Jump to content

Strasznie realistyczny sen.


my5zaku
 Share

Recommended Posts

A więc, przeczytałam miliony senników i po prostu nie wiem jak interpretować ten sen. A moje życie zmieniło się troszkę od niedawna.

Śniło mi się, że kamienica w której mieszkam zamieniła się w bardzo stary dworek. Miałam 3 młodszego rodzeństwa dwie siostry i brata. Ten brat straszliwie się ze mną kłócił i bił mnie. Wyszłam na dwór a tam las, rzeka i wieża.

Tą wieże widziałam tak realistycznie, stara, dość imponująca wieża stała na obrośniętym wzgórzu dookoła mgła i zachód słońca nad lasem a pośrodku jak wstęga wiła się rzeka no jednym słowem cudowny krajobraz. Ta wieża mnie tak hipnotyzowała i ktoś powiedział mi, że są tam duchy. Moi znajomi tam poszli a mi powiedzieli, że nie mogę iść bo muszę się rodzeństwem zająć. W nocy poszłam lasem sama. I koniec. Nie wiem szczerze o co może chodzić. Jak możecie to pomóżcie :)

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Sen jest ciekawy, trochę brakuje mi określenia twojego wieku bo pomogłoby to wyjasnić dogłebnie znaczenie tego snu. Zrobie pewne założenia i jak cos będziemy znaczenie korygować. A więc zakładam że jesteś osobą ok 20 lat bez męża i dzieci.

Zacznę od nieswornego brata - to jest twój animus (wewnętrzny mężczyzna) a że jest w śnie dzieckiem i to niegrzecznym świadczy o tym że się zmieniasz i poprastu "każesz" mu dorosnąc z czasem zamieni się w dorosłego mężczyznę często w snach kobiecych objawiający się jako idealny partner taki co to wszystko rozumie bez słów. Następnym motywem zmian jest przemiana twojego domu na stary dworek - twoje poglądy "krzepną" i w niedługim czasie dom stanie się opoką - podwaliną- fundamentem, te symboliczne wyjście z domu i spojrzenie na świat przypomina trochę pierwsze wyjście szczeniaków z legowiska - świat jest taki duży i fascynujący.

Twój widok:

las- symbolizuje podświadomość

rzeka - czas przemijanie a równiez jest symbolem życia

wieża- to jest symbol kórym zajmę się trochę rozleglej bo ty mu równiez poświęcasz wiecej miejsca.

Wieża - jest to budowla która ma nas przybliżać do nieba czyli miejsca gdzie w naszych wyobrażeniach zamieszkuje Bóg - stąd każdy szanujący się czarownik w opowieściach, legendach, baśniach czy też w filmach swoja pracownie miał na wieży. To że w twojej wieży zamieszkują duchy odczytałbym jako dopełnienie powyższego ( bo gdzie mają przebywać jak nie w niebie). Wieża jest łącznikiem duchowym pomiędzy sprawami matrialnymi - ziemia i duchowymi - niebo. Twoja jest osnuta mgłą i ukryta w jakiś zaroślach - czyli owiana pewna dozą tajemniczości zaś zachód słońca sugeruje że coś w twoim życiu w sposób naturalny dobiega końca ( wijąca się rzeka też to podkeśla). To że idziesz do niej nocą przez las moze świadczyć o tym że masz dobry kontakt z siłami wyższymi (las - podświadomość) zaś noc sugeruje że nie jesteś jak niewierny Tomasz - czyli nie musisz zobaczyc aby uwierzyć. To że musiałaś zostać i zająć się rodzeństwem to takie podsumowanie snu - chciałabyś zobaczyć cały świat ale trochę trzyma cię twój dom- rodzina.

Pozdrawiam:

Sławomir

Edited by Slawomir
Link to comment
Share on other sites

Więc lat mam 18, chyba dzień przed tym snem poznałam wyjątkowego faceta który zawrócił mi w głowie. Wydaje mi się z jednej strony, że sen może mówić mi coś o nim i sytuacji między nami. Szczerze to chciała bym żeby nam się ułożyło już na stałe ale znam go krótko. Pamiętam też odczucia w śnie kiedy zobaczyłam ten widok byłam bardzo wzruszona i przejęta. Widok aż dech zatykał w piersiach.

Link to comment
Share on other sites

Witam!

W naszym życiu przypadki to tylko w gramatyce.

po takim wyjaśnieniu mogę tylko dodać - że to takie symboliczne wyfruniecie z gniazda. Jednym słowem wkraczasz w dorosłość tą uczuciową również. Wyprzedzając twoje pytanie czy sen moze dotyczyć waszego związku - odpowiem że tak ta wieża dodatkowo może oznaczać - "braterstwo dusz" wyższy stopień zjednoczenia niż w poprzednich fascynacjach płcią przeciwną.

pozdrawiam:

Sławomir

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...