Jump to content

Olaf

Guest Viperius
 Share

Recommended Posts

Guest Viperius

Olaf - imię męskie pochodzenia skandynawskiego. Pierwotna forma Aslaf. Wywodzi się od słów As (bóg - zobacz Asowie) i laf (słowo, które przeszło w ang. love), czyli "umiłowany przez bogów", Bogumił. Inna wersja etymologii głosi, że imię oznacza "syn starego człowieka".

Osobowość: Tajemny kwiat ziemi

Charakter: 89 %

Promieniowanie: 95 %

Rezonans: 78 000 drgań/sek.

Kolor: Fioletowy

Główne cechy: Uczuciowość - Zmysłowość - Towarzyskość - Intelekt

Totem roślinny: Drzewo pomarańczy

Totem zwierzęcy: Wielbłąd

Znak: Koziorożec

TYP: Są skryci i nieśmiali. Nie mają łatwego charakteru. Są cholerykami, ustawicznie w stanie wrzenia, wydaje się, że lada chwila wybuchną. Cenią przyjemne strony życia.

PSYCHIKA: Potrzebują kontaktu z ludźmi, mają też bogate życie wewnętrzne. Nie ulegają wpływom, często są nawet uparci.

WOLA: Przeważa nad innymi cechami charakteru, ale przejawia się bardzo wybiórczo. Zdarza im się zaniedbać pilne obowiązki, aby całkowicie poświęcić się niepotrzebnej działalności.

POBUDLIWOŚĆ: Służy im przede wszystkim do ubarwienia oszałamiających opowiadań o przygodach, które im się przytrafiły albo i nie!

ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Silna. Uwielbiają przekorę, ich marzeniem jest mówienie "Nie". Na niepowodzenia reagują bądź lekceważeniem, bądź gniewem. Jeśli coś nie gra, to wina innych!

AKTYWNOŚĆ: Mogą być handlowcami, inżynierami górnictwa, rolnikami, wiejskimi lekarzami, weterynarzami. Lubią mieć bliski kontakt z rzeczywistością i widzieć owoce swej pracy. Nie mają problemów z wyborem zawodu, gdyż od młodych lat wiedzą, czego chcą.

INTUICJA: Raczej mają nosa, niż intuicję! Kierują się bardziej rozsądkiem, niż szóstym zmysłem.

INTELIGENCJA: Szybka, choć niezbyt głęboka. Lubią przemowy i wielkie słowa. Są obdarzeni syntetyczną inteligencją, natychmiast rozróżniają zarysy problemu, ale nie wnikają w szczegóły.

UCZUCIOWOŚĆ: Są bardzo zaborczy, nadużywają słowa "moje": "moja" żona, "mój" samochód, "moje" mieszkanie. Są trochę despotyczni, uważają, że wiele im się należy, zwłaszcza w sprawach uczuciowych. Rodzina ma dla nich ogromne znaczenie. Pragną być rozumiani, choć sami nie starają się zrozumieć innych.

MORALNOŚĆ: Powiedzmy oględnie, że bywa chwiejna. Są oportunistami, którzy przystosowują się do wydarzeń, zapominając o ich wymowie moralnej.

ZDROWIE: Na ogół doskonałe. Powinni jednak uważać na wątrobę, wystrzegać się nadmiaru alkoholu i pożywienia. Nie nadużywać antybiotyków!

ZMYSŁOWOŚĆ: Mają wielkie potrzeby i gotowi są do wszelkich ofiar, a zwłaszcza ofiar ze strony innych - by je zaspokoić. W życiu seksualnym - bardzo ożywionym i wcześnie rozpoczętym - dążą prosto do celu, co nieraz powoduje zamęt w ich życiu uczuciowym!

DYNAMIZM: Istnieje przepaść między tym, co chcą robić i o czym szeroko rozpowiadają - a tym, co naprawdę robią.

TOWARZYSKOŚĆ: Są wesołymi kompanami, lubią smaczne posiłki w gronie przyjaciół.

PODSUMOWANIE: Sprowadzają wszystko do kwestii własnego komfortu, szukają łatwego i przyjemnego życia. W dodatku są bardzo pewni siebie. Ale w sumie są bardzo sympatyczni!

(Żródła: Wikipedia, e-życzenia.pl)