Skocz do zawartości

Strasznie realistyczny sen.


my5zaku

Rekomendowane odpowiedzi

A więc, przeczytałam miliony senników i po prostu nie wiem jak interpretować ten sen. A moje życie zmieniło się troszkę od niedawna.

Śniło mi się, że kamienica w której mieszkam zamieniła się w bardzo stary dworek. Miałam 3 młodszego rodzeństwa dwie siostry i brata. Ten brat straszliwie się ze mną kłócił i bił mnie. Wyszłam na dwór a tam las, rzeka i wieża.

Tą wieże widziałam tak realistycznie, stara, dość imponująca wieża stała na obrośniętym wzgórzu dookoła mgła i zachód słońca nad lasem a pośrodku jak wstęga wiła się rzeka no jednym słowem cudowny krajobraz. Ta wieża mnie tak hipnotyzowała i ktoś powiedział mi, że są tam duchy. Moi znajomi tam poszli a mi powiedzieli, że nie mogę iść bo muszę się rodzeństwem zająć. W nocy poszłam lasem sama. I koniec. Nie wiem szczerze o co może chodzić. Jak możecie to pomóżcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Sen jest ciekawy, trochę brakuje mi określenia twojego wieku bo pomogłoby to wyjasnić dogłebnie znaczenie tego snu. Zrobie pewne założenia i jak cos będziemy znaczenie korygować. A więc zakładam że jesteś osobą ok 20 lat bez męża i dzieci.

Zacznę od nieswornego brata - to jest twój animus (wewnętrzny mężczyzna) a że jest w śnie dzieckiem i to niegrzecznym świadczy o tym że się zmieniasz i poprastu "każesz" mu dorosnąc z czasem zamieni się w dorosłego mężczyznę często w snach kobiecych objawiający się jako idealny partner taki co to wszystko rozumie bez słów. Następnym motywem zmian jest przemiana twojego domu na stary dworek - twoje poglądy "krzepną" i w niedługim czasie dom stanie się opoką - podwaliną- fundamentem, te symboliczne wyjście z domu i spojrzenie na świat przypomina trochę pierwsze wyjście szczeniaków z legowiska - świat jest taki duży i fascynujący.

Twój widok:

las- symbolizuje podświadomość

rzeka - czas przemijanie a równiez jest symbolem życia

wieża- to jest symbol kórym zajmę się trochę rozleglej bo ty mu równiez poświęcasz wiecej miejsca.

Wieża - jest to budowla która ma nas przybliżać do nieba czyli miejsca gdzie w naszych wyobrażeniach zamieszkuje Bóg - stąd każdy szanujący się czarownik w opowieściach, legendach, baśniach czy też w filmach swoja pracownie miał na wieży. To że w twojej wieży zamieszkują duchy odczytałbym jako dopełnienie powyższego ( bo gdzie mają przebywać jak nie w niebie). Wieża jest łącznikiem duchowym pomiędzy sprawami matrialnymi - ziemia i duchowymi - niebo. Twoja jest osnuta mgłą i ukryta w jakiś zaroślach - czyli owiana pewna dozą tajemniczości zaś zachód słońca sugeruje że coś w twoim życiu w sposób naturalny dobiega końca ( wijąca się rzeka też to podkeśla). To że idziesz do niej nocą przez las moze świadczyć o tym że masz dobry kontakt z siłami wyższymi (las - podświadomość) zaś noc sugeruje że nie jesteś jak niewierny Tomasz - czyli nie musisz zobaczyc aby uwierzyć. To że musiałaś zostać i zająć się rodzeństwem to takie podsumowanie snu - chciałabyś zobaczyć cały świat ale trochę trzyma cię twój dom- rodzina.

Pozdrawiam:

Sławomir

Edytowane przez Slawomir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc lat mam 18, chyba dzień przed tym snem poznałam wyjątkowego faceta który zawrócił mi w głowie. Wydaje mi się z jednej strony, że sen może mówić mi coś o nim i sytuacji między nami. Szczerze to chciała bym żeby nam się ułożyło już na stałe ale znam go krótko. Pamiętam też odczucia w śnie kiedy zobaczyłam ten widok byłam bardzo wzruszona i przejęta. Widok aż dech zatykał w piersiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W naszym życiu przypadki to tylko w gramatyce.

po takim wyjaśnieniu mogę tylko dodać - że to takie symboliczne wyfruniecie z gniazda. Jednym słowem wkraczasz w dorosłość tą uczuciową również. Wyprzedzając twoje pytanie czy sen moze dotyczyć waszego związku - odpowiem że tak ta wieża dodatkowo może oznaczać - "braterstwo dusz" wyższy stopień zjednoczenia niż w poprzednich fascynacjach płcią przeciwną.

pozdrawiam:

Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...