Skocz do zawartości

Trzy poziomy magii


Czu-lung

Rekomendowane odpowiedzi

A więc, może ktoś zna już ten "podział" na trzy poziomy magii. Zaczynając od najprostrzej i najsłabszej: zaklęcia, potem gesty i magia myśli. Te trzy etapy rozwoju wg wielu uważne są kwintesencję potęgi. Każdy z tych elementów wykazuje inne elementy zmuszające do nauki i rozwoju. Razem natomiast po opanowaniu ich z osobna stanowią o wyjątkowej mocy i wszechstronności osoby upraiająca szukę tajemną.

Ja osobiście uważam to za prawdę, bo sam wg tego zdobywałem umiejętności, ale ciekawią mnie opinie. Zapraszam do dyskusji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym się dowiedział czegoś więcej w tym temacie. Szególnie w zakresie białej magii. Z tematem magii kojarzy mi się tylko Franz Bardon, chociaż nawet nie jestem czy to był "typowy" magik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym się dowiedział czegoś więcej w tym temacie. Szególnie w zakresie białej magii. Z tematem magii kojarzy mi się tylko Franz Bardon, chociaż nawet nie jestem czy to był "typowy" magik.

Nie ma problemu, mam nadzieje, ze temat wystarczającos ie rozrośnie. A ta biała magia hehe nie ma czegoś takeigo jak biała czy czarna magia, wszystko zalezy od ludzi i istot z niej korzystających, w dobrym lub złym celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas myślałem, że ten podział jest uzasadniony. Za czarną magię uważam tą, która korzysta z sił jakie są uwalniane podczas zabijania (a więc cierpienia) zwierząt czy ludzi, oraz taką, która służy istotom demonicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do podziału - racja. rytuały są dla nas - żebysmy sie mogli skupic itp. czyli zaklęcia itd to jakby "pomoce " ;) a potem, jak sie wprawimy - możemy myślą działać na otaczający świat :) tak odbieram tą gradację ;)

 

ajj, co mi przyszło na stare lata, zeby o magii medytować :lol::lol::lol:

Nie, no kochanieńka aż taka stara to ty nie jestes, poza tym to ciekawe i warte nauki heheh :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe może i tak ;) ale ja nigdy nie zamierzałam się tego uczyć :D i tak jest nadal :D

 

:P mówi ten, który zawsze tym tekstem o starości sypie , hehe :lol:

:wink: hihihi no racja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oj,tu sie zgodze z tymi rytualami-dzialaja na nasza podswiadomosc,bo przeciez wszystkiego mozemy dokonac i bez nich,ale nie bardzo w to wierzymy.

A magia mysli..hm...nie wiem jak reszta,ale ja uwazam,ze magie mysli uprawiamy na codzien i niekoniecznie jestesmy tego swiadomi.

Czu-lung,przepraszam,moge prosic o zrodlo z ktorego zaczerpnales ow podzial..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ów podział jest zapisany w wielu książkach o podziale magii... Chcę dodać że niewielu ludzi jest w stanie opanować całe rytuały za pomocą gestów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...