Jump to content

Podświadomość


kaka17ab
 Share

Recommended Posts

czy mogę jakoś siłą umysłu zwabić do siebie chłopaka, w sensie, aby podszedł do mnie i zagadał chociaż jest nieśmiały lub żebyśmy przypadkowo na siebie się natykali? proszę o odpowiedzi i sposoby

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Guest Lukrusia

On niesmiały Ty nieśmiała ...to jak tu zacząc znajomość . Kaka więc zacznij od pozytynwgo myślenia codziennie lub co jakiś czas myśl o tym , ze oboje spotykacie się wjednym wybranym miejscu (to miejsce musi być rzeczywiste i takie , ze macie szanse tam sie spotkać) a następnie zagadujecie do siebie ale przy tym myśleniu maja cie towearzyszyć miłe emocje masz być zadowolona .

Link to comment
Share on other sites

Nieśmiałość wynika z obciążeń karmicznych. To nie jest przypadłość nastolatków. To ciągnie się z poprzedniego życia, lub jeszcze wcześniejszego żywota.

Zacząć trzeba od tego, że żyjemy wiele razy. Może niektórzy zastanawiają się czy reinkarnacja jest możliwa, ja nie to jest dla mnie pewne. Taka różnica.

Dla przykładu kiedyś dawno, w poprzednim życu ktoś poznał super dziewczynę/kobietę, ale doznał zawodu miłosnego po prostu ucierpiał na tym. To taki "kac" karmiczny. Nie pamiętamy w momencie narodzin kim byliśmy, ale dusza wie. Coś nas ciągnie to tej dziewczyny tej "super idealnej". Ona/on jest rewelacyjna/rewelacyjny. Ideał. Tylko... Gdy staniesz przed Nią/Nim ogarnia twoją duszę strach. Najzwyklejszy paraliżujący strach.

Ty nie wiesz dlaczego ta dziewczyna Ci się podoba. Dusza wie. Kiedyś byliście razem to łączy. Może jesteście bliźniczymi duszami? kto to wie... ale kiedyś były i były kłopoty, teraz boi się dusza by nie powtórzyło się to. Po prostu twoja dusza (podświadomość) boi się. Nie poradzę nic na to jak pokonać ten strach. Może trochę zrozumienie problemu pomoże.

Jak kogoś interesuje zagadnienie bliźniaczych dusz można poszukać w sieci, ja polecam książkę Paulo Coelho - "Brida". Książka nie gruba na 1-2 wieczory. Dla romantyków. Cytat z tej książki:

 

"Jak mam rozpoznać swoją Drugą Połowę?

Nie bojąc się ryzyka. Ryzyka porażki, odrzucenia, rozczarowań.

Nigdy nie wolno nam rezygnować z poszukiwania Miłości. Ten, kto przestaje szukać, przegrywa życie".

 

link do 12 ważniejszych cytatów z tej książki:

Cytaty - Brida (Paulo Coelho)

okładka tak wygląda:

Brida_Paulo-Coelho,images_product,3,978-83-89933-60-7.jpg

Edited by KazOle
ortografia
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Autorem tekstu jest Aleksandra Zumkowska-Pawłowicz

 

Nasza podświadomość fascynowała wielkich filozofów i badaczy ludzkiej psychiki. Jako pierwszy wprowadził ten termin francuski psycholog Pierre Marie Félix Janet, który dostrzegł znaczenie nieświadomych pierwiastków w życiu człowieka.

Dziś zarówno psycholodzy, jak i ezoterycy poświęcają podświadomości bardzo dużo uwagi.

 

Freud i teraźniejszość

Kojarzona głównie z Freudem, który uważał, że ujawnia się przede wszystkim w snach. Podświadomość była dla niego sterem człowieka, jego zachowań, myśli, marzeń. Jednak dopiero niedawno współczesna nauka doceniła tezę, iż podświadomość jest ogromnie ważnym elementem naszego funkcjonowania.

Niedocenione teorie Freuda znów, przynajmniej w części, znajdują sprzymierzeńców.

Podświadomość to, mówiąc w ogromnym uproszczeniu, wszystkie myśli, emocje, odczucia, zapamiętane obrazy, zdarzenia, których nie jesteśmy świadomi, a które mają ogromny wpływ na nasze zachowanie.

 

Czemu on mi się nie podoba?

Dlaczego jeden mężczyzna przypadnie młodej dziewczynie do gustu od razu, a do drugiego czuje niechęć, mimo iż obydwoje są jej obcy? Czy dlatego, że ma instynkt, który mówi jej, że może stworzyć szczęśliwy związek z tym pierwszym?

Niekoniecznie. Być może kiedyś spotkała już dwóch podobnych osobników i miała z nimi jakieś przeżycia, a może zna podobne typy z telewizji albo gazet?

Jej podświadomość , na podstawie własnych doświadczeń, podpowiada dziewczynie, że ten drugi jest „zły”, a pierwszy „dobry”.

Dawne przeżycia, nawet krótkie, pozornie nic nie znaczące wydarzenia, mogą na tyle silnie zachować się w ludzkiej podświadomości, że zostaną na zawsze w niej zapisane. I mimo, iż mężczyzna, który się dziewczynie nie spodobał, okaże się całkiem miłym gościem, ona być może nigdy go nie polubi.

Dlaczego? Na to pytanie ona sama nie zna odpowiedzi. Tak jest i koniec…

 

Podświadome wybory

Gdy patrzymy na kogoś, zupełnie podświadomie dokonujemy jego oceny. Nie angażując świadomości, wystawiamy laurkę rozmówcy. „Łapiemy” jego gesty, mimikę, kojarzymy go z ludźmi, których znaliśmy do tej pory.

Podświadome myślenie wpływa na to, jak się wobec drugiego człowieka zachowamy, co mu powiemy i czy będziemy chcieli nawiązać z nim dalszą znajomość! Samo racjonalne myślenie ma, według wielu psychologów, bardzo znikomy wpływ…

Wykorzystują to specjaliści od reklamy, którzy potrafią, niestety, świetnie nami manipulować. Sami potem nie wiemy, dlaczego wybraliśmy akurat ten, a nie inny produkt, dlaczego wydaliśmy pieniądze właśnie na ten, a nie inny jogurt czy proszek do prania.

Nie wiemy tak samo, dlaczego idziemy w prawo, a nie w lewo, co zmusza nas do odrzucenia pewnych propozycji, a co każe skorzystać z innych. A to właśnie podświadomość rządzi naszymi decyzjami!

 

Ludzie próbują dotrzeć do swojej podświadomości i zmienić ją tak, by ich życie było prostsze.

Medytacje, afirmowanie czy stosowanie różnych technik wpływu na umysł to próba zmiany steru, który rządzi życiem człowieka.

Podświadomość uruchamia się, gdy pokazujemy jej coś bardzo często, dlatego specjaliści od afirmacji polecają powtarzanie dobrych myśli na swój temat, głośne wymawianie pozytywnych zdań.

Jednak czy to zadziała? To zależy przecież od podświadomości, na którą świadomie nie możemy mieć dużego wpływu.

 

(źródło: wp.pl)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...