Skocz do zawartości

Widzenie boczne


brydziu

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli Topic jest w zlym dziale to przeniescie.

 

 

W książce: Trening widzenia aury -Robert Bruce znalazłem informacje o widzeniu bocznym, podobno przez takie widzenie mozna dostrzegać aurę, różne byty etc.

 

Aurę co prawda widze ale tylko smugi energi bez kolorow.

 

Nie raz mi sie zdazyło, ze wpatrywalem sie w jakis obiekt a cos jakby z tylu przelecialo i zanim sie obrucilem juz tego nie bylo.

 

Czym dokładnie jest widzenie boczne.

 

W necie znalazłem info ze jest to sposób patrzenia gdzie udział w odbieraniu bodźców wzrokowych biorą tylko preciki w oku.

Ale mysle ze wiarze sie to bardziej z 3 okiem.

 

Czy praktykowaliście widzenie boczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę razy pisałam o tym na forum, mozna te tematy znaleźć - ja kątem oka dostrzegam różne rzeczy, czasami fruwające, transparente "puszki" (w sensie plamki, cos jak ten biały puch lecący z topoli), a najczęściej żyłki wokół przedmiotów - są obrysowane zawieszonymi w powietrzu liniami, których kiedyś wiele razy sie wystraszyłam, bo wchodziłam w nie. Może to o to chodzi? Czasami sie zastanawiam, czy to nie złudzenia optyczne wywołane właśnie tym, że patrzymy na coś kątem oka - nie dam sobie ręki uciąć, ale to się chyba powidok nazywa. A może aura właśnie, jak piszesz, dodam, że akurat te puszyste plamki widzę wtedy, kiedy zajmuję się wróżeniem, a "żyłki" prawie codziennie, ale od jakis dwóch lat dopiero i wcześniej widziałam je tylko w jednym miejscu w domu, a teraz wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, mogłam to rzeczywiście niejasno napisać.

Z tego co wiem, powidok to złudzenie optyczne związane z niedoskonałą budowa oka - obraz przesuwa sie trochę i jest widziany podwójnie - stąd otoczka wokół przedmiotów. A aura to aura. Chodziło mi o to, że dopuszczam oba wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aura jest cieńsza i intensywniejsza od powidoku.

Ciężko ocenić to, jak ciągle sie widzi to samo. Czy jest to już dostatecznie cienkie, żeby było aurą, czy jeszcze nie? :P Rzecz względna. Znasz jakiś sposób, żeby to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powidok powstaje od dluzszego wpatrywania sie w jeden przedmiot np przy nauce dostrzegania aur kolorów gdy patrzysz np dluzej niz 30 sekund na czerwona koszulke wiszaca na fotelu i gdy zmienisz punkt obserwacji powidok podarza za twoim wzrokiem i utrzymuje sie jeszcze przez pare sekund. Aura nie. Pozatym powidok powstaje stopniowo i sie zwiększa a aura odrazu jest jednej wielkosci.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewna, czy to jest do końca takie złudzenie optyczne, bo kątem oka kilka razy udało mi się zobaczyć jakby ktoś przechodził koło mnie a było to tak wyraźne że byłam pewna, że to ktoś przebywający w moim domu, oczywiście po odwróceniu się w kierunku tej osoby okazuje się że nikogo tam nie było ;)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...