Jump to content

Karty "Dary świata elfów"


Reina
 Share

Recommended Posts

Wiecie, że mam skłonność do kupowania różnych dziwnych kart :icon_mrgreen: Nie byłabym sobą, gdybym nie kupiła znowu czegoś nietypowego. "Dary świata elfów" chodziły za mną od wieków, jeszcze zanim dostałam karty Tarota - wypatrzyłam je w księgarni i chodziłam do niej tylko po to, żeby macać pudełko z elfimi kartami :haha:

 

Karty zdobyłam i muszę przyznać, że wyglądają sto razy lepiej niż na skanach w sieci - skany nie oddają precyzji, jaką wkładała w rysunki autorka. Kreska jest bardzo dokładna, kolorki starannie położone i nawet najbardziej pomarszczone skrzaty i gnomiki z kart wyglądają po prostu słodko i ciepło :serduszka2: Są na niej też moje ulubione, wiotkie i delikatne wróżki i rusałki.

 

Co do działania kart, zorientowałam się na razie, że to karty rady - najlepiej działają wyciągane pojedynczo. Gruba książeczka napisana jest trochę w formie mglistych opowieści o świecie elfów, magii i tym, co niewidzialne. Każda karta niesie za sobą jakieś przesłanie, sugestię, radę, która daje do myślenia.

 

Myślę, że uda mi się współpracować z tą talią. Jest po prostu przeurocza :a015:

 

Na polskich stronach jest mało opinii na jej temat, ale już na włoskich forach i sklepach można poczytać wiele pozytywnych opinii, także na forum aeclectic.com budziła pewne zainteresowanie :)

 

.: Osiem.com.pl :. Magiczny Sklep: Dary ?wiata Elfów

Edited by Reina
dorzuciłam parę skanów :)
Link to comment
Share on other sites

Milutko wyglądaja :)

A może wyciągniesz mi kartę? ;)

11. Abloom - dosł. znaczenie imienia: Zakwitający kwiat

Sugestie: "Kiedy czujesz, że brakuje Ci tej postawy i chęci, które łatwo zaprowadziłyby cię do radości, kiedy widzisz, że nie możesz uchwycić harmonii życia w danym dniu lub chwili, nie możesz >>dostroić się<< do niej i masz wrażenie, że jesteś w jakimś odległym miejscu, odizolowany od innych, wtedy nadarza się chwila, aby zastanowić się, czy przypadkiem nie zamknąłeś się w sobie samym.

Nie zawsze to >>schronisko<< jest właściwym miejscem dla leczenia twojej urażonej wrażliwości i często bywa, że to my sami, a nie inni, nam tego odmawiają. I w tej sposób nasze zachowanie, nasza postawa oddalają świat od nas.

Czasami wyglądamy jak ten trochę dziwaczny kwiat, który o mało nie zwiędnie, próbuje z wysiłkiem rozwinąć się, gdy tymczasem inne kwiaty rozwijają przepysznie swoje korony w tęczowych barwach, błyszcząc w promieniach słońca... Masz przecież klucz do swojego serca, jest jednak to klucz do otwierania, a nie zamykania. Spójrz i obserwuj kwiat, bo aby móc okazać swoje Piękno, musi jednak zwrócić się do światła.

Dlatego twoje serce musi oddać się temu światłu, aby samemu stać się Słońcem i następnie promieniować szlachetnością, miłością, wigorem i szczęściem."

 

PS. Chciałam wstawić zdjęcie karty, ale okazało się, że mój LG ma jakiś problem ze sterownikami pod USB, więc zdjęcia na dysku nie mam, a rozwiązanie tego problemu musi poczekać z racji godziny, o której piszę właśnie ten post :P

Link to comment
Share on other sites

Guest anatemka

Dziekuję :) na zdjęcie poczekam, spoko.

Powiem Ci, że przesłanie bardzo pasuje do sytuacji w której jestem. Takiej namacalnej, rzeczywistej, zupełnie niezwiązanej z ezo.

Jeszcze raz bardzo dziękuję <cmoook>

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...