Jump to content

Horoskop Matki :)


Pysiaczek
 Share

Recommended Posts

Jaką jesteś lub będziesz matką?

Jak układają się twoje relacje z dziećmi, czy macierzyństwo jest dla ciebie, czy spełniasz/nisz się w roli mamy, czy masz cierpliwość, czy umiesz słuchać swoje dzieci ;) ?

 

 

RYBY

 

Troskliwa i wymagająca.

Pani Ryba ceni sobie spokój i ład. Jako matka chce być jak najlepszą opiekunką i przewodniczką po meandrach życia. Stawia dzieciom wymagania, ale też stara się usuwać im wszelkie trudności spod nóg, jest troskliwa i czuła. Umie nauczyć dzieci zaradności, ale nie wymaga od nich samodzielności ponad ich siły. Unika wszelkich konfliktów, spory rozwiązuje pokojowo, jest sprawiedliwa i obiektywna. Nie lubi kłamstw i krętactwa, a gdy przyłapie potomstwo na oszustwie, na długo traci zaufanie.

Jest dobrą organizatorką, chętnie organizuje przyjęcia dla dzieci, a na wakacyjnych wyjazdach dzieci nigdy nie będą się z nią nudzić.

Bywa nadopiekuńcza, czasem zbyt łatwowierna, pozwala nawet już dorosłym dzieciom żyć na jej koszt.

BARAN

Konkretna i wymagająca.

Mama spod znaku Barana jest odpowiedzialna i wymagająca. Stara się wychowywać dzieci w dyscyplinie, nie pozwala na zbyt wiele. Ceni sobie szczerość i otwartość i tego uczy swoje dzieci. Nienawidzi kłamstwa i gdy przyłapie dziecko na mówieniu nieprawdy, potrafi srogo je ukarać i czuje się zawiedziona. Stara się nauczyć dzieci odpowiedzialności za swoje czyny.

Lubi bawić się z dziećmi, potrafi zorganizować ciekawą zabawę, a jako osoba energiczna daje z siebie wszystko. Można z nią grać w piłkę, bawić się w chowanego - zapału jej nie zabraknie.

Lubi dominować i przewodzić, nie zawsze potrafi zrozumieć odmienne zdanie dziecka, nie zawsze akceptuje jego wybory.

 

BYK

 

Opiekuńcza i wyrozumiała

Mama spod znaku Byka jest bardzo opiekuńcza i troskliwa. Stara się stworzyć swoim dzieciom cieplarniane warunki, drży o każdy krok swej pociechy, ceni sobie spokój i bezpieczeństwo i stara się je zapewnić członkom swojej rodziny. Pragnie nauczyć dzieci wrażliwości, uprzejmości i taktu.

Ma dobry kontakt ze swoimi dziećmi, potrafi zdobyć ich zaufanie, staje się ich dobrą przyjaciółką i powiernicą ich tajemnic.

Czasem staje się nadopiekuńcza i z trudem pozwala dzieciom na choćby odrobinę samodzielności. Nawet dorosłe dzieci traktuje jak niesamodzielne i niezaradne istoty.

 

BLIŹNIĘTA

Wyrozumiała i tolerancyjna.

Kobieta spod znaku Bliźniąt jest osobą o różnorodnych zainteresowaniach, ciekawą świata i ludzi. Jako matka stara się przekazywać swoją wiedzę i zainteresowania dzieciom, stara się budzić w nich pasje, nie zamyka dzieci w czterech ścianach domu.

Jest otwarta na nowości, ma wspaniały kontakt z dziećmi, rozumie ich problemy, umie słuchać, potrafi cieszyć się nawet najmniejszymi sukcesami dzieci.

Macierzyństwo nie jest całym jej światem, zawsze zostawia sobie trochę przestrzeni, stara się nie zapominać o sobie. Obowiązki domowe nie są dla niej najważniejsze, ale też nigdy nie zaniedbuje domu.

Czasem stawia dziecku zbyt duże wymagania, chce aby dziecko było we wszystkim najlepsze i nie okazywało swoich słabości.

RAK

 

Oddana i troskliwa

Kobieta spod znaku Raka to matka prawie idealna. Macierzyństwo i rodzina wypełniają całe jej życie, sukcesy wychowawcze przynoszą jej wielką satysfakcję. Matka spod znaku Raka jest troskliwa i opiekuńcza, dba o to, aby dzieciom dostarczyć wszystkiego co najlepsze. Jest także wymagająca - od najmłodszych lat uczy swoje potomstwo poczucia odpowiedzialności, obowiązkowości, wpaja zasady dobrych manier.

Wymaga prawdomówności i szczerości, nie znosi krętactwa i mataczenia. Ma niebywałą intuicję i zwykle wyczuwa gdy dziecko ma jakieś problemy. Potrafi stworzyć w domu przyjazną, pełną zaufania atmosferę, bo dom to jej królestwo i jednocześnie cały świat.

Czasem staje się nadopiekuńcza, z przyjaciela dzieci zmienia się w "szpiega", który nie pozwala im na choćby odrobinę samodzielności.

LEW

Władcza i wymagająca

Kobieta spod znaku Lwa uwielbia władzę i zwykle rządzi także w domu. To ona podejmuje wszystkie decyzje związane z wychowaniem dzieci, ich kształceniem i rozwojem. Rzadko rezygnuje z pracy zawodowej dla macierzyństwa i rodziny ale doskonale łączy pracę zawodową z domowymi obowiązkami.

Stara się uświadamiać dzieciom ich wartość, uczy je od małego jak pokonywać przeszkody. Stawia dzieciom spore wymagania, a wszelkie osiągnięcia hojnie wynagradza. Dba o ty, by niczego dzieciom nie zabrakło. Zwykle cieszy się u dzieci sporym autorytetem i nie ma większych problemów wychowawczych. Pani Lew po prostu wie, na ile może pozwolić swoim dzieciom i jak je zmotywować do właściwego zachowania. Jest dumna z osiągnięć dziecka, nawet tymi najmniejszymi potrafi się chwalić znajomym i rodzinie.

Niezbyt dobrze znosi porażki dziecka, nie zawsze umie mu wtedy pomóc i wesprzeć, czuje się rozczarowana i zawiedziona.

 

PANNA

 

Rozsądna i zaradna

Panna to kobieta zaradna, gospodarna i oszczędna, świetnie umie prowadzić domowe gospodarstwo. Świetnie radzi sobie również z wychowaniem dzieci, poświęca im wiele uwagi i czasu. Czasem rezygnuje z pracy zawodowej dla wychowania dzieci.

Dba o wszystkie szczegóły dobrego wychowania, uczy dzieci wielu praktycznych umiejętności - jej dzieci umieją gotować, robić zakupy, perfekcyjnie sprzątać. Mama Panna dba o ich właściwe odżywianie się, od najmłodszych lat wpaja im zdrowe nawyki żywieniowe.

Ma dobry kontakt z dziećmi, potrafi łatwo zauważyć gdy z dzieckiem dzieje się coś złego. Wymaga wiele, ale umie też razem z dzieckiem pokonać porażkę i pomóc mu w kłopocie.

Bywa zbyt drobiazgowa, zamęcza wszystkich umiłowaniem porządku, nie rozumie ekstrawagancji i potrzeby wyszalenia się.

 

WAGA

 

Elegancka i bezkonfliktowa

Pani Waga ceni sobie w życiu spokój i harmonię. Jako matka stara się unikać niepotrzebnych stresów i konfliktów. Jest łagodna i zawsze opanowana, wszelkie problemy rozwiązuje pokojowo, wydając sprawiedliwy wyrok. Jest zaradna, potrafi znaleźć czas dla siebie, nie ma skłonności do bycia domową męczennicą. Zwykle pracuje zawodowo, utrzymuje życie towarzyskie, znajduje czas dla znajomych.

Jest matką tolerancyjną, czasem ustępuje dziecku dla "świętego spokoju". Stara się zapewnić dziecku jak najlepszy rozwój, posyła dziecko na przeróżne kółka zainteresowań, zabiera do teatru i na festyny. Dba o dobry wyglad dziecka i odpowiednie stroje. Mama Waga przykłada sporą wagę do dobrych manier, wpaja dzieciom zasady dobrego zachowania.

Czasem zbyt ustępliwa, daje sobie "wejść na głowę" i nie potrafi wyegzekwować oczekiwanego zachowania.

SKORPION

 

Troskliwa i dociekliwa

Życiem kobiety Skorpiona rządzą pasje. Macierzyństwo, wychowywanie dzieci również traktuje z pasją, to wyzwanie, któremu należy jak najlepiej sprostać. Jest matką opiekuńczą, troskliwą, zaradną. Stara się stworzyć w domu jak najlepszą atmosferę, w lot odgadywać nastroje, humory dziecka i usuwać wszelkie problemy. Każda decyzja dotyczącą potomstwa jest przemyślana i dokładnie zaplanowana. Bywa mamą wręcz nadopiekuńczą, nie pozwala dziecku na jakiekolwiek tajemnice, chce wiedzieć wszystko, podejmować każdą decyzję.

Mama Skorpion starannie dba o rozwój intelektualny swojej pociechy - stara się jej nie ograniczać, uczyć otwartości na nowości, rozwijać zainteresowania i pasje.

Czasem nieumyślnie przekazuje potomstwu swoją nieufność wobec świata, jej dzieci nie potrafią łatwo zawierać znajomości, są niepewne i podejrzliwe.

STRZELEC

 

Odpowiedzialna i pogodna

Mama Strzelec jest pogodną optymistką, która nie lubi zamartwiać się na zapas. Ma różnorodne zainteresowania, oryginalne hobby, życie skupia się nie tylko na codziennej domowej krzątaninie. Do wychowania dzieci podchodzi w sposób odpowiedzialny, a jednocześnie bez zbędnych komplikacji. Pozostawia dzieciom sporo swobody, jak najszybciej uczy samodzielności i zaradności. Dzieci obdarzają ją sporym zaufaniem, potrafią zwierzać się jej ze swoich sekretów, są otwarte i szczere. Ona zaś stara się znaleźć wyjście z każdej sytuacji, nie poucza, nie moralizuje tylko pomaga.

Stara się przekazać dzieciom swoją ciekawość świata, często dzieci z czasem podzielają jej zainteresowania lub zamiłowanie do sportu.

Zdarza się, że pozostawia dzieciom zbyt dużo luzu, zbyt szybko chce je usamodzielnić.

 

KOZIOROŻEC

Pracowita i obowiązkowa

Mama Koziorożec to zawsze opanowana perfekcjonistka. Do wychowania dzieci podchodzi bardzo profesjonalnie, poświęca dzieciom i domowi całą swoją uwagę i energię. Dom to miejsce dla niej najważniejsze, o które bardzo dba, a dzieciom chce od najmłodszych lat wpoić umiłowanie porządku, gospodarność i oszczędność - cechy, które sama posiada.

Stara się zapewnić swoim dzieciom wszelkie dobra materialne, dba o ich dobre wykształcenie, posyła je na dodatkowe kursy, zajęcia ponadobowiązkowe. Ma spore poczucie humoru, jest bardzo wyrozumiała, wybacza porażki.

Czasem nie umie okazać swoich uczuć, jest odrobinę zbyt chłodna i powściągliwa. Zwykle jednak dzieci ją uwielbiają i obdarzają dużym zaufaniem.

WODNIK

Życzliwa i tolerancyjna

Kobieta spod znaku Wodnika jest osobą bardzo emocjonalną, ceniącą sobie wolność i życie na luzie. Macierzyństwo nie jest jej pasją, stara się łączyć obowiązki z umiłowaniem rozrywkowego stylu życia, ale to nie zawsze się jej udaje. Pozostawia dzieciom sporo swobody, od najmłodszych lat uczy radzenia sobie samemu. Dzieci traktuje po partnersku, zwierza im się ze swoich problemów, niejednokrotnie zasięga porady. Pomimo wybuchowej natury nie jest zrzędliwa, stara się okazywać potomstwu czułość i miłość, a dzieci obdarzają ją zaufaniem.

Dba o dobre wykształcenie dzieci oraz wszechstronny rozwój. Czasem brakuje jej jednak konsekwencji i cierpliwości do mobilizowania dzieci i egzekwowania wymagań. Źle znosi porażki dziecka i niestety to okazuje, ma skłonności do porównywania dziecka z rówieśnikami, stawiania mu innych za wzór.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...