Skocz do zawartości

Uczulenie na słońce


Istar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja znajoma ma uczulenie na słońce. Powstają piekące plamy na prawie całym ciele, z wyjątkiem twarzy po krótkim pobycie na słońcu w miejscach które są odsłonięte.

 

Z tego co znalazłem pomóc w wyleczeniu powinien Sok z Noni lub lek homeopatyczny Boiron Muriaticum Acidum 15 CH.

 

Macie jakieś inny pomysły co by było dobre na to? I czy to co wypisałem jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam uczulenie sloneczne wiec po prostu pamietam zeby smarowac sie kremem z wysokim filtrem przed wyjsciem na slonce. Wtedy leczyc sie nie musze :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam uczulenie sloneczne wiec po prostu pamietam zeby smarowac sie kremem z wysokim filtrem przed wyjsciem na slonce. Wtedy leczyc sie nie musze :)))

 

 

Ale nie wszyscy się z tym godzą. Ja miałem uczulenie na pyłki, kurze itp. Ktoś mi powiedział bierz pigułki antyalergiczne i będzie ok. Ja nie zamierzałem brać chemii, uzależnić się od niej i po prostu to zwalczyłem. próbowałem różnych sposobów więc nie wiem który był skuteczny.

Tak samo można powiedzieć cukrzykowi "bierz strzykawki i nie jedz cukru".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wszyscy się z tym godzą. Ja miałem uczulenie na pyłki, kurze itp. Ktoś mi powiedział bierz pigułki antyalergiczne i będzie ok. Ja nie zamierzałem brać chemii, uzależnić się od niej i po prostu to zwalczyłem. próbowałem różnych sposobów więc nie wiem który był skuteczny.

Tak samo można powiedzieć cukrzykowi "bierz strzykawki i nie jedz cukru".

 

Co na Ciebie podziałało - z tą alergią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem różnych sposobów. Wiem że 100% szans to odpowiednia dieta której nie będę teraz opisywał, ale jest trochę uciążliwa bo 0 słodyczy, pieczywa i parę innych rzeczy. Ja akurat tego próbowałem ale nie w 100%, jednak już po tygodniu mozna było odczuć ogromną poprawę.

Innym sposobem jest przyzwyczajenie organizmu do czynnika. Czyli powoli zwiększasz dawki tego od czego jesteś uczulony. Jednak to zależy też od rodzaju uczulenia, jeśli jesteś uczulony tak że łapie Cię co najwyżej katar, kichanie itp. to można samemu próbować, ja na początku się z tym męczyłem, ale z czasem mi przeszło. Jednak jeśli to uczulenie np. na orzechy gdzie mała ilość może spowodować groźny atak to lepiej nie próbować tego samemu.

Oczywiście medytacja i wizualizacja, wyobraź sobie np. z trzeciej osoby, obserwuj jak wpływa na Ciebie to coś co Ci szkodzi, i nic Ci się nie dzieje. To działa również na fobie.

 

Są jeszcze inne sposoby ale tamtych akurat nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi sposób, o którym piszesz, to jeden ze sposobów odczulania.

Dieta to dieta bez węglowodanów, tak? Nie słyszałam, żeby wpływała na alergię, szczególnie że mam niesamowitą na pyłki traw.

Wizualizacja to dobry pomysł, zastanowię się nad nim, dzięki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wszyscy się z tym godzą. Ja miałem uczulenie na pyłki, kurze itp. Ktoś mi powiedział bierz pigułki antyalergiczne i będzie ok. Ja nie zamierzałem brać chemii, uzależnić się od niej i po prostu to zwalczyłem. próbowałem różnych sposobów więc nie wiem który był skuteczny.

Tak samo można powiedzieć cukrzykowi "bierz strzykawki i nie jedz cukru".

 

Akurat porownanie kremu ze strzykawka nie jest zbyt trafone. Nawet osoby bez alergii slonecznej powinny byc ostrozne ze sloncem. Jak wszystko w nadmiarze szkodzi...

Co do diety to bogata w beta karoten moze pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Akurat porownanie kremu ze strzykawka nie jest zbyt trafone. Nawet osoby bez alergii slonecznej powinny byc ostrozne ze sloncem. Jak wszystko w nadmiarze szkodzi...

Co do diety to bogata w beta karoten moze pomoc.

tak, zgadzam sie

Proponuje sprobowac Astaksantyne (najsilniejszy z karotenow )- jest to alga, ktora poza wieloma super wlasciwosciami jest naturalna tarcza ochronna dla organizmu przed sloncem

poza tym czasami uczulenie na slonce, myli sie z uczuleniem na wlasny pot - tzn jesli ma sie delikatna skore, a w pocie jest sol m.in + duzo innych nieciekawych rzeczy to nawet przy "niewidocznym" wydzielaniu sie + wyzsza temperatura powoduje to uczulenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...