Jump to content

Horoskop predyspozycji zawodowych :)


Pysiaczek
 Share

Recommended Posts

Natknęłam się ostatnio na tzw horoskop zawodowy, który określa jacy jesteśmy w życiu zawodowym i czy mamy szanse zrealizować swoje marzenia o ulubionej, dającej satysfakcję pracy i osiągnąć w niej sukces.

W moim przypadku praktycznie wszystko się zgadza, dlatego tez zamieszczam go tutaj i czekam na Wasze opinie na jego temat :)

 

Horoskop zawodowy dla Barana

 

Niepokorny i przebojowy. Urodził się żeby rządzić, z determinacją dąży do zdobycia władzy i sukcesów zawodowych.

Barany lubią rządzić, mają zdolności przywódcze, chcą być liderami, przewodnikami. Nie lubią w pracy nudy i monotonii, a w związku z tym często zmieniają zajęcie, nie zawsze kończą rozpoczęte projekty. Barany są bardzo ambitne, za wszelką cenę dążą do tego, aby w życiu osiągnąć znaczącą pozycję. Są niepokorne, rzadko słuchają poleceń i rozkazów, nie lubią być podwładnymi. Nie odpowiada im praca ograniczająca ich inwencję, sprawdzają się w zawodach wymagających pomysłowości, siły, podejmowania szybkiej decyzji, odwagi. Dzięki swojej odwadze, przebojowości, umiejętności podejmowania ryzyka i przedsiębiorczości osiągają życiowe sukcesy. Żywiołem Baranów jest walka, ryzyko, działanie. Podstawą jest praca, lubią pracować z ludźmi, nawiązywać nowe kontakty. Odpowiadają im także zajęcia związane z nauczaniem, szkoleniem, nadzorowaniem innych.

Barany jako pracownicy są niepokorne, nie lubią słuchać rozkazów, każdą rzecz robią po swojemu. Często wpadają w konflikty z przełożonymi.

Baran jako szef czuje się na swoim miejscu. Bardzo dużo wymaga zarówno od siebie jak i od swoich podwładnych, bywa bezwzględny w egzekwowaniu swoich poleceń, łatwo wpada w gniew. Ceni pracowników niezależnych, pomysłowych, samodzielnych.

Barany dobrze się sprawdzają w następujących zawodach: żołnierz, nauczyciel, wykładowca, polityk, sportowiec, inżynier, lekarz, marynarz.

 

Horoskop zawodowy dla Bliźniąt

 

Zaradne i błyskotliwe. Lubią zmiany, potrzebują pracy stawiającej przed nimi ciągle nowe wyzwania, nie cierpią monotonii i nudy.

Bliźnięta są pracowite, inteligentne, bystre, pomysłowe i wszechstronne. Lubią pracować aktywnie, potrzebują być w ciągłym ruchu, działać, przemieszczać się z miejsca na miejsce, mają duże zdolności adaptacyjne. Realizują się w wielu zawodach, jeśli tylko mogą wykazać się zaradnością, błyskotliwością i pomysłowością. Łatwo i szybko nawiązują kontakty z innymi ludźmi, uwielbiają podróże i przygody, realizują się w dziennikarstwie, mogą być prezenterami i konferansjerami, aktorami, wykładowcami. Bliźnięta lubią wszystko, co nowe i świeże, zwykle nie mają zahamowań i kompleksów. Męczy je żmudna i trudna praca, przez co nie zawsze sumiennie wykonują powierzone im obowiązki. Odnoszą sukcesy w polityce, w mediach. Często zmieniają zajęcie.

Bliźnięta pracownicy są zwykle lubiane w pracy, łatwo odnajdują się wśród ludzi. Bliźnięta nie lubią być kontrolowane, chętnie pracują w nienormowanym czasie pracy, uwielbiają służbowe wyjazdy i szkolenia. Bywają roztrzepane i bałaganiarskie.

Bliźnięta jako szefowie wymagają od pracowników dużej kreatywności, inwencji i pomysłowości. Zwykle łatwo się z nimi dogadać, są miłe i wyrozumiałe. Oczekują jednak od pracowników pełnego poświęcenia i dyspozycyjności.

Bliźnięta dobrze się sprawdzają w następujących zawodach: dziennikarz, handlowiec, polityk, nauczyciel, aktor, pisarz, prawnik.

 

Horoskop zawodowy dla Lwa

 

Żądny włądzy, ambitny. Duży talent przywódczy, często osiąga sukces zawodowy, dąży do celu za wszelką cenę, chce błyszczeć, nie boi się ryzyka.

Lwy mają duże poczucie własnej wartości, są dumne, pewne siebie, kochają władzę. Uwielbiają funkcje reprezentacyjne, mają bardzo duże ambicje zawodowe, wysokie aspiracje. Często zakładają własne firmy, uprawiają wolne zawody. Realizują się w zawodach wymagających kreatywności, samodzielnego myślenia i pomysłowości. Szybko nudzą się monotonnymi obowiązkami. Mają talenty organizacyjne i talent przywódczy. Lubią współpracować i działać w grupie, pod warunkiem że ich pomysły będą zauważone i docenione. Lubią zawodowe wyzwania i nie boją się ryzykownych i odpowiedzialnych zadań. Dobrze realizują się w zawodach związanych z ciągłym rozwojem, bezustannym działaniem, ruchem. Często cieszą się autorytetem i uznaniem dzięki swojej wiedzy, doświadczeniu, wytrwałości, wrodzonym zdolnościom organizatorskim i pewności siebie. Lubią się wyróżniać, cenią podwyżki, odznaczenia, nagrody. Chętnie biorą udział w ryzykownych przedsięwzięciach, grach losowych.

Jako pracownicy Lwy są odpowiedzialne i rzeczowe, towarzyskie i uczynne. Nie lubią, gdy przełożony narzuca im swoją wolę, czasem popadają w konflikty z władzami, bo otwarcie mówią to, co myślą. Umieją dobrze organizować sobie pracę, nie lubią bałaganiarstwa i lenistwa.

Jako szefowie Lwy są bardzo wymagające, surowe, czasami bezwzględne, wymagają posłuszeństwa i lojalności. Zwykle narzucają swoją wolę pracownikom, nie wdają się w zbędne dyskusje. Są szanowane przez swoich pracowników za profesjonalizm i wiedzę.

Lwy dobrze się sprawdzają w następujących zawodach: polityk, oficer, manager, podróżnik, nauczyciel, aktor, przedsiębiorca, biznesmen.

 

Horoskop zawodowy dla Wagi

 

Sympatyczna i rozważna. Łatwo nawiązuje kontakty, co znacznie pomaga jej w robieniu kariery zawodowej, lubi wygody i luksusy.

Wagi potrafią łagodzić wszystkie konflikty, znajdować kompromisy, są w pracy uprzejme i miłe. Rzadko mają wielkie zawodowe ambicje, cenią sobie spokój i wygodę. Pracują po to, aby zapewnić sobie stabilizację materialną, wygodne życie. Mają talenty dyplomatyczne, łatwo nawiązują kontakty, dobrze radzą sobie na stanowiskach wymagających kontaktu z ludźmi, na przykład jako przedstawiciele handlowi, sprzedawcy, doradcy. Często prowadzą prywatne firmy lub pracują w wolnym zawodzie. Nie lubią monotonnych obowiązków. Łatwo się zniechęcają, nie są wytrwałe w dążeniu do celu. Zawodowe sukcesy zapewniają Wagom głównie ich dyplomatyczne zdolności, umiejętność przystosowywania się, umiejętność lawirowania i unikania konfliktów. Świetnie adaptują się w każdym środowisku, potrafią stworzyć dobrą atmosferę do współpracy.

Wagi jako pracownicy są miłe, zwykle posłuszne oraz niekonfliktowe. Nie lubią pracować w nadgodzinach, wypełniają jedynie swoje obowiązki. Czasem są bałaganiarskie, zwykle brakuje im cierpliwości do monotonnych zadań.

Jako szefowie Wagi są zwykle wyrozumiałe i łagodne. Czasem bywają niekonsekwentne i zmieniają często zdanie. Starają się wprowadzać w pracy miłą atmosferę, nie stresują swoich podwładnych, rozwiązują konflikty pokojowo. Mają duże wyczucie uczciwości i sprawiedliwości.

Wagi dobrze się sprawdzają w następujących zawodach: dyplomata, prawnik, bankier, pisarz, dekorator wnętrz malarz, tancerz, aktor, muzyk, krawiec, fryzjer, stylista, modelka.

 

Horoskop zawodowy dla Strzelca

 

Pomysłowy i perfekcyjny. Dużo wymaga od siebie, ceni pracę, chętnie współpracuje z innymi ludźmi, uczynny i sprawiedliwy.

Strzelce lubią żyć aktywnie, ruch, działanie to ich żywioł. Często zmieniają miejsce pracy, lubią poznawać nowych ludzi i zwiedzać świat. Zwykle znają kilka języków, dużo podróżują. W pracy wykorzystują zdobyte doświadczenia. Ciekawska natura, życiowy optymizm i łatwość nawiązywania kontaktów pomagają im robić karierę i zdobywać władzę. Trudności i przeszkody nie budzą w nich lęku, nie boją się ryzyka, spełniają się w nowych wyzwaniach. Chcą zawsze być w centrum wydarzeń. Kochają zwierzęta i przyrodę. Są pomysłowe, oryginalne, otwarte na świat i ludzi. Chętnie zajmują się działalnością badawczą. Często pracują jako naukowcy, wykładowcy. Nie boją się stanowisk wymagających dużej odporności na stres. Posiadają mnóstwo energii, kochają ryzyko.

Strzelce jako pracownicy są miłe i uczynne, chętnie i z przyjemnością pomagają kolegom. Umieją robić dobre wrażenie, łatwo awansują. Uparcie bronią swoich poglądów, bywają zbyt pewne siebie.

Strzelce jako szefowie dążą do perfekcji, dużo wymagają od siebie i od swoich pracowników. Bezustannie pragną się rozwijać, dokształcać. Również od podwładnych oczekują ciągłego rozwoju, pomysłowości, zaangażowania. Potrafią to docenić i nagrodzić.

Strzelec dobrze się sprawdza w następujących zawodach: nauczyciel, pilot, sportowiec, księgowy, polityk, prawnik, kierowca, tłumacz.

 

Horoskop zawodowy dla Wodnika

 

Twórczy i pomysłowy. Ciężko pracuje na sukces, chodzi swoimi drogami, bystry i oryginalny, wszechstronnie uzdolniony.

Wodniki to osoby twórcze, pomysłowe, błyskotliwe. Świetnie czują się w grupie, ale nie lubią działać zespołowo. Potrzebują ludzi, aby błyszczeć i się wyróżniać. Wodniki są trudnymi pracownikami, sukces osiągają dzięki ciężkiej pracy i tylko jeśli dopisze im szczęście. Są życzliwe i chętnie służą pomocą. Wodniki nie lubią przymusu, nie są zdyscyplinowanymi pracownikami, potrzebują ciągle nowych bodźców, nowych zachęt aby działać. Bywają kapryśne i zmienne. Nie brakuje też wśród nich ludzi pomysłowych i błyskotliwych, obdarzonych twórczym umysłem. Z pasją podchodzą do nowych wyzwań. Lubią pracować nad nowatorskimi rozwiązaniami, pociągają ich nowoczesne technologie. Często zaskakują ekstrawagancją i oryginalnymi pomysłami. Mają często uzdolnienia artystyczne, uzdolnienia literackie, zmysł obserwatorski. To urodzeni indywidualiści, często wyprzedzający swoje czasy.

Wodniki jako pracownicy są często niezdyscyplinowane, wręcz krnąbrne. Żądają wygórowanego wynagrodzenia, często zmieniają pracę. Jeśli trafią na pasjonującą je dziedzinę, są pracowite i pełne zapału. Wodnika docenią szefowie, którzy lubią niekonwencjonalne, odważne rozwiązania.

Jako szefowie Wodniki są wyrozumiałe i rozsądne. Traktują podwładnych jak partnerów, nie wywyższają się. Lubią pracowników pomysłowych, twórczych. Ciągle się uczą, szkolą, tego też wymagają od podwładnych.

Wodniki dobrze się sprawdzają w następujących zawodach: fotograf, pilot, pisarz, nauczyciel, inżynier, naukowiec, filozof, psycholog, podróżnik.

 

Horoskop zawodowy dla Byka

 

Pilny i sumienny. Odpowiednio nagrodzony, doceniony potrafi wytrwale pracować, nie boi się wyzwań i pracochłonnych projektów.

Byki lubią ciężko pracować. Mają wysokie ambicje, są pracowite i wytrwałe, jeśli czegoś pragną, potrafią nawet bardzo długo czekać na sukces i realizację swoich planów. Są bardzo opanowane, cierpliwe, wytrzymałe. Potrafią dogłębnie analizować problemy, trzeźwo oceniać fakty. Sprawdzają się w długoterminowych, wymagających wytrwałości przedsięwzięciach. Lubią pracować w dużych firmach, na odpowiedzialnych, samodzielnych stanowiskach. Nie lekceważą swoich obowiązków, wszystkie projekty zwykle doprowadzają do końca. Rzadko zmieniają pracę. Lubią stabilizację, uwielbiają porządek, nie angażują się w przedsięwzięcia wymagające dużego ryzyka, bywają nieufne. Wytrwale i konsekwentnie dążą do wysokiego statusu społecznego oraz dobrej pozycji majątkowej.

Byki jako pracownicy są sumienne i obowiązkowe. Jeśli dostają awanse, podwyżki, nagrody - stają się lojalne wobec pracodawcy i zmotywowane do dawania z siebie wszystkiego. Starają się jak najlepiej wypaść w oczach pracodawcy.

Jako szefowie Byki są sprawiedliwe, wyrozumiałe, łagodne. Stawiają przed pracownikami konkretne wymagania i z tego potem rzetelnie ich rozliczają. Nie lubią leni, kombinatorów. Umieją motywować pracowników do większego wysiłku, ale też są pamiętliwe, łatwo im podpaść.

Byki dobrze się sprawdzają w następujących zawodach: bankier, księgowy, makler, architekt, rolnik, wykładowca, kucharz.

 

Horoskop zawodowy dla Raka

 

Dokładny i sumienny. Dobry pracownik, pomysłowy i twórczy, lubi samodzielne projekty, ale równie dobrze pracuje w grupie.

Raki są dobrymi pracownikami, ale nie lubią się wyróżniać, nie nadają się do funkcji reprezentacyjnych. Nie lubią zmian, bardzo rzadko podejmują decyzje o zmianie pracy. Potrafią działać w grupie, ale równie dobrze nadają się do pracy samodzielnej. Łatwo nawiązują kontakty z ludźmi. Świetnie realizują się we wszystkich zawodach artystycznych, dzięki zdolnościom do fantazjowania, bogatej wyobraźni i marzycielskiej naturze. Są odpowiedzialne i dokładne, sumiennie i porządnie wykonują powierzaną im pracę. Zwykle jednak nie wykraczają poza zakres obowiązków, nie wychylają się, są mało kreatywne. Bywają dobrymi przedszkolankami, opiekunami dzieci, nauczycielami. Wykazują duży talent w dziedzinach związanych z modą, dekoracją wnętrz, architekturą.

Jako pracownicy Raki są uprzejme i uczynne, a inni lubią z nimi pracować. Zwykle pracują dobrze, kiedy mają zapewnioną stałą posadę i godziwe wynagrodzenie. Lubią czuć się doceniane i to motywuje je do lepszej pracy.

Jako szefowie Raki są wrażliwe na potrzeby swoich pracowników, łagodne i miłe. Nie wywyższają się ponad innych, starają się zapewnić swoim pracownikom jak najlepsze warunki. Zwykle są wymagające i konsekwentne, bywają drażliwe.

Raki dobrze się sprawdzają w następujących zawodach: lekarz, opiekunka, pielęgniarz, kucharz, fotograf, psycholog, pracownik społeczny, architekt.

 

Horoskop zawodowy dla Panny

 

Pracowita i wytrwała. Praca często staje się jej pasją, poradzi sobie nawet ze żmudnymi, pracochłonnymi projektami, lubi pracować samotnie.

Panny lubią pracę wymagającą dokładności, perfekcjonizmu. Są obowiązkowe, odpowiedzialne, sumienne. Nadają się do pracy w usługach, mają talent matematyczny, często wybierają zawody związane z techniką, medycyną, planowaniem i zarządzaniem. Sukcesy zawodowe zawdzięczają swojej pracowitości, dokładności, staranności oraz rzetelnej wiedzy. Nie lubią hazardu i ryzyka. Realizują się w zawodach wymagających cierpliwości, koncentracji, dokładności. Pracują zwykle wytrwale i systematycznie, nie zrażają ich nawet monotonne zadania i ciężka praca. Panny są sumiennymi pracownikami, nie lubią pracować w grupie, wolą działać samodzielnie. Często pracują w domu. Są bardzo krytyczne wobec innych, ale i wobec siebie. Panny właśnie robiąc karierę odnajdują swoje życiowe powołanie, często pracują ponad siły i są przepracowane. Nie lubią nagłych zmian, nigdy nie podejmują pochopnych decyzji.

Panny jako pracownicy są systematyczne, pracowite, odpowiedzialne i obowiązkowe. Pracodawcy cenią je za profesjonalizm i sumienność. Panny lubią być doceniane, sprawiedliwie nagradzane, wszelka krytyka bardzo je zniechęca.

Panny jako szefowie zwykle bardzo dużo pracują, czasem nawet popadają w pracoholizm. Wobec swoich pracowników są bardzo wymagające i krytyczne. Zwykle nie znoszą sprzeciwu, wymagają dyscypliny i posłuszeństwa. Nie są zbyt lubiane.

Panny dobrze się sprawdzają w następujących zawodach: lekarz, pisarz, nauczyciel, psycholog, księgowy, bankier, architekt, pośrednik handlu nieruchomościami, kierowca, policjant, kolejarz.

 

Horoskop zawodowy dla Skorpiona

 

Uparty i ambitny. Trudny w kontaktach, dąży do władzy i sukcesów, chętnie zakłada prywatną firmę, nie lubi współpracować, woli działać na własną rękę.

Skorpiony są bardzo uparte, ambitne, dążą do wyznaczonego celu bez względu na przeszkody. Pragną odnieść sukces, zająć wysokie stanowisko i dążą do tego celu uparcie, nawet latami realizując swój cel. Rzadko zapominają urazy i krzywdy, nie lubią pracować z ludźmi, do których nie mają zaufania, których nie szanują. Często zakładają własne firmy lub prowadzą działalność na własną rękę. Nie boją się trudności i ryzyka. Są wytrwałe i pracowite, dążą do perfekcji. Dobrze realizują się w zawodach wymagających skupienia, cierpliwości i uporu. Są pomysłowe, bystre i inteligentne, mają wyczucie smaku i dobry gust. Lubią obcować z przyrodą, często pracują w ogrodnictwie. Często mają talenty literackie. Są dobrymi psychologami, łatwo rozwikłują zawiłości ludzkich charakterów.

Skorpiony jako pracownicy mają często trudności w kontaktach z współpracownikami, a nawet przełożonymi. Zwykle są dobrymi pracownikami, wręcz perfekcjonistami. Wolą jednak pracować samodzielnie, a nie w grupie.

Skorpiony jako szefowie są wyjątkowo wymagający, trudno sprostać ich oczekiwaniom. Gdy są zadowolone z pracownika, potrafią to docenić i nagrodzić. Są sprawiedliwe i obiektywne.

Skorpiony dobrze sprawdzają się w następujących zawodach: lekarz, psycholog, żołnierz, ogrodnik, naukowiec, policjant, detektyw, prawnik.

Horoskop zawodowy dla Koziorożca

 

Wytrwały i odpowiedzialny. Stopniowo dąży do sukcesów zawodowych, marzy o dostatnim życiu, ceniony fachowiec, pracowity i sumienny.

Koziorożce są bardzo pracowite i obowiązkowe. Marzą zwykle o karierze, bogactwie, luksusie. Potrafią wytrwale czekać na sukces, dużo pracują, nawet po godzinach. Stopniowo robią karierę dzięki ambicjom i rzetelnej wiedzy, wykorzystując również doświadczenie życiowe. Jeśli nie osiągają sukcesów, tracą zapał a nawet poczucie własnej wartości. Praca jest bowiem całym ich życiem, często ważniejsza od rodziny. Są uczciwe, solidne, nikt im nie dorówna gorliwością, pilnością i obowiązkowością. Zwykle nie lubią zmian, rzadko zmieniają miejsce i rodzaj pracy. Koziorożce są zwykle odporne na stres, opanowane i rzeczowe. Mają talenty do pomnażania pieniędzy, często pracują na giełdzie, w bankowości. Kierują się zdrowym rozsądkiem, nie ulegają emocjom.

Koziorożce jako pracownicy są bardzo odpowiedzialne, sumienne i rzeczowe. Są bardzo cenionymi pracownikami, poświęcają pracy dużo czasu i energii. Są świetnymi fachowcami.

Koziorożce jako szefowie są bardzo wymagające, surowe. Starają się sprawiedliwie oceniać pracowników. Czasem bywają bezwzględne.

Koziorożce dobrze się sprawdzają w następujących zawodach: informatyk, finansista, agent nieruchomości, urzędnik państwowy, dyplomata, księgowy, rzeczoznawca, notariusz.

 

Horoskop zawodowy dla Ryb

 

Pracowite i zdolne. W pracy cenią sobie miłą i przyjazną atmosferę, wyrozumiałe i chętne do współpracy, bywają uzdolnionymi artystami.

Ryby mają łagodną, marzycielską naturę. W pracy dążą do spokoju, lubią pracować w małych firmach, ze znanymi sobie ludźmi. Nie lubią zbędnego zamieszania, chaosu. Nie umieją podejmować szybkich decyzji, wszystkie sprawy muszą przemyśleć. Ryby cieszą się zaufaniem i uznaniem osób, z którymi współpracują. Wytrwale, krok po kroku dążą do wytyczonego celu. Dobrze realizują się w zawodach, w których potrzebne jest wyczucie taktu, dyplomacja, dobre porozumienie z ludźmi. Bywają dobrymi psychologami, lekarzami. Umieją słuchać, rozumieją ludzi. Dzięki łagodnej naturze wzbudzają zaufanie, ale też czasem swoją dobrodusznością i naiwnością prowokują oszustów i naciągaczy. Często obdarzone są dużą wyobraźnią i twórczymi talentami. Zostają artystami, osiągają niejednokrotnie sławę i odnoszą znaczące sukcesy. Sukces zależy jednak od ich determinacji oraz odrobiny szczęścia.

Jako pracownicy Ryby są odpowiedzialne, sumienne, ale mało zdyscyplinowane. Nie lubią wchodzić w konflikty, unikają sporów. Są często mało twórcze, bywają roztargnione i bałaganiarskie.

Jako szefowie Ryby są łagodne i wyrozumiałe. Są zwykle lubiane przez pracowników, stwarzają miłą atmosferę w pracy. Niekiedy są za mało zdecydowane, miewają problemy z podejmowaniem decyzji, zmieniają często zdanie.

Ryby dobrze się sprawdzają w następujących zawodach: prawnik, bibliotekarz, informatyk, weterynarz, lekarz, pielęgniarka, psycholog.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...