Jump to content

Rozkład - Palisada.


Guest Rokka
 Share

Recommended Posts

2. Palisada.

 

1 2 3

6 5 4

 

Układamy sześć kupek kart po cztery na każdej. Karty układasz na sześć kupek - pierwsze trzy od lewej w prawa, czyli tak, jak piszesz. Pod nimi trzy następne kupki, lecz odwrotnie - od prawej w lewa. Za pierwsza kartę obierzesz te, która (po przełożeniu i zebraniu) jest na wierzchu, grzbietem do góry. Ta pierwsza karta rozpocznie pierwszy stosik; druga - położona po prawej stronie - drugi, trzecia, która spocznie po prawej stronie drugiej- trzeci stosik. Czwarty stosik będziemy układać pod trzecim, piaty pod drugim, szósty pod pierwszym. Mamy teraz układ sześciu kart - w dwóch rządkach po trzy. Wracamy do stosiku pierwszego, dokładając tam następna, siódma kartę. Na drugim spocznie ósma karta, na trzecim dziewiątą, na czwartym dziesiąta, itd. - aż do ostatniej karty. Otrzymamy sześć kupek kart, po cztery w każdej.

 

Weź teraz do reki pierwsza kupkę, odwróć ja obrazkiem do siebie i rozpostrzyj w dłoni na kształt pawiego ogona. Uwaga! Musisz mieć po prawej stronie "ogona" te kartę, która przed chwila kładłeś jako pierwsza. Odczytujesz znaczenie kart, patrząc od prawej do lewej, czyli od karty pierwszej do czwartej. Składasz "pawi ogon" do pozycji wyjściowej. Stosik wraca na stół, ale tym razem odwrócony rysunkiem do góry. Gdy już zinterpretowałeś znaczenie

kart ze wszystkich sześciu kupek i odłożyłeś je na miejsce, zobaczysz przed sobą sześć kart – czyli środek palisady, jej wnętrze. Odczytaj, co mówią. Pierwszy stosik udzieli Ci odpowiedzi na pytanie, co stanie się z Tobą, jakie sprawy będą najważniejsze. Drugi oznacza dom i wydarzenia rodzinne. Trzeci - zdrowie; czwarty - prace, zawód; piaty - sprawy uczuciowe, osobiste; szósty - przyszłość.

Uwaga! Zamiast pytań o prace i zawód, możesz zadać pytanie o dzieci i rodziców. Zamiast hasła "sprawy osobiste", możesz wstawić hasło dotyczące sprawy, która najbardziej Cię w danej chwili trapi.

 

 

Źródło – „ Kiedy Król pokocha Damę, czyli wróżenie z kart” – Zuzanna Śliwa.

Edited by Cattaraa888
Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...
  • Administrator

Chaosu to nie wywoła, bo generalnie nie ma znaczenia kolejność kładzenia kart - każdy układ można zmodyfikować, każdy sam sobie go dopasowuje.

Można się trzymać wzorcowej wersji lub nie, gdyż we wróżbie najważniejszy jest sam odczyt a nie czyjaś kolejność, aczkolwiek są i takie układy, które najlepiej wychodzą tak jak zostały ustanowione i zazwyczaj są to stare klasyczne rozkłady.

Od napisania postu minęło 6 lat i nie sądzę, aby osoba, która zastosowała ten układ miała z tego powodu zły odczyt ;) tym niemniej jeśli przytaczamy danego autora, to wówczas jego metodę trzeba opisać dokładnie tak, jak jak on to podaje. A reszta należy już do wróżbity.

 

W książce faktycznie jest wskazany układ:

123

654

i zostało to już poprawione.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...