Skocz do zawartości

Jak poznać przyczynę lęków


tentypek

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno medytacja jest jednym ze sposobów poznania przyczyny swoich lęków(cierpię na nerwicę) ale jak do tej przyczyny dotrzeć?? Po prostu czekać a sama się za którymś razem pojawi?? Dodam że medytuje od jakiś 2 tygodnia i szczerzę to odczuwam tylko większe napięcie i zdenerwowanie .Skupiam się na oddechu i rozluźniam wszystię mięśnie. Obserwuję swoje myśli i daję im minąć ale co robić dalej?? Po prostu czekać na efekty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie. jeśli nie masz wlaściwych wskazówek co z tym zrobić, nic nie zdziałasz.

inne są medytacje na np. lęk, inne na np. gniew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sosnowiczanin poradź mi jak z tym się uporać. Moim głownym problemem jest lęk...

Dodam że wczasie medytacji dochodze do fazy w ktorej jestem zrelaksowany i wogóle praktycznie nie czuje ciała, ale nagle mój oddech zaczyna się robić płytki i przychodzi lęk..

Edytowane przez tentypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Skoro Twój oddech staje się płytki, to spróbuj go pogłębić.

Emocje wpływają na ciało i ciało wpływa na emocje. Lęk powoduje, że oddech staje się płytki i szybki i odwrotnie - płytki, szybki oddech powoduje lęk. Pogłębienie oddechu powinno przynieść uczucie spokoju.

Drugą sprawą mogą być mechanizmy obronne. Treści zagrażające naszemu "ja" czy jakieś zdarzenia mogą zostać wyparte do nieświadomości, czego ceną jest lęk. Lęk rodzi napięcie w pewnych partiach ciała. Zatem rozluźnienie i relaksacja, zgodnie z powyższym, powoduje, że lęk zostaje również zniwelowany, a to może sprawić, że zagrażające treści nieświadome będą próbowały przedostać się do świadomości. Jednak to nie jest takie proste, lęk może się również przez to wzmagać, bo treści nieświadome muszą tam pozostać, zatem wysiłek utrzymania tych treści narasta i lęk również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...