Jump to content

Rozkład - Cztery drogi.


Guest Rokka
 Share

Recommended Posts

3. Cztery drogi.

 

3 2 1

 

 

Potasuj karty. Wyjmij z talii Króla Kier (jeżeli jesteś mężczyzną -lub wróżysz mężczyźnie) albo Damę Kier (jeżeli jesteś kobieta -lub wróżysz kobiecie).Połóż kartę na środku stołu. Inne karty jeszcze przez chwile potasuj. Wyjmij z talii trzy karty. Jeżeli wróżysz komuś, trzymasz karty w reku, rozsuwając je tak, by była widoczna największa ich liczba. Osoba, której wróżysz, wyciąga trzy karty.

Należy je ułożyć na stole, jedna na drugiej, grzbietami

do góry. Pozostałe karty kładziesz obok, rozsuwasz je tak, by zobaczyć najwięcej grzbietów. Ty albo Twój "klient" ma teraz wyciągnąć 12 kart i ułożyć je starannie, jedna na drugiej, również grzbietami do góry.

 

 

9

5

1

10 6 2 Dama kier/ Król kier 4 8 12

3

7

11

 

 

Zaczynasz układać Cztery Drogi. Polega to na

rozlokowaniu kart wokół spoczywającego na stole Króla lub Damy Kier. Za pierwsza uznajemy tym razem kartę, leżąca na spodzie wybranej dwunastki (te, która wybrałeś jako pierwsza). Układasz ja po lewej stronie Króla lub Damy. Druga, kolejna układasz "nad głową" środkowej. Następna po prawej stronie, a czwarta na dole, "pod nogami" karty

środkowej. I znów powtarzasz rozkładanie. Kładziesz kolejna kartę po lewej, potem na górze, po prawej i na dole. Potem robisz trzecie "okrążenie". Kładziesz kartę po lewej, na górze, po prawej i na dole. Masz juz przed sobą figurę geometryczna, przypominającą krzyżujące się prostopadle drogi, odchodzące z centrum (karta środkowa) w czterech kierunkach. Trzy karty po lewej stronie oznaczają to, co juz za Tobą, co minęło. Umieszczone "nad głową" symbolizują Twoje myśli, plany, rozterki. Te po prawej odpowiedzą na pytanie, co Cię czeka w najbliższej przyszłości. Karty dolne to sprawy, które już przestały Cię obchodzić, które zbagatelizowałeś, odsunąłeś. Pamiętasz o trzech kartach, wybranych "z reki" na samym początku? Są one pomocne przy odczytywaniu tej sprawy, która najbardziej Cię zajmuje, zaabsorbuje. Wyjaśnia tez wątpliwości, jakie mogły się zrodzić przy odczytywaniu kart z każdej z czterech dróg. Są bowiem klamra, spinająca przeszłość, przyszłość, myśli i sprawy niebyłe, zlekceważone. Jeżeli któraś z dróg jest trudna do odczytania, możesz poprosić osobę, której wróżysz, by z kart dotąd nie uczestniczących we wróżbie wyjęła jedna, dwie lub trzy. Powinny Ci one pomóc w interpretacji całego układu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...