Jump to content

Sodalit

Guest solo.
 Share

Recommended Posts

3b969387643e75bbm.jpg 84f5d5a6a90780f5m.jpg

Ponieważ planuje zakup tego kamyka, to jestem ciekawa,czy ktoś z was

miał już z nim do czynienia:) co o nim sądzicie?

wkleje tu troche o nim inf.:)

SODALIT - pozwala odzyskać równowagę duchową po ciężkich przeżyciach i np . po nieudanych romansach . Nerwicowcom daje poczucie stabilności oraz przekazuje spokój . Łączy ducha z materią i nawet oderwani od życia marzyciele, mogą dzięki niemu znaleźć się w twardej rzeczywistości.

Cudowny do koncentracji w parę minut, kiedy czeka nas jakaś pilna praca umysłowa. Dzieciakom zaś pomoże zabrać się do lekcji i skupić uwagę na najbardziej zawiłym zadaniu.

źródło: internet

SODALIT - kamień logicznego myślenia - wyrównuje metabolizm, obniża ciśnienie krwi, pomaga w zasypianiu. Daje ufność i siłę do obrony własnego punktu widzenia, pomaga w zachowaniu asertywności. Sodalit to Kamień Twórców i Myślicieli- ludzi mądrych umiejących się skupić na nauce.

źródło: internet

Wybrałam go intuicyjnie,podoba mi się nie tyle ze względu na kolor, ale też na właściwości- ułatwia koncentracje, dobry dla nowych sytuacji również przy egzaminach,"uziemia":),uspokaja. Jak dla mnie jest ok.

Czekam na opinie.

Edited by Ismer
wklejenie foto

• 10 years later...
  • Moderator

Sodalit należy do grupy kamieni ciemnoniebieskich, z których najbardziej znane są lapis lazuli i szafir. Każdy z nich ma wspołną cechę podstawową: uspokojenie, myślenie, koncentracja, skupienie się, "otwarcie umysłu", tzw. poznawanie innych planów (wymiarów), każdy ma swój zasięg i cel tego otwarcia umysłu.

Jeśli chodzi o skupienie to owszem, swoje robi, ale "poznawanie" lepiej wychodzi mi z lapisem. A najlepiej to mnie uspokaja właśnie sodalit, dobry jest przy nerwówce, jak się zezłoszczę, zirytuję. Nie robię z nim żadnych czarów-marów - po prostu sobie patrzę na jego piękną, głęboką ciemnonieniebieskość i wqrw mija  :yes: 

• Like 3

23 minuty temu, Ejbert napisał:

Sodalit należy do grupy kamieni ciemnoniebieskich, z których najbardziej znane są lapis lazuli i szafir. Każdy z nich ma wspołną cechę podstawową: uspokojenie, myślenie, koncentracja, skupienie się, "otwarcie umysłu", tzw. poznawanie innych planów (wymiarów), każdy ma swój zasięg i cel tego otwarcia umysłu.

Jeśli chodzi o skupienie to owszem, swoje robi, ale "poznawanie" lepiej wychodzi mi z lapisem. A najlepiej to mnie uspokaja właśnie sodalit, dobry jest przy nerwówce, jak się zezłoszczę, zirytuję. Nie robię z nim żadnych czarów-marów - po prostu sobie patrzę na jego piękną, głęboką ciemnonieniebieskość i wqrw mija  :yes: 

Z nieba spadł mi ten post.Właśnie coś takiego  na wqrw potrzebuje.Dziurowiec sobie stosowałam i nic mi nie dał.Muszę sprawdzić,jak ten sodalit zadziała.

• Moderator
14 minut temu, Kaliaa napisał:

Z nieba spadł mi ten post.Właśnie coś takiego  na wqrw potrzebuje.Dziurowiec sobie stosowałam i nic mi nie dał

Z kamieniami jest tak, że łatwiej je trafnie dobrać niż zioła. O ile w kamieniu pomaga nawet sama barwa, to już zioła trzeba umieć dobrać odpowiednio do przyczyny wqrwu i - przede wszystkim - choroby. Na ziołach się nie znam, ale są np. kompozycje ziołowych tabletek albo kropli uspokajających, zioła solo też są różne, jednemu pomoże melisa, innemu dziurawiec a jeszcze innemu chmiel czy waleriana. A kamienie - no tu też nie jestem ekspertem, ale wiem, że najlepiej wybrać kamień taki, który w określony sposób działa na konkretną jednostkę, a zwłaszcza jak dotyczy to stymulacji kolorem. Ja wolę "na uspokojenie" kamienie niebieskie, ktoś inny zielone, a innego uspokoi kamień różowy albo fioletowy. 

• Like 2
  • W punkt 2