Jump to content

Alu i Ota


Laguz
 Share

Recommended Posts

Alu I Ota są to dwa systemy runiczne, których wykorzystanie opiera się na odgórnym przesłaniu. Jak to rozumieć? otóż bardzo prosto.

 

Alu - runy te przeważnie występują w dwóch rodzajach. Jedna, przeważnie przedstawiana ( jeśli przyjmiemy, że są to karty runiczne) cis na tle góry: karta taka mówi nam, że bogowie sprzyjają naszym zamiarom i możemy śmiało zabrać sie za realizację wytyczonych wcześniej celów. Jest to jednak bierna obserwacja i nie mamy co liczyć na pomoc ze strony sił wyższych. Musimy się liczyć z tym, że większość czasu będziemy musieli poświęcić na starania zapewniające nam powodzenie.

 

Drugi obraz to Alu z tarczą na tle nieba: taki układ mówi nam, że bogowie mało tego, że nam sprzyjają, ale i możemy liczyć na ich pomoc i wsparcie w naszych działaniach.

Nie musimy skupiać się na tym, aby za wszelką cenę zapewnić sobie sukces ponieważ odgórne siły nam sprzyjają i możemy liczyć na ich pomoc i wsparcie.

 

Ota - jeśli Alu zwiastowały pomyślność w większym lub mniejszym stopniu; Ota zwiastują dla nas niepomyślność. Jak i w przypadku Alu wyróżniamy dwie karty o podobnym znaczeniu.

Jedna, to Ota z okiem na tle ruin - obecność takiej karty w rozkładzie świadczy o tym, że bogom nasze zamiary nie przypadły do gustu. Jest to bierne działanie polegające na obserwacji naszych poczynań, mogą się też pojawić działania w postaci rzucania kłód pod nogi.

Ogólnie obecność takiej karty w rozkładzie mówi nam, że właściwie to nie jest to idealny moment na działania, które są dla nas ważne. Możemy się spodziewać sporych trudności, a na pewno nie możemy

liczyć na jakąś odgórną pomoc czy wsparcie.

 

Drugą Ota jest karta przedstawiająca wir na tle lasu. Taka karta mówi, że spotkamy się w danym okresie z silnym przeciwdziałaniem naszym planom. Siły zewnętrzne nam nie sprzyjają i to w dosadny sposób. Powinniśmy na jakiś czas powstrzymać się od działań mających dla nas radykalne znaczenie.

Próba forsowania tego spotka się z ostra reakcją i możemy mieć wrażenie walki z wiatrakami.

 

 

System ten zarówno Alu jak i Ota stosuje się aby mieć szybką i jasną sytuację, jakie siły działają w danym momencie działają w życiu klienta i jaki jest ich charakter.

Przykładowo: Magda lat 35 pragnie założyć własną firmę i pyta, czy jest to dla niej dobry okres na tego typu przedsięwzięcia.

 

Bierzemy cztery karty z obu rodzajów, tasujemy i rozkładamy w wachlarz, klientka wyciąga jedna kartę, odwraca i kładzie na stole.

Jeśli jest to Alu z wizerunkiem cisu na tle góry, oznacza to, że będzie musiała się sama uporać ze wszystkimi formalnościami. Jest to dobry okres, nie mniej nie oznacza to, że nie pozbawiony problemów.

Magda nie spotka się w najbliższym okresie z przeciwnościami, ale nie będzie mogła liczyć na dodatkowe wsparcie.

 

W ten oto sposób można w miarę szybko rozeznać się w sytuacji.

 

Aby uzyskać nie co pełniejszy obraz sytuacji można przykładowo po wyciągnięciu Ota z wizerunkiem oka na tle ruin, wziąć pełna talię i z jednego Aetu wylosować trzy karty; wychodzi Kenaz, Raido i Ansuz - widzimy, że klientka będzie miała spore kłopoty z realizacją planów, ponieważ życie nie dość,ze jej nie pomoże, to jeszcze rzuci klika kłód pod nogi. Trzy runy jakie wylosowaliśmy, mówią nam, że cel nie nastąpi szybko i aby skończyć, co się zaczęło, trzeba będzie się sporo namęczyć, najeździć czyli włożyć sporo pracy w podjęte działania, zwłaszcza, jeśli mają się zakończyć pomyślnie.

 

dopisek moderatora: widzenie własne kart wydanych z książką T.Misterki "Ścieżki i bezdroża runiczne"

Edited by anatemka
Link to comment
Share on other sites

  • Ismer changed the title to Alu i Ota

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...