Jump to content

Wizerunek czarownicy w sataniźmie LaVeyańskim


Kaos
 Share

Recommended Posts

  • 6 months later...

Definicja czarownicy LaVey'owskiej: wredna, kłamliwa suka z silną osobowością oraz talentem do manipulacji, zwykle feministka kryjąca się ze swoim feminizmem.

Edited by Czarny
Link to comment
Share on other sites

Czarownica LaVey'a to kobieta silna, dążąca do osiągnięcia swych celów wszelkimi dostępnymi środkami. Zdająca sobie sprawę ze swojej seksualności i potrafiąca jej używać do manipulowania zarówno mężczyznami jak i kobietami. Czarownica korzysta ze swoich atutów, a wady przekształca tak by również mogły służyć jej celom. Nie musi być puszczalka, wystarczy, że mężczyźni będą ja za taką uważali gdy jest jej to na rękę. Potrafi ona posługiwać sie magią niską jak i wysoką. Według LaVey'a, największą mocą jaką kobieta może wykorzystać jako czarownica, jest świadomość, że różni się od mężczyzny. Ta świadomość i umiejętność wykorzystania tej wiedzy jest największym atutem każdej kobiety. "Jeśli jesteś na tyle brzydka, że ludzie patrzą na ciebie, możesz dzięki temu stać się wyjątkowo pociągającą dziewczyną.(...) LaVey podkreśla, że każda kobieta może być seksowna, jeśli tylko zechce wyglądać jak kobieta i wykorzysta wszystkie atrybuty z jakimi się urodziła. Nie musi być młodą, szczupłą, wysoką blondynką z dużymi piersiami i mieć idealne zęby. Musi tylko zawrzeć "pakt z diabłem" według wskazówek LaVeya." Pakt z diabłem odnosi się tutaj do wykorzystania cielesności i popędów, które kierują w większym lub mniejszym stopniu każdym człowiekiem.

 

Jeśli kogoś temat interesuje to polecam przeczytać "Szatańską Czarownicę", bo nie ma sensu opisywać tutaj całej książki...

Link to comment
Share on other sites

Definicja czarownicy LaVey'owskiej: wredna, kłamliwa suka z silną osobowością oraz talentem do manipulacji, zwykle feministka kryjąca się ze swoim feminizmem.

 

o cholera... :D

no normalnie wypisz-wymaluj ja... a ja myślałam, że zwykła guślarka jestem... :P

<joke>

Link to comment
Share on other sites

Urodziwość pojęcie względne, jednemu się podobają wysuszone wieszaki, innemu żywe barbi a jeszcze inny lubi pulchne;). Szatańska nie musi być piękna, wystarczy, że będzie wyrazista;P.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...