Skocz do zawartości

siedzę.


sosnowiczanin

Rekomendowane odpowiedzi

Dojmujący zapach masła jakowego używanego do oświetlenie świątyni, psy przed wejściem, monotonnie recytowane mantry,

lśniące ogolone głowy mnichów, złociste, majestatyczne postaci Buddy z wszystko widzącymi oczami ...

Klasztor ma ciepły kolor, wcielenia Buddy przyglądają mi się przenikliwie. Czuję jakbym była na innej planecie. Pośród niezliczonych płomyczków maślanych lampek sadowię się na czworokątnej poduszce i zamyślam się.

 

Długie przebywanie w pojedynkę nie wpędza mnie w zły nastrój, lecz daje poczucie przyjemnej samotności.

Codziennie obcuję z przyrodą, a przy tym mam wrażenie, jakbym prowadziła rozmowę z jakąś częścią siebie,

która na razie żyje jeszcze gdzieś w mroku

i niczym cień podąża za mną.

Jest mi pociechą, że ta kraina jest równie pusta jak moje wnętrze. Czuję się obnażona i wątpię w sens wszystkiego, co do tej pory robiłam w życiu.

Ta wyprawa, ta pusta przestrzeń z odległymi horyzontami i jaskrawobłękitnym niebem daje mi spokój i wolność;

 

nie muszę dla nikogo nic znaczyć, nie muszę być ważna, ani się sprawdzać. Żadnych potwierdzeń ani sądów o tym co dobre i złe.

 

I w końcu, oswobodzenie od codziennych praktycznych spraw: zwiększyć czy zmniejszyć ogrzewanie, która to może być godzina, czy nie powinnam przypadkiem zadzwonić do rodziny, co zrobić dziś na obiad, cz przyszła już poczta ?

 

Nic nie muszę.

 

Jakiż to zaszczyt przypadł mi w udziale, że mogę choć trochę pożyć w tak prosty sposób ? Razem z młynkami modlitewnymi kręcą

się koła mojego roweru, pozostawiając z tyłu moją przeszłość. Podczas gdy sępy krążą pod zimnym niebem w poszukiwaniu śmierci, ja zaczynam na nowo żyć.

 

Klasztor wywiera na mnie wielkie wrażenie i po raz pierwszy żałuję, że tak niewiele wiem o Tybecie i jego kulturze.

Mapa rowerowa dziesięć na pięć centymetrów, zdjęcia Dalejlamy, mały słowniczek o worek tsampy,

 

to wszystko co mam z Tybetu.

 

"Kumari, moja córka z Nepalu" Trees van Rijsewijk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...