Skocz do zawartości

Tatuaż


NeoNówka

Rekomendowane odpowiedzi

Od ładnych paru lat chodzi mi po głowie pomysł zrobienia sobie tatuażu, nie chcę dużego, chcę mały ale dla mnie znaczący.

Może to moja jakaś fanaberia, ale ja zwracam uwagę na symbolikę tatuaży, co o tym sądzicie?

 

Nie chciałam zaśmiecać wątku o symbolach magicznych, nie mniej jednak to właśnie tam poruszyłam temat mojego wisiorka w kształcie skarabeusza, czy sadzicie, że dobrym pomysłem byłby tatuaż w takiej formie?

 

Ostatnio sporo osób tatuuje sobie węże, pająki, co sądzicie na temat tego typów znaków na ciele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Astra_

Powiem szczerze że zrobiłam sobie dwa tatuaże pare lat temu i dziś tego żałuję mimo to że obydwa mi się dalej podobają. Najchętniej bym sie ich pozbyła a przynajmniej tego na ramieniu (drugi mam na łopatce). Na dzień dzisiejszy nie zrobiła bym sobie nic i nigdzie.

Skarabeusz? Hmm.

Ja wychodzę z założenia że jeżeli jesteś przywiązana do tego symbolu to czemu nie, bez względu na to co on oznacza dla innych bo dla Ciebie może znaczyć zupełnie co innego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie lubię tatuaży u kobiet, poza tym jak jest na ciele tatuaż, a skóra zacznie się starzeć, to wówczas wygląda to ohydnie;/Ona77 jak jesteś przywiązana do Skarabeusza, to kup sobie ten symbol i noś go przy sobie niekoniecznie na sobie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę go przy sobie, tzn na sobie ;) natomiast cholercia no kusi mnie tatuaż :)

Miałam go sobie zrobić na 30ste urodziny, nie odważyłam się a teraz zbliżają się kolejne ;) i znów pomysł powrócił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Astra_

Ja bym nie robiła.

Davo ma racje z tym starzeniem skóry.

Usunę je ale poczekam trochę może wymyślą jeszcze jakąś metodę żeby blizny nie zostawały bo z laserem to różnie bywa

Nie pokaże bo maja brzydkie wykonanie :)

Edytowane przez Astra_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej dziewczyny kumpela zrobiła sobie tatuaż, który miał być usuwalny po 2latach,miał się jakoś tam zmyć, tak w każdym bądź razie powiedział ten gość z salonu tatuażu.Zrobiła to tatoo jak spotykała się z takim hardcorowym motorowcem-metalowcem, była zabujana, jak huśtawka na placu zabaw i zrobiła to dla niego, po pół roku love story się skończyło, a ona została z tatuażem smoka na plecach i nadzieją, że tak jak ten gościu mówił to zniknie;D Efekt jest taki,że czas się skończył tatuaż został jej się trochę przytyło,ze smoka zrobiło się smoczysko, a ostatnimi czasy trochę schudła i ten smok jej wisi;/wygląda to strasznie;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Astra_

Hehe. To ją zrobił w jajo. Tak są czasowe tatuaże z nie trwałego tuszu i one powinny zacząć blednąć bo określonym czasie i znikać.

Ja na szczęście nie mam takich problemów z wagą ale mam problem zawodowy. Prowadzę swoją firmę i jak chodzę na spotkania z klientami np w taki dzień jak dzisiaj to muszę mieś dłuższy rękaw a nie idzie wytrzymać. A pani ,,prezes,, z dziarą na ramieniu to nie wygląda poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są różne opinie na temat tatuaży, mnie w sumie to rybka co kto i gdzie tatuuje, ale wiem, że są osoby, którym przeszkadzają "malunki" na ciele.

Nie jestem oczywiście zwolenniczką robienia tatuaży dla kochanej osoby, jak wiadomo miłość może skończyć się szybciej niż zacznie ;) a tatuaż pozostaje na całe życie :)

 

Ja nie jestem już niestety nastolatka, moja decyzja jest przemyślana, boję się tylko symboliki .... żebym nie przesadziła ;) Miejsce nie bedzie widoczne, tzn będzie widoczne ale tylko dla wybranych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Astra_

To jak nie będzie widoczne to sobie zrób. A symbolika tak jak mowie dla każdego co innego symbol oznacza. Tak jak z zabobonami jedni wierzą w czarnego kota inni nie ja nie wierze.

Co do tatuaży z miłości to też jestem przeciwna.

W zeszłym tygodniu spotkałam koleżankę chyba po czterech latach patrze a ona ma od wewnętrznej strony reki od nadgarstka do łokcia LUKASZ a od dwóch lat z panem nie jest.

Masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko posiada taką symbolikę jaką mu nadamy i ją "poczujemy", jeśli koniecznie musi coś znaczyć to wytatuuj sobie sigil onaczający jakieś hasło, slogan albo credo którym się kierujesz w życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko posiada taką symbolikę jaką mu nadamy i ją "poczujemy", jeśli koniecznie musi coś znaczyć to wytatuuj sobie sigil onaczający jakieś hasło, slogan albo credo którym się kierujesz w życiu.

 

w miejscu w którym chcę mieć tatuaż raczej nie zmieściłoby się odpowiednie credo czy też slogan ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj nieco o sigilach, są różne rodzaje(zapachowy, mantryczny, obrazkowy, monogram, dźwiękowy, dotykowy i wiele wiele innych). Chodziło mi byś z swojego creda ułożyła sigil w postaci monogramu. Wtedy się zmieści a możesz też nadać ciekawą formę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... wiecie może czy jest możliwość tatuowania na bliznach? Mam starą 10 letnią bliznę z której chciałabym zrobić pożytek.

Chciałabym wytatuować coś inspirowanego moją matką chrzestną która odeszła kilka miesięcy temu i wisiorkiem który dostałam od niej ok 18 lat temu Chciałabym żeby tatuaż podkreślał że życie jest piękne, ale bardzo kruche i zawsze kończy się śmiercią, która boli kochających ludzi.

Nie zdawałam sobie sprawy z tego jak ważna jest dla mnie ta osoba dopóki jej nie straciłam, od czasu jej śmierci nie mogę sobie darować, że tak mało jej z siebie dałam, czekała do moich 18 urodzin które są tak nie długo i nie doczekała, osierociła 6 letniego syna. Chciałabym te wszystkie uczucia zamienić w tatuaż, chciałabym żeby pomógł mi się pozbierać i był formą pożegnania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cuż tatuowanie na bliznach może być troche bolesne :/ , a z tego co piszesz wnioskuję iż śmierć matki chrzesnej jest dla ciebie dość świeżym przeżyciem, więc zastanów się trochę i poczekaj aż emocje opadną bo tatuaż zostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ;)

Nie mam zamiaru biec szybko do salonu, myślą poczekać z tym rok do dwóch lat. Chciałabym też znaleźć kogoś odpowiedniego kto zrozumie moje uczucia i wykona szkic tego tatuażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jak najbardziej za tatuażami, które coś dla nas znaczą. Sama się zastanawiam, czy kiedyś się nie pokuszę, bo od kiedy pamiętam, bardzo ważnym symbolem jest dla mnie... wilk. Czuję dziwne połączenie z tymi zwięrzętami, podoba mi się ich siła i niezależność i chciałabym kiedyś wytatuować go sobie na łopatce. Ale nie wiem, czy się odważę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem całkowicie przeciwna tatuażom nic dla nas nie znaczącym, bezsensownym wzorkom na całe życie.

jednak jeśli jest głębszy sens dla którego chce się mieć jakiś symbol to czemu nie...?

Głównie chodzi mi o to serduszko, jest dla mnie bardzo ważne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Żaden normalny tatuażysta nie zrobi tatuażu na bliźnie, ale może zrobić go dookoła i w ten sposób zamaskować bliznę, oczywiście zależy jeszcze jaka to blizna. Mam na sobie kilka tatuaży i każdy coś dla mnie znaczy, planuję już kolejne ale wszystkie są głęboko przemyślane. Nie polecam robienia tatuażu pod wpływem chwilowych emocji, bo one przeminą, a tatuaż zostanie. Nie martwiłbym się natomiast efektem starzenia się skóry, bo to proces naturalny tak czy siak. Ja w każdym razie nie skupiam się na starzeniu się mojego ciała, bo to tylko narzędzie, chwilowe i nietrwałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...