Jump to content
Vladek

Wizualizacja podczas medytacji vs. wizualizacja "z uczuciem"

Recommended Posts

Vladek

Ostatnio zastanawiam się co ma lepsze działanie - spokojna wizualizacja i afirmacja podczas głębokiej medytacji czy może po prostu położenie się, zamknięcie oczu, wizualizowanie i jakby przeżywanie tego, cieszenie się z własnych myśli. Generalnie dużo łatwiejsza jest dla mnie druga opcja, czuję po niej wielką radość, przy normalnej medytacji jakoś ciężej mi się myśli. Ale nie zawsze łatwiejsze oznacza lepsze, więc chciałbym poznać Waszą opinię:icon_wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kaos

Tzw. przez ciebie wizualizacja z uczuciem to po prostu ścieżkowanie. Występuje w trzech odmianach: ustrukturyzowane(czyli wyobrażamy sobie z góry wymyśloną sytuację/scenkę), półustrukturyzowane(planujesz punkt wyjścia do rozpoczęcia swobodnej wizualizacji), nieustrukturyzowane(odrazu "idziesz na żywioł" i wszystko wizualizujesz "na biegu"). Co do głównego pytania?? Jaki ma sens odpowiedź na nie?:P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vladek

No po prostu chciałbym wiedzieć co jest bardziej skuteczne w "zmienianiu świata", co przynosi lepsze efekty:) A o tym ścieżkowaniu poczytam jeszcze, nie wiedziałem, że takie coś ma swoją nazwę:P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kaos

I nie musisz wiedzieć, nazwy są po to by skrótko charakteryzować jakiś zakres zachowań bądź jakieś urządzenia, przedmioty. Nie musisz wiedzieć jak coś się nazywa by to robić. Co do pytania nadal nie rozumiem, co rozumiesz przez zmienianie świata??

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vladek

Generalnie ludzie afirmują i wizualizują, by osiągnąć najróżniejsze rzeczy - poczynając na pieniądzach, a kończąc na wymarzonym partnerze. I po prostu zastanawiam się co jest bardziej skuteczne w osiąganiu tego co się chce, niezależnie od tego jaki ma się cel. Czy lepiej wyciszyć się, medytować i wtedy na spokojnie wizualizować czy wizualizować wczuwając się w swoje myśli, cieszyć się z nich.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kaos

Nie wiem co ty myślisz ale domyślam się że uważasz że taka wizualizacja ma jakąś moc sprawczą(najwyżej mnie poprawisz). Medytacyjna wizualizacja służy wyciąganiu nieznanych wniosków z danych obserwacji(snów również) wtedy mózg jest mniej aktywny i pomost między nim a podświadomością jest mocniejszy, znaczy lepiej się pamięta szczegóły. Za to ścieżkowanie służy ćwiczeniu pamięci kinestetycznej jak i przygotowywaniu się do działań w astralu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vladek

Tak, uważam, że wizualizacja posiada moc sprawczą:) Po prostu pytam z ciekawości, ponieważ ostatnio sobie obejrzałem Sekret i jego autorzy duży nacisk kładli właśnie na emocje, na przeżywanie tego co się wizualizuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Defortis

..........

Edited by Defortis

Share this post


Link to post
Share on other sites
LoonyMystic
No po prostu chciałbym wiedzieć co jest bardziej skuteczne w "zmienianiu świata", co przynosi lepsze efekty:)

no, np. niektórzy autorzy książek o wizualizacji wspominają o tym, że należy do wizualizacji dodać jakiś konkretny bodziec fizyczny. Ma to na celu oddziaływanie na podświadomość. Wtedy to będzie skuteczne. A więc nie tylko wyobrażanie ale również chodzi o to, żebyś zobaczył konkretne efekty swoich działań. Mogą to był małe efekty. Wtedy jakby sam sobie spełnisz swoją wizualizację :)

 

Odnośnie tego co napisałeś w pierwszym poście,to będzie coś właśnie odwrotnego - wizualizacja w akcji, bez leżenia czy medytacji. Musisz wstać i dopiero wizualizować w świecie realnym :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
hekate20
no, np. niektórzy autorzy książek o wizualizacji wspominają o tym, że należy do wizualizacji dodać jakiś konkretny bodziec fizyczny. Odnośnie tego co napisałeś w pierwszym poście,to będzie coś właśnie odwrotnego - wizualizacja w akcji, bez leżenia czy medytacji.

 

 

Jaki bodzic fizyczny masz na myśli?

Share this post


Link to post
Share on other sites
KazOle
Jaki bodzic fizyczny masz na myśli?

 

Najlepiej jak wzbudzisz w sobie przypomnienie uczucia miłości. Każdy ma takie wspomnienie ze swojego życia. Czy to jest jakaś dziewczyna, czy taniec z własnym dzieckiem, piękny widok przyrody itp..Wtedy Twoje serce tak zadrży. Taki dźwięk "Om" będziesz w nim czuła/czuł.

 

To jest tzw v-tryb modlitwy więcej napisałem na DaoDroga

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
KazOle

Uaktualnienie

Minęło kilka lat, strona DaoDroga do której podałem link już nie istnieje dlatego podaję skrótowe informacje o rodzajach modlitw.

  • Pierwszy tryb to modlitwa informacyjna - każdy piątek po pracy - jadąc drogą stanową mówimy: Pani Boże jeśli pozwolisz dojechać mi do stacji benzynowej to nigdy nie dopuszczę do jazdy z tak małą ilością benzyny".
  • Drugi tryb to modlitwa petycyjna, w której prosimy o Moce, prosimy anioły lub Boga.
  • Trzeci tryb to modlitwa rytualistyczna: "teraz Wie3lki Bóg śpi, Bóg jest wielki, jest dobry
  • Czwarty tryb nie ma słów, bo jest to modlitwa medytacyjna.Powyższe tryby są obecnie opisywane przez badaczy.

Kolejny piąty tryb nigdy nie jest opisywany. Jest to tryb opisywany przez Opata w Tybecie.

Tryb modlitwy oparty na uczuciu.

MUSIMY CZUĆ UCZUCIE TAK JAKBY MODLITWA JUŻ ZOSTAŁA SPEŁNIONA I W TYM UCZUCIU MÓWIMY DO SIŁ KREACJI, POZWALAJĄC ŚWIATU BY NAM ODPOWIEDZIAŁ.POZWALAJĄC TEMU POLU, KWANTOWEMU HOLOGRAMOWI, UMYSŁOWI BOGA BY ODPOWIEDZIAŁ NAM TYM CO CZUJEMY W NASZYCH SERCACH.

Jeżeli prosimy o deszcz to widzimy krople deszczu uderzające w dach, szumiącą, wzbierającą wodę w strumieniu, radość w sercach rolników cieszących się opadem nawadniającym ich uprawy, rośliny sączące tą wodę i pompujące ją do najdalszych zakątków swojej postaci, zapach,czucie wilgoci itd.

(na podstawie książki: Gregg Braden - Nauka cudów)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...