Jump to content

Dwukrotna śmierć i ząb


Graziaaa
 Share

Recommended Posts

Śpię. Do sypialni wchodzi rano mój mąż i mówi, że nasz przyjaciel (męża kolega) nie żyje. Zrywam się i pytam jak to się stało??? W tym momencie budzę się.

Mniej więcej dwa tygodnie później dokładnie to samo. Śpię, wchodzi mąż, znowu jest rano (on wcześniej wstaje) i znów mówi, że nie żyje... Ale tym razem ktoś inny, też jego kolega. Też się budzę we śnie natychmiast i pytam co się stało. I w tym momencie wyskakuję z łóżka przerażona, bo pamiętam o tamtym śnie!

Dwa dni później trzeci sen: śni mi się, że muszę wyrwać ząb, który już wypada (dolna dwójka). Ruszam nim, boli mnie, ale za wszelką cenę chcę go wyrwać. Nie udaje mi się, ale czuję ból, nie ma krwi. Tak jak robiliśmy to wszyscy chcąc się pozbyć mleczaków. Na marginesie: dentystka kazała rozruszać mojemu dziecku ząb.

Budzę się, dotykam zęba, ani drgnie i nie boli.

Link to comment
Share on other sites

Sądzę, że chodzi tu o jakieś zmiany. Śmierć jak symbol we śnie oznacza właśnie zmiany lub ich potrzebę. Podobnie można w tym wypadku interpretować ząb. Zęby co prawda najczęściej śnią się jako znak, że z naszym zdrowiem nie jest najlepiej, ale w tym wypadku, w połączeniu z poprzednimi snami odebrałabym to jako znak, że coś trzeba zmienić- być może tryb życia, dietę lub nawyki :)

Link to comment
Share on other sites

WIELKIE dzięki:)))

Ciekawe tylko o jakie zmiany chodzi? Wypadanie zębów to wg senników śmierć w rodzinie, dwukrotna informacja o śmierci przekazywana przez mojego męża... Brzmi strasznie. Niesamowite było to, że sen śnił mi się dwa razy.Wyobrażasz sobie jakie to dziwne uczucie? Owszem śniłam coś "w odcinkach" - budziłam się i sen niczym film trwał dalej... Ale to??? I jeszcze te zęby na koniec?

Jak myślisz czy sny mogą być proroczo-przewrotne, czyli wg Ciebie zmiany mogą być na lepsze???

Link to comment
Share on other sites

Może Cię to zaskoczy, ale przez dwa lata śniłam jeden sen więc wiem jak to jest :)

Zęby nie muszą koniecznie oznaczać śmierci (choć rzeczywiście zdarza się i tak, lecz na ogół w połączeniu z krwią, ropiejącymi dziąsłami i podobnymi atrakcjami) często są sygnałem o problemach zdrowotnych. Poobserwuj swoich bliskich czy nie mają jakiś problemów typu nadwaga, zła dieta itp. To samo oczywiście dotyczy i Ciebie :) Jeśli zauważysz jakiś nieprawidłowości, zmień dietę czy tryb życia. Jeśli zajdziesz przyczynę sen się nie pojawi już więcej :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...