Jump to content

Cytrynowe serce przyciągające miłość


Reina
 Share

Recommended Posts

Kochani, chciałam Was zapytać, czy znacie może ten sposób wykonania talizmanu na przyciąganie miłości. Proszę się nie śmiać, nie pamiętam skąd go wykopałam, chodziłam wtedy jeszcze do podstawówki :jezyk1:

Wykonanie talizmanu było banalnie proste: ze skórki cytryny wycina się małe serduszko i nawleka się je (robiąc dziurkę albo przeciągając igłę) na czerwoną nitkę/ sznureczek. Z czasem serduszko wysycha i brązowieje, ale można je dalej nosić bez obaw o uszkodzenie.

Przypomniałam sobie to i zastanawiam się, czy rzeczywiście kryła się w tym jakaś symbolika.

Edited by Reina
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem. Ale jeżeli jesteśmy już w tej tematyce to ostatnio ktoś mi powiedział ze powinnam kupić 2 identyczne butelki i ustawić je w domu na widocznym miejscu. Feng Shui na partnerstwo... Jeszcze nie wypróbowałam ale dziele się wiedza...

Link to comment
Share on other sites

Robiłam, jak byłam mała :) Wiesz, myślę, że to może mieć sens, jeśli chodzi o temat talizmanów, ale nie znam sie na symbolice roślin i zastanawiam się właśnie, czy cytryna ma jakies znaczenie, jeśli chodzi o miłość, znam kilka innych, które ja przyciągają, chociaz wiem, że jest więcej.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam!

To niestety cię zasmuce serce to raczej zboków przyciaga ze wzgledu na pochodzenie i znaczenie tego symbolu. Otóż symbol serca to wcale nie serce ale damskie pośladki (przynajmniej tak widzieli to Rzymianie, którzy ten znak rozpropagowali). A wiec wręczając komuś ten znak i życząc pieknej miłości no cóz o uczucie Rzyminom raczej nie chodziło. Jezeli ktoś ma wątpliowści co do tego co piszę proszę odwróćcie serce do góry nogami zanim zlinczujecie moją osobę.

Pozdrawiam:

Sławomir

Link to comment
Share on other sites

Tyż prawda, ale czasem wiedzę o danym symbolu mieć warto chodźby po to aby uniknąc niepotrzebnego rozczarowania bo nie wszędzie zatarło sie pierwotnego jego znaczenie.

Jżeli mam rzucić przykładem - jesteś z Gdańska a jestem prawie pewien że nie do końca masz świadomość co w Gdańsku oznacza dziewczyna w czerwonych rajstopach? ( może raczej co ozanaczała)

Edited by Slawomir
Link to comment
Share on other sites

Witam!

Wiekszość ludzi z Gdańska również nie wie.

Dawniej w "zamierzchłych" czasach w Gdańsku istniała ul. Zbytki (nazwa orginalna i na starym mieście dalej funkcjonuje). Na danej ulicy mieściły sie domy publiczne zaś panie parające się tym zawodem miały przydzieloną funkcję od miasta: otóż miały pomagać strażakom w czasie gaszenia pożaru. Biorąc pod uwagę że każdy na pomoc w takich przypadkach jest oporny, rajcowie miejscy ustalili że panie lekkich obyczajów muszą nosić czerwone rajstopy (pewnie chodziło o to aby taką panią łatwo było w tłumie zauważyć) co by nie mogły sie wymigać od pracy na rzecz płonacego miasta.

Pozdrawiam:

Sławomir

Link to comment
Share on other sites

Co w sumie w średnim stopniu ma się do symbolu serca i zmian znaczeń, bo po pierwsze czerwone pończochy były stosowane tylko lokalnie, a po drugie nikt o tym i tak nie wie. I było zbyt krótkotrwałe.

Link to comment
Share on other sites

Tak zgadzam się ale zawsze przed eksponowaniem danego symbolu publicznie należałoby dogłębnie zbadać jego znaczenie aby nie narazić sie na śmieszność.

Czerwone rajstopy to tylko taki przykład ale napewno sie 3 razy zastanowisz zanim je założysz na spotkanie na gdańskiej starówce.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...