Skocz do zawartości

Warsztat nr16


lavis

Rekomendowane odpowiedzi

Collin nie odpowiedzial ,wiec ja podejmuje temat.

 

Miej więcej co tydzień wyjeżdżam z rodziną w pewne miejsce;

1-Opisz to miejsce.

2-Z kim mam konflikt ,własnie w tym miejscu?(jeśli ktoś chce, może spróbować odpowiedzieć o co poszło.)

3-Co mój syn często pożycza od sąsiadów?

4-Gdzie śpimy,chodzi mi o to czy u kogoś,czy też mamy swoje miejsce.?

 

Miłego i trafnego odczytu..Rozwiązanie w niedzielę, wieczorem.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja działam w tych warsztatach dzięki internetowi jaki posiadam w komórce i jest to prawdziwa gimnastyka - najpierw ściągam treść, potem redaguje odpowiedzi na komputurze (przydatny stwórz), wrzucam na telefon a na końcu zamieszczam w necie :P A to wszystko przez to, że u siebie we wsi nie mam neta :/ Toteż późno się zorientowałem, że została mi złożona taka propozycja... :( Acz może to i lepiej, bo sobie jeszcze poćwiczę :)

A więc oto moje odpowiedzi:

1. Ingwaz, Dagaz, Naudhiz - Ing kojarzy mi się z nasionkami i czymś co ma wyrosnąć... sądzę, że macie działkę, jakąś nie wielką, taką tylko dla was. Dagaz może mówić, że piękne wschody słońca tam macie i bardzo słonecznie. Po ostatniej runie widzę, że konflikt jaki tam masz jest dręczący dość... Chociaż na myśl mi przyszły jakieś problemy z dojazdem albo drogą... Może jest to troszkę daleko od waszego miejsca zamieszkania. W pobliżu jest las i może jakiś potoczek...

2. Jera, Isa, Wunjo - czyżby to był jakiś sąsiad (Wunjo), który jest tak jakby rolnikiem lub jakimś hodowcą (Jera)? I miły na pewno nie jest (Isa), może jakiś taki zaściankowy i chamski... Po prostu nieprzyjemny i oziębły...

Raidho, Othala, Wunjo - no i wiadomo, że poszło ło drogę i przejazdy (Raidho). To już mi się wyjaśniło czemu miałem na myśli problemy z drogą... zapewne uważa, że droga jest na jego (Othala). Możliwe, że nie tylko Ty masz z owym Ktosiem zatarg ale i inni sąsiedzi (Wunjo).

3. Laukaz, Ingwaz, Othala - może jakiś sprzęt gospodarstwa domowego (Othala)... może coś do podlewania (Laukaz) roślinek i trawki (Ing). Konewka, wąż ogrodowy, jakiś sprzęt nawadniający, pompę do studni...

4. Wunjo, Sowilo, Iwaz - sądzę, że nie jest to jedno konkretne miejsce i że zmieniacie je co jakiś czas (Iwaz). Wygląda to tak jakby ktoś znajomy udostępniał wam lokum do spania (Wunjo)... ale może być tak, że sami sobie radzicie (Sowilo) i tu na myśl mi przychodzi spanie pod namiotem...

 

W tym warsztacie to sobie popłynąłem... Może nie za daleko porwała mnie fantazja i choć troszkę trafiłem. W każdym razie jest z czego wybierać :o Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- Hagal, Algiz, Nauthiz, Sądzę, że wyjezdzacie gdzieś gdzie jest głosno ale gdzie mozna odpocząć i nabrac siły, miejsce nad rzeką, lub w lesie, duzo domków letniskowych , lub też porostu dom u rodziny, lub znajomych gdzie jest gwar bo jest dużo dzieci.

 

2- Eihwaz, Teiwaz, Nauthiz, Jest tam pewien mezczyzna który przez dlugi czas staral sie o twoje wzgledy, ty bylas bierna on myslal ze cos z tego moze byc, w koncu powiedzialas zeby sie odczepil i teraz omijasz go dalekim lukiem.

 

3- Durisaz, Manaz, Ehwaz, Myślę, że jest to coś budowlanego np czarwona koparka dla dzieci albo taki spychacz do piasku.

 

4- Perthro, Ansuz, Uruz, Myślę, że i tak i tak macie swój domek letniskowy ale tam jest wiecej takich domków i jestescie umówieni z sasiadami, zeby miec wiecej miejsca spicie i tutaj i tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się właśnie zastanawiam.... bardzo chętnie czytam sobie te warsztaty, ale zastanawia mnie czy takie "sprawdzanie" run może mieć wplyw na wynik tego co one ukażą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nie czekamy,a więc rozwiązanie;

1-jak jest pogoda,a właściwie jak tylko nie leje,wyjezdzam z rodzinką nad jeziorko ,nieopodal mojej miejscowości.Jest to ośrodek wypoczynkowo -campingowy.Jest tam wiele domków letniskowych jak i przyczep campingowych,trochę drzew.Rzeczywiście nie jest tam zbyt cicho,ponieważ jak sie spotkamy ze znajomymi ,bywa wesoło i głośno.Tu Brydziu napisał dokładniej.

2-jeśli chodzi o konflikt,ściełam sie z właścicielka ośrodka.Poszło o to ,że wybił korek i nie miałam prądu.Mąz poszedł do włascielki z prosba o klucze,a ona ze zaraz przyjdzie lub przyśle kogoś(bo przeciez jakby dała nam klucz to pewnie w wiaderku ukradlibyśmy kupe prądu)więc mąż czeka,...czeka...czeka...2godziny!No i jak już minęły te 2h ,ja wkroczyłam w akcje i powiedziałam co myśle,Od tej pory jestem wrogiem nr.1.Nikt nie wyczytal z Run,choć Jera sugerowała,że ktos kto tam pracuje.

3-moj syn wiecznie pozycza od sąsiadów sprzet rtv;radyjka i telewizorki.Po prostu uwielbia czyjeś.Bliżej Collin.

4-Mamy tam postawiona przyczepę i spimy u siebie.Ale, nasza przyczepa przypomina domek letniskowy,ponieważ dorobiliśmy do niej dość duzy taras drewniany.Brydziu

 

Wygrał Brydziu!gratulacje!Przejmujesz prowadzenie warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...