Jump to content

Warsztat nr 18 (regulaminowy :)


CollinConstantine
 Share

Recommended Posts

Witam!!! Oto kolejny zestaw pytań, z którego bardzo prosto można wywnioskować, że nie miałem zbyt wielu pomysłów...

 

1. W ostatnim moim warsztacie narzekałem na roboty jakie oglądam za oknem... Ogólnie projekt mi się nie podoba jednakże jeden jedyny element rynku przypadł mi do gustu... Co to jest?

2. Obecnie biorę udział w pewnym projekcie, można rzec naukowym, który odbywa się w mojej rodzinnej miejscowości. Z zakresu jakiej dziedziny jest ten projekt? I jaka jest w nim moja rola?

3. Miałem silne postanowienie, że coś zrobię w te wakacje... Jednak to nie wypaliło z czego wynika, że nie było zbyt mocne... :P Co to było za postanowienie? :)

 

Sądzę, że na ten tydzień starczą te pytania... Serdecznie zapraszam zarówno nowych jaki i dotychczasowych uczestników (a propos, gdzieście są?!) do regularnego udziału w warsztatach,bo tylko systematyczne ćwiczenia przynoszą efekty... Mnie dla przykładu poniekąd zmuszają do cotygodniowego kontaktu z runami :)

 

Odpowiedzi przewiduję w niedzielę późnym wieczorem.

Do zobaczenia!!!

Link to comment
Share on other sites

1. Hagal, Mannaz, Isaz, Na zewnątrz jest głośno potem schodzi sie na dół w miejsce Mannaz: "Człowiek jest radością dla człowieka jeden daje moc drugiemu a ciało kruche przekazuje ziemi" byc może byli tam chowani jacyś ludzie przed wiekami albo to sa jakies katakumby wykopaliska,panuje tam chłód i słabe światło, Isa mówi o Spokoju jaki tam panuje, miejsce ma swoja historie, pozatym chyba nie jest całkiem odkryte o tym też mówi Isa, niedługo odkryją coś nowego i cennego o czym będą mówić w TV.

 

2.

a) Laguz, Nauthiz, Algiz, Wydaje mi się, że projekt jest zwiazany z ochrona przyrody, byc moze projekt UE, na rzecz lokalnych eko sfer.

B) Dagaz, Ehwaz, Sowilo, Wydaje mi sie ze twoja rola to jakby dowodzenie grupka ludzi tak jak bys byl menagerem ale masz nad soba kogos jeszcze, koordunujesz ludzmi ale szam nie wystrzegasz sie ciezkiej pracy tzn opracowujecie w grupie plan dzialania spotykacie sie chyba raz w tygodniu czesto dzwonicie do siebie i na spotkaniach dyskutujecie.

 

3. Isa, Sowilo, Perthro, Berkano, Miałeś zamiar zacząc zwiazek z dziewczyna ktora ci sie podoba ale nie przejąłeś inicjatywy, albo rzucić papierosy.

 

Czekam na odpowiedzi.

 

Runisci do roboty!!!!!

Link to comment
Share on other sites

1-Jera(O)Odala(o) Ingwaz-to cos na środku ,jakby drzewo które pozostawili albo element,który stał,który był a oni go tylko ładnie obudują i zostawią.Tez moze być to odgrodzone od waszych domostw zielenia.

2-Iwaz(o)Gebo,Odala-to projekt dośc powazny i mający ma celu dobro całego społeczeństwa,być moze zwiazany z ekologią,jakieś porozumienie a tez byc moze powrót do wczesniejszych metod działania.Coś związanego z ziemią,glebą,zrównowazeniem w celu bezpieczenstwa.Algo też wydobywanie czegoś z ziemi.

a)Uruz,Ehwaz(o) Mannaz-pracujesz sam,byc moze był to twój pomysł,zamykasz ten projekt w calość.dopracowujesz materiały zgromadzone przez innych,a także załatwiasz ,sprawy w urzedzie lub też rozmawiasz z innymi jak to popchnąc dalej

3-Isa,Wunio(o) Mannaz-być moze miałes to robić z kimś a ten ktos nie za bardo chciał,a ty sie tak umawiałes,może jakiś wyjazd,zwiedzanie.,chodzenie po górach, lub też bieganie,(Tiwaz(o)Sowelo,Odala(o)

Link to comment
Share on other sites

1. Wunjo, Hagal, Berkano (o)

Scena albo jakieś miejsce wydzielone na imprezy, znajdujące się w centrum uwagi, pozbawione zieleni. Nie jest to coś zupełnie nowego, ale odświeżonego.

 

2. Jaka dziedzina?

Raidho (o), Dagaz (o), Wunjo

Coś związanego z przyrodą, cyklicznością. Może obserwacja nieba albo jest to związane z czymś, co znajduje się w budynku albo pod przykryciem.

 

Jaka jest twoja rola?

Eihwaz, Mannaz, Tiwaz (o)

Czyżbyś był mózgiem operacji? :P

Nie lubię takich pytań... Myślę, że nadzorujesz projekt, ale nie jesteś tym najważniejszym kimś. Pokazujesz coś ludziom, opowiadasz.

 

3. Sowilo (o), Gebo, Durisaz (o)

Pojęcia nie mam... może coś związanego z bliską osobą albo osobami... te runy mnie pokonały :P

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich, szczególnie JaneDoe, która do nas powróciła :)

Czas więc na odpowiedzi.

1. W rynku postawili nam piękną, rzeźbioną fontannę. W nocy wygląda ślicznie...

Tak jak stwierdziła Lavis znajduje się ona mniej więcej na środku rynku w pobliżu bardzo starego dębu oraz otoczona zielenią. Stała tam wcześniej na co uwagę zwróciła również JaneDoe jednakże została zbudowana od nowa i na pewno jest w centrum uwagi... tak jak napisał brydzio woda jest chłodna a ja muszę zejść do fontanny, bo ja mieszkam na najwyżej położonej ścianie rynku. Najbliżej chyba Lavis.

2. Projekt jest z zakresu ekologii. Chcemy stworzyć ścieżkę ekologiczną. Ja jestem odpowiedzialny za oznaczanie gł. flory i w niewielkim tylko stopniu fauny. Robię również zdjęcia i kataloguje znalezione okazy. Związane jest to poniekąd z glebą, bo w powietrzu roślinki nie rosną :>

Każdy z was zwrócił uwagę na to, że jest to projekt związany z ekologią lub przyrodą. Oznaczam rośliny zupełnie sam stąd te komentarze o mózgu operacji, ciężkiej pracy i dowodzeniu. Związane jest to poniekąd z glebą, bo w powietrzu roślinki nie rosną :>

3. Moim postanowieniem były ćwiczenia mięśni brzucha... Chciałem zrobić sobie tzw. aerobiczną 6 Weidera. Chciałem to zrobić dla brzusia ładnego i odrobiny kondycji oraz zdrowia. W odpowiedziach Lavis i brydzia pojawiają się nawiązania do zdrowego stylu życia.

 

Tak więc ten warsztat wygrywa Lavis.

Dziękuję wszystkim za udział i pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje,cały czas chodziła mi po głowie fontanna,ale rozum mówił nie niemożliwe w takim małym miasteczku.No i znowu praca nad słuchaniem intuicji.Nie mam pomysłu na nastepny warsztat ,może JaneDoe poprowadzi następny warsztat?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...