Jump to content

Potwór, dom, ucieczka


Milady
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

Śnił mi się dziś ogromny potwór, czerwony, beznogi, stojący na ogonie (wyglądał trochę jak jaszczur). Był władcą domu, w którym mieszkałam, ale był za duży, by do niego wejść, więc tylko zaglądał przez okna. W domu mieszkało też wiele innych ludzi.

W pewnym momencie "podpadłam" i potwór chciał mnie zjeść, a że był tak wielki, to próbował palcami "wygrzebać"mnie z domu. Nie mogłam wyjść, bo on odchodził tylko na chwilkę i był szalenie szybki. Jedyne co mogłam, to leżeć nieruchomo pod jakimiś szmatami i udawać, że mnie nie ma. Ludzie trochę mi pomagali, ale nikt nie potrafił wydostać mnie z domu tak, żebym nie została zjedzona (a to była jedyna droga ucieczki).

 

Wiem, że brzmi baśniowo trochę, ale we śnie takie nie było. Wszystko było ładne i jasne, ale ja się bardzo bałam.

 

Bardzo proszę o interpretację.

 

Pozdrawiam

 

M.

Link to comment
Share on other sites

dom świadomość

jaszczur- cieniowata część ego

 

Twoje niechciane części ego zaczynają za bardzo dominować, proponuje zrób coś z tym.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję bardzo.

 

Czym może być ta ciemniejsza strona osobowości? Jak się może objawiać? Potwór był ogromny, czerwony, mądry i przyjazny dla wszystkich oprócz mnie.

 

I co może znaczyć, że w każdym śnie występuje ktoś kto mnie zdradza? Są to różne osoby, powinny być przyjacielskie, ale zawsze są wrogie, zawsze mnie odrzucają. Dlaczego?

Link to comment
Share on other sites

Czym może być ta ciemniejsza strona osobowości?

 

o. bardzo ciekawe. trochę tak jakby twoja nieakceptowana część była twoją tak zwaną "dobrą" częścią - miła, uprzejma, pozytywna hehe.

zazwyczaj nieakceptuje się np. agresji

 

no, opuszczenie to drugi wątek. można to rozgrzebywać przez parę dni.

Link to comment
Share on other sites

Hah, rzeczywiście, trochę się buntuję przeciwko temu, że dla wszystkich jestem dobra i miła (bo potem dostaję po tyłku), ale nie, żebym tego nie lubiła ;) Cóż więc jest potworem...? Ciekawe to wszystko.

 

 

Właśnie, do kogo można się zwrócić, by porozgrzebywać trochę sny? Bo ja mam je barwne i intensywne, sporą część też zapamiętuję. I są powracające motywy. Chciałabym usiąść z kimś kto się na tym zna i pogadać chwilę o tym. Do kogo się zwrócić?

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Znaczenia snów należy szukać w sobie to ty najlepiej potrafisz ziterpretować poszczególne symbole i dopasujesz je do swojej rzeczywistości. Z chwilą kiedy zaczniesz rozmowę ze swoją podśwaidomością obrazy senne zaczną byc coraz bliższe rzeczywistości - to taka nauka pisania tylko pismem obrazkowym. Jak zacząć tą naukę, zaglądaj na forum czytaj sny innych osób, interpretacje osób z forum w ten sposób będziesz poznawać symbolike senną zaś twoja podświadomość powli będzie się "oswajać" i wasza rozmowa będzie pięknym i wspaniałym djalogiem pomiędzy twoja stroną intuicyjną żeńska a świadomą męską.

Pozdrawiam:

Sławomir

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...