba się panu Bogu,

Obiecuję Ci dochować czystości przedmałżeńskiej,

Nadać pierwszemu dziecku na imię Józef (lub na drugie imię),

oraz mówić wszystkim, że takiego dobrego męża mam dzięki Bogu i Tobie

 

?wi?ty Józef znalaz? mi m??a - Forum Kobiet - NETKOBIETY.PL

Edytowane przez anatemka
zmiana: juzefa na Józefa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem rytuał św. Antoniego jest bardzo łagodny i wzmacnia również otwarcie się ogólnie do ludzi ;) antubis12 dziękuję za podanie modlitwy, jest bardzo ciepła i chętnie sama poświęcę jej uwagę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patryk8
hahahha Kaos i ksiądz :D

 

 

 

 

Wstyd się przyznać, ale tez myślałem, że to ksiądz... Chociaż ksiądz pewnie nie wchodziłby na to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahha Kaos i ksiądz :D

 

Widze że ktoś załapał:)

 

Owszem nie ma w tym nic złego jesli ogranicza się to do modlitwy.

Sęk w tym, że tutaj mamy już do czynienia z magią - wychodzi na to, że modlenie się w konkretny dzień, zapalanie świeczki, wyrzcanie ogarków i powtarzanie tego 9 razy ma wpływ na skuteczność modlitw.

Dla chrześcijanina takie zabiegi nie powinny mieć żadnego znaczenia ;]

 

Wg. mnie też choć ktoś kiedyś pisał że jak jest bez intencji to nie magia tylko modlitwa.

 

Ksiądz piszący o magii chaosu.To dopiero byłby chaota.

 

Kurde jestem spalony:) Owszem jestem magiem chaosu, a właśnie takie połączenie(nicku z tym jakże cudownym obliczem z mojego avatara) wydało mi się iście chaoistyczne:)

 

Odkąd pamietam zawsze miałam dużo kelgów – ale żaden zn ich nie nadawał się na jakiegoś porządnego chłopaka.Miałam iśc zk im do kina i na imprezy, nie brakowało mi tez propozycji łóżkowych wink ,ale żadna z tych znajomości nie była tą właściwą znajomością

Niby nie samotna bo otoczona wianuszkiem adoratorów, ale jednak w głębi serca sama … Miałam 29 lat i już straciłam nadzieje… wtedy moja babcia podsunęła mi pewną modlitwę do Św Józefa i obrazek i kazała się modlić …na poczatku wydało mi się to oczywiście śmieszne – całe życie szukam tego Jedynego a tu nagle jakiś świety z obrazka miałby mi nagle pomagać. Niemniej postanowiłam spróbować – choćby po to żeby udowodnić babci ,ze nie ma już żandej nadziei i że w mojej sytuacji i święty Boże nie pomoże wink Odmawiałam tą modlitwę dzień w dzień rano i wieczorem … przez pół roku. I oto- stało się. Byłam na wakacjach z koleżanka w Chorwacji i poznałam Rafała. I rzeczywiście było w końcu trzęsienie ziemi w moim sercu i miłość od pierwszego spojrzenia  Cztery miesiące po spotkaniu już wychodziłam za mąż  Dzisiaj po dwóch latach jestem nadal bardzo szczęśliwa i mamy już nawet owoc naszej miłości – roczną córeczkę  Możecie się ze mnie śmiac ,ale ja jestem przekonana ,ze dzięki modlitwie do Świętego Jóżefa jestem dziś tak szczęśliwa jak jestem. Wszystkim poszukującym polecam tą modlitwę – warto jej zaufać...

 

Skoro sądzisz że modlitwa to sprawiła to życzę szczęścia, dla mnie nawet bez wiązania do tego magii da się to wyjaśnić przynajmniej na 10 sposobów.

Edytowane przez Kaos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zmieniać siebie w celu otworzenia się na ludzi wolisz/icie stosować "magię"?? Nie mam słów...

 

Ojcem Andrukiewiczem z pewnością nie jesteś ;)

 

Masz pewność?? Może jestem na wywiadzie środowiskowym z polecenia Tadzia?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że rytuał wywołał sporo emocji ;) wzmocnienie, a sprawienie otwarcia się na ludzi to dwie zupełnie inne sprawy... czasem ktoś potrzebuje pomocy w tym, aby ruszyć do przodu w nawiązywaniu lepszych relacji z ludźmi ;P co do łagodności to ciążę i owszem można przetrwać łagodnie ;) ;) ;) bardziej miałam na myśli, że rytuał jest bezpieczny, no ale cóż ;/ z drugiej strony moim skromnym zdaniem fajnie jest znać też inne możliwości (niekoniecznie je stosując) jak np. akceptując, że św. Antoni również pomaga w kontaktach interpersonalnych. bądźmy otwarci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihiih ja tylko stwierdziłem, że od tego jest inny święty.

a kto jak się otwiera (praca nad sobą, magia, otwieracz do konserw, nóż) to już jego sprawa ;)

 

Owszem, jednak magia to nie zabawa, jak można brać się za wielkie rytuały jak nie potrafimy poradzić sobie z samym sobą?? Wg. jasne jest że "wewnętrzna" siła i praca nad sobą przydają się w magii.

 

tja

a potem nas puścisz z dymem i będziesz siać siać siać... rzeżuche ;]

 

Naśle na was CBA(a zapomniałem!! Już tam nie ma na krześle szefa podwładnego PiS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie, te prawdziwe, które bardzo łagodnie robią ludziom wodę z mózgu :)

 

A św. Antonii patrzy na to wszystko i niestety nic poradzić nie może, bo modlitwa nie do niego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zmieniać siebie w celu otworzenia się na ludzi wolisz/icie stosować "magię"?? Nie mam słów...

Tu napisałeś coś z sensem.

 

A poniższy post albo źle zrozumiałam, albo szukasza zaczepki...

Jeżeli tak, to źle trafiłeś.

Jedyny wniosek z całej tej dyskusji to ten, że pani Olusia nie odróżnia modlitwy od magii.

Ale o tym napisał już Seid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...