Skocz do zawartości

Warsztat nr 21


CollinConstantine

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!!!

1. Przeprowadzimy małe doświadczenie z zakresu połączenia run oraz numerologii :) Niedługo wprowadzam się z powrotem do internatu. W którym pokoju będę mieszkać? Należy się wam podpowiedź... Możecie wybierać z zakresu 201 - 212 :)

2. W swoim dzienniczku runicznym zapisuję tytuł jednego z moich ulubionych filmów. Przybliżcie jego fabułę oraz spróbujcie powiedzieć dlaczego mi się podoba.

3. W tym roku byłem nad morzem i urzekło mnie tam jedno szczególne miejsce... Opiszcie je.

 

To tyle. Te pytania nie są jakoś zawrotnie ciekawe ale to efekt tego, że nic ciekawego się nie dzieje w moim otoczeniu...

Teraz termin kiedy podam wam odpowiedzi. Wstępnie umówmy się na poniedziałek wieczorem, bo do niedzieli mało czasu zostało a ja i tak bym się nie wyrobił... Jak będziecie potrzebować więcej czasu to krzyczcie :)

 

A więc do dzieła i powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Perthro, Ehwaz, Othala, Perthro, czakra 6, Ehwaz czakra 2, Othala, symbolizuje mieszkanie, Stawiam na pokoj 206.

 

2. Odwrócony Hagal, Odwrócony Ingwaz, Durisaz, Jest to film o nie strudzonym wedrowcu, przez swe czyny w przeszłości musiał porzucić swój sposób życia i swoja drogę, porzuciła go kobieta. Facet nie miał łatwo ciągłe problemy, które musiał zwyciężać

ale tylko dzięki swojemu samo zaparciu dotarł do celu. Chociaż ścigały go wspomnienia na każdym kroku...

 

B) Odwrócona Kenaz, Nauthiz, przeżyłeś coś podobnego. Rzuciła cie dziewczyna, musiałeś zmienić miejsce zamieszkania, uśmiercić dotychczasowe życie, utożsamiasz sie z bohaterem.

 

3. Jera, Isa, Algiz, Perthro. Było spokojne, zyzne moze łowiliscie ryby albo statki rybackie były i rybacy przyjeżdżali z połowów z rybami , mewy, chociaż wydaje mi sie zew bylo tez pole ze zbozem takie duze , smigane wiatrem, cos mi sie wydaje ze Gdans albo okolice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ingwaz

(runa 22, a 22-12=10 :D) - 210 (dopiero będzie zonk, jak wylądujesz na parterze :diabelek:)

2. o czym?

Tiwaz (o), Kenaz, Laguz (o)

ok, to teraz popłynę :P być może film jest o artyście, który został przez kogoś wykorzystany albo ma tak zwany "zastój twórczy" ;) Przez to wpada w uzależnienia. Albo po prostu o przemocy, wykorzystywaniu innych osób tak, że aż im się żyć odechciewa, gdzieś się pasja w nauce albo twórczości pojawia.

 

Dlaczego ci się podoba?

Ingwaz, Wunjo, Mannaz (o)

być może przypomina o jakiejś sytuacji z twojego życia. Podoba ci się sam z siebie, bo jest miły w odbiorze i może ma jakieś zabawne momenty, które ci się szczególnie podobają. Poza tym twierdzisz, że jest trochę moralizatorski, że dzięki niemu można zmienić spojrzenie na świat.

 

3. Kenaz, Nauthiz (o), Jera

w nocy bardzo oświetlone albo z latarnią morską w tle :P trudno dostępne miejsce (może nawet trochę niebezpieczne), możliwe, że dostępne tylko sezonowo, nie przez cały rok. Patrząc na ten Kenaz przyszła mi na myśl grota, ale... grota nad morzem to chyba nie to :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

A oto i moje propozycje:

 

Pytanie 1. Mannaz odw, Raido, Pertho

207?

 

Pytanie 2. a) Wunjo odw, Mannaz, Raido,

O kimś kto jest nieszczęśliwy, odbywa jakąś podróż, musi dokonać w sobie jakiejś poważnej zmiany.

B) Sowelo odw, Uruz odw, Ehwaz odw

Może lubisz filmy o jakichś trudnych sprawach, z postaciami realistycznymi (w sensie: nie ideały, ale ludzie z wadami), filmy w których jest konflikt i ogólnie negatywne wydarzenia i emocje?

 

Pytanie 3. Mannaz, Wunjo, Ingwaz

Piękno natury, miejsce w którym można się dobrze bawić z rodziną i znajomymi, dobre do wypoczynku. Kurczę, ciężko tu o jakieś szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja tez sie przylacze

 

pytanie 1 pokoj205

nie kierowalem sie numerologia bo nie jestem w tym dobry ale intuicja . wybralem tyle run ile dalas pokoi do wyboru a jedna z run byla odala w pozycji prostej a to bezpieczne miejsce na ziemi

 

pytanie 2 ingwaz kenaz(o), isa(o)

powiedzialbym ze film byl zwiazany z z pozarem , ktory mogly spowodowac dzieci czego nic z pocztku nie zapowiadalo. byc moze kobieta musiala dokonac przez to jakiejs powaznej zmiany w swoim zyciu

uruz kojarzy mi sie z kims kto mocno stapa po ziemi , moze ta kobieta z filmu bardzo ci imponuje bo przez wydarzenia z filmu potrafila sie zmienic.

 

pytanie 3

algiz ehwaz(o) ingwaz

moim zdaniem to miejsce ktore tam zobaczyles to taki cichy bezpieczny zakatek w, ktorym znalazles cisze i zrelaksowany wrociles do domu(miejsce na lonie natury gdzie nie dojezdzaja samochody)

 

a moze mam tylko wybujala wyobraznie hehehe

Edytowane przez piotrasek34
zapomnialem doadac nr pokoju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-Uruz ,Dagaz Raido-201 lub 210-ale chyba póżniej go zmienisz.

 

2-Raido(o),Iwaz,Wunjo(o)-o życiu i śmierci,to pomoc w przekraczaniu pewnych granic,być moze zwiazany z ezoteryka.Bohaterami moze być pora ;kobieta i męzczyzna.Tez kojarzy mi się z leczeniem,pokonywaniem przeszkód,które nie zawsze do się ominąc i niestety niekiedy bywa smutny.O lekarzach?

 

a)-Hagal,Raido,Mannaz(o)-jednak chyda ten film jest o magii,jakiś fontastyczny.podoba Ci sie moc tych bohaterów,moze moc ich słow,czy tez dialogi,ale jest troche naciagany.,nierealny czy tez duzo w nim manipulacji.

 

3-miejsce ukryte,nie wiedza o nim wszyscy,jakby jeszcze nienaruszone,dzikie.to tak jak góry jeszcze nie odkryte.Zupełnie w tym miejscu nowy świat.Tknie mocą i mistycyzmem.Jak patrze na te Runy,to czyje , że aż dech mi zapiera i chciałabym adres .,Jest połozone wyżej i trochę tam chłodno.Chyba to nie było polskie Morze.Piekny stamtąd widok,moze tam byc tez wierza obserwacyjna.

Edytowane przez lavis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Perthro, Ehwaz, Othala, Perthro, czakra 6, Ehwaz czakra 2, Othala, symbolizuje mieszkanie, Stawiam na pokoj 206.

 

2. Odwrócony Hagal, Odwrócony Ingwaz, Durisaz, Jest to film o nie strudzonym wedrowcu, przez swe czyny w przeszłości musiał porzucić swój sposób życia i swoja drogę, porzuciła go kobieta. Facet nie miał łatwo ciągłe problemy, które musiał zwyciężać

ale tylko dzięki swojemu samo zaparciu dotarł do celu. Chociaż ścigały go wspomnienia na każdym kroku...

 

B) Odwrócona Kenaz, Nauthiz, przeżyłeś coś podobnego. Rzuciła cie dziewczyna, musiałeś zmienić miejsce zamieszkania, uśmiercić dotychczasowe życie, utożsamiasz sie z bohaterem.

 

3. Jera, Isa, Algiz, Perthro. Było spokojne, zyzne moze łowiliscie ryby albo statki rybackie były i rybacy przyjeżdżali z połowów z rybami , mewy, chociaż wydaje mi sie zew bylo tez pole ze zbozem takie duze , smigane wiatrem, cos mi sie wydaje ze Gdans albo okolice.

 

1. Ingwaz

(runa 22, a 22-12=10 :D) - 210 (dopiero będzie zonk, jak wylądujesz na parterze :diabelek:)

2. o czym?

Tiwaz (o), Kenaz, Laguz (o)]

ok, to teraz popłynę :P być może film jest o artyście, który został przez kogoś wykorzystany albo ma tak zwany "zastój twórczy" ;) Przez to wpada w uzależnienia. Albo po prostu o przemocy, wykorzystywaniu innych osób tak, że aż im się żyć odechciewa, gdzieś się pasja w nauce albo twórczości pojawia.

 

Dlaczego ci się podoba?

Ingwaz, Wunjo, Mannaz (o)

być może przypomina o jakiejś sytuacji z twojego życia. Podoba ci się sam z siebie, bo jest miły w odbiorze i może ma jakieś zabawne momenty, które ci się szczególnie podobają. Poza tym twierdzisz, że jest trochę moralizatorski, że dzięki niemu można zmienić spojrzenie na świat.

 

3. Kenaz, Nauthiz (o), Jera

w nocy bardzo oświetlone albo z latarnią morską w tle :P trudno dostępne miejsce (może nawet trochę niebezpieczne), możliwe, że dostępne tylko sezonowo, nie przez cały rok. Patrząc na ten Kenaz przyszła mi na myśl grota, ale... grota nad morzem to chyba nie to :P

 

Witaj,

A oto i moje propozycje:

 

Pytanie 1. Mannaz odw, Raido, Pertho

207?

 

Pytanie 2. a) Wunjo odw, Mannaz, Raido,

O kimś kto jest nieszczęśliwy, odbywa jakąś podróż, musi dokonać w sobie jakiejś poważnej zmiany.

B) Sowelo odw, Uruz odw, Ehwaz odw

Może lubisz filmy o jakichś trudnych sprawach, z postaciami realistycznymi (w sensie: nie ideały, ale ludzie z wadami), filmy w których jest konflikt i ogólnie negatywne wydarzenia i emocje?

 

Pytanie 3. Mannaz, Wunjo, Ingwaz

Piękno natury, miejsce w którym można się dobrze bawić z rodziną i znajomymi, dobre do wypoczynku. Kurczę, ciężko tu o jakieś szczegóły.

 

witam ja tez sie przylacze

 

pytanie 1 pokoj205

nie kierowalem sie numerologia bo nie jestem w tym dobry ale intuicja . wybralem tyle run ile dalas pokoi do wyboru a jedna z run byla odala w pozycji prostej a to bezpieczne miejsce na ziemi

 

pytanie 2 ingwaz kenaz(o), isa(o)

powiedzialbym ze film byl zwiazany z z pozarem , ktory mogly spowodowac dzieci czego nic z pocztku nie zapowiadalo. byc moze kobieta musiala dokonac przez to jakiejs powaznej zmiany w swoim zyciu

uruz kojarzy mi sie z kims kto mocno stapa po ziemi , moze ta kobieta z filmu bardzo ci imponuje bo przez wydarzenia z filmu potrafila sie zmienic.

 

pytanie 3

algiz ehwaz(o) ingwaz

moim zdaniem to miejsce ktore tam zobaczyles to taki cichy bezpieczny zakatek w, ktorym znalazles cisze i zrelaksowany wrociles do domu(miejsce na lonie natury gdzie nie dojezdzaja samochody)

 

a moze mam tylko wybujala wyobraznie hehehe

 

1-Uruz ,Dagaz Raido-201 lub 210-ale chyba póżniej go zmienisz.

 

2-Raido(o),Iwaz,Wunjo(o)- o życiu i śmierci,to pomoc w przekraczaniu pewnych granic, być moze zwiazany z ezoteryka.Bohaterami moze być pora kobieta i męzczyzna. Tez kojarzy mi się z leczeniem, pokonywaniem przeszkód,które nie zawsze do się ominąc i niestety niekiedy bywa smutny.O lekarzach?

 

a)-Hagal,Raido,Mannaz(o)-jednak chyda ten film jest o magii, jakiś fontastyczny.podoba Ci sie moc tych bohaterów,moze moc ich słow,czy tez dialogi,ale jest troche naciagany.,nierealny czy tez duzo w nim manipulacji.

 

3-miejsce ukryte,nie wiedza o nim wszyscy,jakby jeszcze nienaruszone,dzikie.to tak jak góry jeszcze nie odkryte.Zupełnie w tym miejscu nowy świat.Tknie mocą i mistycyzmem.Jak patrze na te Runy,to czyje , że aż dech mi zapiera i chciałabym adres .,Jest połozone wyżej i trochę tam chłodno.Chyba to nie było polskie Morze. Piekny stamtąd widok, moze tam byc tez wierza obserwacyjna.

 

A więc witam was wsztstkich. Oto odpowiedzi:

1. Mieszkam w 210. Kiedy zakładałem ten warsztat żyłem jednak z przeświadczeniem, że będzie to 211 i jak napisała Lavis zmieniło się nawet wcześniej niz później :) Również brawo dla JaneDoe :)

 

2. Tytuł filmu to 'V jak Vendetta'. Genialny film twórców 'Matrixa'. Cudowna antyutopia. Ma mnóstwo wątków więc odniosę się tylko do tych w które trafiliście. W Anglii do władzy doszli dyktatorzy, którzy wszystkich swoich przeciwników zsyłali do obozów, w których testowano na nich leki oraz broń biologiczną. Ginęły setki osób, jednakże jeden mężczyzna opierać się szczepionką mu podawanym. Pewnego razu w ośrodku wybucha pożar ( bravo piotrasek34!!! ;) i ów człowiek się wydostaje a jego celem staje się zemsta na wszystkich swoich oprawcach. Przez 20 lat opracował plan obalenia systemu. Pojawia się w jego życiu kobieta, którą stała się podobnie jak on odrzutkiem. Ona przechodzi metamorfozę – porzuca swoje lęki, nie boi się śmierci. Vi zabija wszystkich twórców systemu tym samym obala system. Na koniec zam umiera co jest smutne... Vi był swego rodzaju artystą – z impetem wysadza gmach sądu przy uwerturze 'Rok 1812' Czajkowskiego (mój ulubiony monent).

Film podoba mi się sam z siebie. Jak widzicie – bardzo go lubię... Kocham to dobre słowo. Zresztą ja uwielbiam utopie i antyutopie. Film oczywiście fikcyjny. Kobietę, o której wspomniał piotrasek34 zagrała Natalie Portman. Jej postać jest inspirująca. Podobają mi się dialogi i taki subtelny komiksowy klimat.

Na ten temat każdy z was powiedział wiele. Bardzo mi się podoba to co napisał piotrasek34 oraz Lavis - jak zwykle sporo :)

 

3. To była dzika plaża między Gdynia i Orłowem... Mówię wam niech się schowają wszystkie plaże na Helu, w Sopocie i innych obleganych kurortach. Tam można poczuć siłę przyrody: sztormów, wiatru, erozji. Przy Orłowie zaraz są piękne klify i wysokie. Z jednej strony morze, z drugiej las – i tak ze sobą rywalizują... Widok na morze – bezcenny! Plaża też niezwykła, z różnej wielkości kamyczkami granitowymi o najrozmaitszych barwach i kolorach :) Nic tylko runy z nich zrobić:)

Podobają mi się wypowiedzi JaneDoe, piotraska34 oraz Lavis... Tak widok jest oszołamiający...

 

Kurcze wybór jest trudny, bo każdy z was staje się coraz lepszy. Ale przyznacie mi racje, że Lavis wymiata, nie? Genialnie z tym pokojem. Opis plaży też bardzo dobry. Tak więc Lavis – GRATULEJSZYN! :) Czekam na kolejny warsztat...

Pozdrawiam!!!

 

P.S. Łoo Boziu, ależ ten post olbrzymiasty :)

Edytowane przez CollinConstantine
popraka pogrubienia;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ,bardzo,ale wiecie ,ze moje warsztaty troche kiepskie...Może ktoś na ochotnika? Acha,jesli chodzi o warsztaty;mimo,że wrózyłam wcześniej znajomym,to tak naprawdę tutaj sie tak podciagnełam,także zachecam wszystkich do treningu,bo jak widac po mnie daje rezultaty.Mam tez pomysł;moze przez kilka nastepnych warsztatów potrenujmy wyszukiwanie przedmiotów ...?Czyli ,ktos ,na czas warsztatów ,cos chowa i musimy okreslic ,,do czego sluzy dany przedmiot,spróbować okreslic co to jest,opisac miejsce gdzie jest schowany dany przedmiot.Co Wy na to?(przyznam,ze zawsze mam problem z pytaniem "gdzie,połozyłam to i tamto,lub gdzie zgubiłam...Dlatego chetnie bym potrenowala taki temat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ,bardzo,ale wiecie ,ze moje warsztaty troche kiepskie...Może ktoś na ochotnika? Acha,jesli chodzi o warsztaty;mimo,że wrózyłam wcześniej znajomym,to tak naprawdę tutaj sie tak podciagnełam,także zachecam wszystkich do treningu,bo jak widac po mnie daje rezultaty.Mam tez pomysł;moze przez kilka nastepnych warsztatów potrenujmy wyszukiwanie przedmiotów ...?Czyli ,ktos ,na czas warsztatów ,cos chowa i musimy okreslic ,,do czego sluzy dany przedmiot,spróbować okreslic co to jest,opisac miejsce gdzie jest schowany dany przedmiot.Co Wy na to?(przyznam,ze zawsze mam problem z pytaniem "gdzie,połozyłam to i tamto,lub gdzie zgubiłam...Dlatego chetnie bym potrenowala taki temat)

 

hej Lavis wlasnie zapodzialy sie naprawde moje okulary moze sprobujesz je odnalezc bo nie wiem gdzie je wlozylem to tak specjalnie dla ciebie hihihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,trudne i to jak dla mnie bardzo,ale pytanie jest pytaniem,jak nie potrenujemy to sie nie nauczymy.

Piotrasek-Naudiz,Mannaz,Dagaz(o)-Kombinuj,kombinuj...(jak znajdziesz to napisz gdzie,moze na zewnatrz,na dworze..?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,trudne i to jak dla mnie bardzo,ale pytanie jest pytaniem,jak nie potrenujemy to sie nie nauczymy.

Piotrasek-naudiz,mannaz,dagaz(o)-kombinuj,kombinuj...(jak znajdziesz to napisz gdzie,moze na zewnatrz,na dworze..?)

 

znalazly sie okulary w szufladzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazly sie okulary w szufladzie

 

A czy w tej szufladzie były jakieś dokumenty urzedowe?(to dla sprawdzenia czytania run),i czy szuflada jest w komodzie lub biurku solidnie zbudowanym,tam gdzie pracujesz?Zalezy mi na odpowiedzi ,proszę napisz.

Edytowane przez lavis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,trudne i to jak dla mnie bardzo,ale pytanie jest pytaniem,jak nie potrenujemy to sie nie nauczymy.

Piotrasek-Naudiz,Mannaz,Dagaz(o)-Kombinuj,kombinuj...(jak znajdziesz to napisz gdzie,moze na zewnatrz,na dworze..?)

 

okulary byly w szufladzie hehehe chyba to dagaz(o)

tak szuflada w komodzie solidnie zbudowanej w salonie gdzie najczesciej przebywam SAMO SEDNO gratuluje!!!!!

Edytowane przez piotrasek34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okulary byly w szufladzie hehehe chyba to dagaz(o)

tak szuflada w komodzie solidnie zbudowanej w salonie gdzie najczesciej przebywam SAMO SEDNO gratuluje!!!!!

 

Dzieki ,musze rozpracowac jak na takie pytanie odpowiadaja Runy,czyli jak je czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...