Skocz do zawartości

Księgi zakazane - spis powszechny


ASMODAT

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o wpisywanie tytułów tzw.: "ksiąg zakazanych" dotyczących ezoteryki.

 

Ode mnie:

 

-KSIĘGA SALAMANDRY

-CTHAAT AQUADINGEN

-CODEX DAEMONICUS

-PRZEKSZTAŃCÓW PSZANIEC PIEKIELNY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litości, te książki przecież nie istnieją... ile razy można tłumaczyć. Popatrz tu, może to Ci wszystko wyjaśni: http://www.ezoforum.pl/nekromancia/5238-ksiazki-ktore-polecacie-4.html i http://www.ezoforum.pl/demonologia/14049-ksiegi-watykanskie-2.html zobacz tam moje posty.

 

Możliwe że nie istnieją, nikt ich nie widział. Może to tylko popkulturowa bajeczka(i taki kontekst też może mieć ten temat) ale ja podam coś co kiedyś ja znalazłem w necie(spis ponoć zakazanych ksiag):

 

"Agrippa"

 

"Albertus Magnus" - pełny tytuł: "Największe sekrety wspaniałego Albertusa Magnusa, sekrety egipskie, sekrety zwierząt i kwiatów oraz kilka słów na temat kobiet" (rozpowszechniona dopiero po jego śmierci);

 

Asyryjskie Tablice - zbiór 666 glinianych tablic z VII w. p.n.e. należących do asyryjskiego króla Asurbhanipala (metody leczenia);

 

"Awesta" - "Zend-Awesta"; święta księga mazdaizmu stworzona prawdopodobnie przez ojca mazdaizmu - Zaratustrę, napisana w dialekcie wschodnioirańskim;

 

"Tybetańska Księga Umarłych" - zwana inaczej "Bardo T`odrol" (nad każdym 'o' powinien być przegłos) zawiera instrukcje prowadzenia duszy zmarłego poprzez śmierć do kolejnego wcielenia lub nirvany;

 

"Czarny Kur" - średniowieczny grimuar zawierający głównie praktyczne zaklęcia (pomocne w życiu bardziej gospodarskim i domowym);

 

"Czerwony Smok" - następny średniowieczny grimuar, zawierający zaklęcia i rytuały 'czarnej' magii, jak sądzę pierwotnie wjęzyku niemieckim;

 

"Daemonolatria" - napisana przez Nicolasa Remy około 1600, był to prokurator generalny w Księstwie Lotaryńskim, zaciekły wróg czarownic...to wyjaśnia zawartość księgi (opisy domniemanych czynów oskarżonych oraz kar, jakie ich 'słusznie' spotykały);

 

"De lapide philosophorum" - księga o kamieniu filozoficznym, rodzime dzieło autorstwa alchemika Michała Sędziwoja;

 

"De tripliciti vitae" - "O troistości życia", napisał ją Marsilio Ficino (trochę o astrologii i medycynie);

 

"Demonology" - napisana przez Jakuba I Stuarda w 1597, generalnie księga nie traktuje o demonach, a o czarownicach i czarostwie;

 

"Divinae institutiones" - napisana przez Lucjusza Laktancjusza (III/IV w. n.e.) o dwóch rodzajach demonów;

 

"Egipska księga umarłych" - zbiór nakazów i zakazów religijnych oraz magicznych, które pozwalały duszom na bezpieczne podróżowanie w zaświatach;

 

"El gran grimorio del Papa Honorio" - grimuar papieża Honoriusza (zawiera opisy rytuałów i rekwizytów potrzebnych do uprawiania czarów; nie jest pewne, kto ją napisał;

 

"Enchrydium Papieża Leona" - opisy czarnych mszy, inwokacji czarnych mocy, egzorcyzmów itp. nie wiadomo, kto był jej autorem;

 

"Enua Anu Enlil" - księga sumeryjska (astrologia)

 

"Historia naturalis" - dzieło pliniusza Starszego, 37 tomów (fizyka, chemia, geografia, astronomia, medycyna, botanika, zoologia, mineralogia, sztuki tajemne);

 

"Hollenzwang" - (przegłos nad 'o'), podobno autorem był Johann Faustus; rzeczywisty Faust żył w XV/XVI w. w Niemczech. Zbiór rozpraw o demonach, piekle, nekromancji, magii);

 

"Kausika-Sutra" - staroindyjski grimuar zawierający opisy praktyk magicznych, instrukcje dotyczące rytuałów, itp.

 

"Księga Henocha" - napisana ponoć przez samego Henocha, jedno z najważniejszych dzieł w Kabale;

 

"Lemegeton" - inaczej "Mniejsze kłódki Salomona", uzupelnienie do Salomonis Clavicule; składa się z 5 ksiąg: Goetia, Theurgia Goetia, Ars Paulina, Ars Almadel, Ars Notoria (za dużo, żeby tu napisać ;

 

"Liber dictus Thesaurus Thesaurorum et Rosarium Philosophorum" - autorem jest Arnold de Villanova (filozofia, ideologia, cele różokrzyżowców);

 

"Liberum magnum" - znana także pod tytułem "Księga twardowskiego", napisał ją Pavel Zidek (nad 'z' znaczek w kształcie 'v'), księga zawiera nauki husytów;

 

"Magiae Naturalis" - napisana w XVI w. przez Jana Baptystę della Porta, (autor dokonuje podzialu czarostwa na magię czarnoksięską i naturalną);

 

"Malleus maleficarum" - "Młot na czarownice", chyba nie trzeba nic dodawać...;

 

"Me" - księga przeznaczenia w mitologii sumeryjskiej; ( instrukcje dotyczące odprawiania rytuałów magicznych oraz nakazy i zakazy społeczno-religijne, przyszłe i przeszłe dzieje świata);

 

"Necronomicon" - księga traktująca o demonach starszych niż te opisane w Lemegetonie, autorem jest Arab Abdul Alhazred (VIII w. n.e.), autor ponoć zniknął bez śladu (też za dużo do napisania, nadaje się na osobny temat);

 

"O sympatii i antypatii wśród istot żyjących i kamieni" - księga autorstwa Greka Bolosa w III w. p.n.e. (alchemia i magia);

 

"Oneirocriticon Artemidora" - tekst z II w. p.n.e., autorstwo przypisuje się Artemidorowi Daldianosowi, greckiemu wróżbicie;

 

"Picatrix" - jeden z najstarszych zachowanych grimuarów sredniowiecznych (wywoływanie duchów, tworzenie talizmanów, itp.)......jeszcze tego w necie nie znalazłam, ale jak ktoś ma, niech napisze

 

"Rękopis abisyński" - podobnie jak wyżej, zaklęcia, inwokacje, receptury i formuły, sposoby tworzenia amuletów i talizmanów itp.

 

"Rosarium Philosophorum" - "O róży filozofów", omawia kwestię kamienia filozoficznego, dzieło z XVI w.

 

"Szmaragdowa tablica" - ogromny szmaragd pokryty formułami (alchemia i magia), autorem tablicy jest prawdopodobnie Hermes Trismegistos;

fragment (przesłanie autora): "Ponieważ to, co jest na dole, jest takie samo, jak to, co jest na górze, zaś to, co jest na górze, jest takie samo, jak to, co jest na dole, to wszystko służy osiągnięciu jednego celu".

 

"Taumatologia" - kolejne dzielo Jana Baptysty della Porta (astrologia, fizjonomia, magia miłosna, lecznicza itp.)

 

"Zohar" - pełny tytuł "Sefer ha-Zohar", autorstwa Szymona bar Jochara oraz Mojrzeszowi z Leon, hiszpańskiemu kabaliście (komentarz do tekstów Pięcioksięgu, stąd nazwa: 'ukryty midrasz';

 

"Zwój Ebersa" - zwój papirusowy o dłg. ponad 20 m (spis receptur lekarstw, opis rytuałów i zaklęć, nawet opis zabiegów chirurgicznych);

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wpisywanie tytułów tzw.: "ksiąg zakazanych" dotyczących ezoteryki.

 

Ode mnie:

 

-KSIĘGA SALAMANDRY

-CTHAAT AQUADINGEN

-CODEX DAEMONICUS

-PRZEKSZTAŃCÓW PSZANIEC PIEKIELNY

 

Proszę sprawdzaj swoje informacje.

Nt ksiag zakazanych masz trochę tutaj historycy.org -> Lista Ksišg Zakazanych

oraz tu http://pl.wikipedia.org/wiki/Indeks_ksi%C4%85g_zakazanych

Pozdrawiam

Edytowane przez asztoret
dod. linka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że nie istnieją, nikt ich nie widział. Może to tylko popkulturowa bajeczka(i taki kontekst też może mieć ten temat) ale ja podam coś co kiedyś ja znalazłem w necie(spis ponoć zakazanych ksiag):

 

"Necronomicon" - księga traktująca o demonach starszych niż te opisane w Lemegetonie, autorem jest Arab Abdul Alhazred (VIII w. n.e.), autor ponoć zniknął bez śladu (też za dużo do napisania, nadaje się na osobny temat);

Necronomicon nie istnieje, wymyślił go Lovecraft (znany autor powieści grozy, klasyka, jakby ktoś nie wiedział. Zew Cthulu i te sprawy - był jego) i opisał w swoich opowiadaniach. Sam się przyznał w którymś momencie, że Necronomicon nie istnieje, ale legenda o księdze była już wtedy bardzo popularna.

 

"Tybetańska Księga Umarłych" - zwana inaczej "Bardo T`odrol" (nad każdym 'o' powinien być przegłos) zawiera instrukcje prowadzenia duszy zmarłego poprzez śmierć do kolejnego wcielenia lub nirvany

Zakazana? Hahahaha :hahaha: Idź do księgarni i rzuć okiem na półkę, jest kilka wydań tej księgi wraz z komentarzami. Kupiłam ją w zeszłym tygodniu ;) Tu można to kupić: http://www.granice.pl/recenzja,Tybetanska_Ksiega_Umarlych,1491

Edytowane przez Reina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Necronomicon nie istnieje, wymyślił go Lovecraft (znany autor powieści grozy, klasyka, jakby ktoś nie wiedział. Zew Cthulu i te sprawy - był jego) i opisał w swoich opowiadaniach. Sam się przyznał w którymś momencie, że Necronomicon nie istnieje, ale legenda o księdze była już wtedy bardzo popularna.

 

Owszme wiem że to fikcja, jestem fanem Lovecrafta a nie dyletantem. A Necronomicon napisał jakiś typek, wzorując się właśnie na księdze opisanej przez Lovecrafta, nie pamietam jak się zwał.

 

Zakazana? Hahahaha :hahaha: Idź do księgarni i rzuć okiem na półkę, jest kilka wydań tej księgi wraz z komentarzami. Kupiłam ją w zeszłym tygodniu ;) Tu można to kupić: Recenzja "Tybeta?ska Ksi?ga Umar?ych" (-) - www.granice.pl

 

To był gotowiec który kilka lat temu sobie spisałem z pewnego forum o duchach, nie wiem nawet co tam jest napisanę. Ale patrzę i jest "Picatrix", to są zapewne księgi z indeksu zakazanych(zniesiony w 1950 roku) więc teraz logiczne że można je kupić(Picatrix po angielsku dostępny zagranicą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaos, te książki, które wymieniłeś, nie są "zakazane" - właściwie nie wiem, o co wam z tym "zakazaniem" chodzi; przecież nikt teraz nic nie zakazuje, możesz czytać, co chcesz. Ale fakt, większość tych książek istnieje; nawet niektóre chyba mam.

 

Owszme wiem że to fikcja, jestem fanem Lovecrafta a nie dyletantem. A Necronomicon napisał jakiś typek, wzorując się właśnie na księdze opisanej przez Lovecrafta, nie pamietam jak się zwał.

To był gotowiec który kilka lat temu sobie spisałem z pewnego forum o duchach, nie wiem nawet co tam jest napisanę. Ale patrzę i jest "Picatrix", to są zapewne księgi z indeksu zakazanych(zniesiony w 1950 roku) więc teraz logiczne że można je kupić(Picatrix po angielsku dostępny zagranicą).

Nie jakiś typek, tylko Crowley z tego co pamiętam i Simon czy jakoś tak. A co do Picatrixu to jak chcesz to możesz ładnie w Krakowie poprosić, to może Ci dadzą przeczytać po łacinie. Chociaż jest już chyba zeskanowane w Internecie.

 

Wybacz Kaos, ale do tego potrzebny jest mój komentarz hehe:

"Albertus Magnus" - pełny tytuł: "Największe sekrety wspaniałego Albertusa Magnusa, sekrety egipskie, sekrety zwierząt i kwiatów oraz kilka słów na temat kobiet" (rozpowszechniona dopiero po jego śmierci); - wiadomo, że św. Albert zajmował się astrologią i magią; wysunął bardzo ciekawy wniosek - planety muszą oddziaływać na człowieka w jakiś sposób, bo są starsze od życia ludzkiego.

Asyryjskie Tablice - zbiór 666 glinianych tablic z VII w. p.n.e. należących do asyryjskiego króla Asurbhanipala (metody leczenia); - totalne bzdury - ta liczba;

"Awesta" - "Zend-Awesta"; święta księga mazdaizmu stworzona prawdopodobnie przez ojca mazdaizmu - Zaratustrę, napisana w dialekcie wschodnioirańskim; - tak na marginesie to jest jedyne "wiarygodne" źródło o Zaratustrze

"Czarny Kur" - średniowieczny grimuar zawierający głównie praktyczne zaklęcia (pomocne w życiu bardziej gospodarskim i domowym); - nie jest średniowieczny, chyba nawet jest XIXwieczny

"Czerwony Smok" - następny średniowieczny grimuar, zawierający zaklęcia i rytuały 'czarnej' magii, jak sądzę pierwotnie wjęzyku niemieckim; - inaczej Grand Grimoire

"De lapide philosophorum" - księga o kamieniu filozoficznym, rodzime dzieło autorstwa alchemika Michała Sędziwoja; - noo, ten to był dobry; mam jakąś jego książkę w html

"El gran grimorio del Papa Honorio" - grimuar papieża Honoriusza (zawiera opisy rytuałów i rekwizytów potrzebnych do uprawiania czarów; nie jest pewne, kto ją napisał; - mam to, gdzieś ktoś napisał ze znawstwem, ze jest "bezwartościowe"

"Enchrydium Papieża Leona" - opisy czarnych mszy, inwokacji czarnych mocy, egzorcyzmów itp. nie wiadomo, kto był jej autorem; - pierwsze słyszę...

"Lemegeton" - inaczej "Mniejsze kłódki Salomona", uzupelnienie do Salomonis Clavicule; składa się z 5 ksiąg: Goetia, Theurgia Goetia, Ars Paulina, Ars Almadel, Ars Notoria (za dużo, żeby tu napisać ; -...i ars nova bodajże. Nie "mniejsze kłódki", tylko Mniejszy Klucz Salomona, mam to.

"Necronomicon" - księga traktująca o demonach starszych niż te opisane w Lemegetonie, autorem jest Arab Abdul Alhazred (VIII w. n.e.), autor ponoć zniknął bez śladu (też za dużo do napisania, nadaje się na osobny temat); - przecież nie istnieje....;]

"Oneirocriticon Artemidora" - tekst z II w. p.n.e., autorstwo przypisuje się Artemidorowi Daldianosowi, greckiemu wróżbicie; - to jest po prostu sennik - w Polsce wydany pod nazwą "Rozważania o snach czyli onejrokrytyka", autor to Artemidor z Daldis

"Picatrix" - jeden z najstarszych zachowanych grimuarów sredniowiecznych (wywoływanie duchów, tworzenie talizmanów, itp.)......jeszcze tego w necie nie znalazłam, ale jak ktoś ma, niech napisze - z tego co pamiętam to nawet na angielski całego nie przetłumaczono.

"Szmaragdowa tablica" - ogromny szmaragd pokryty formułami (alchemia i magia), autorem tablicy jest prawdopodobnie Hermes Trismegistos; - nic podobnego. Jakie formuły? Tabula Smaragdina zawiera krótki, znany tekst będący wykładnią hermetyzmu. Z tej tablicy 100 lat temu wyprowadzono dziełko pod tytułem Kybalion, objaśniające 7 praw hermetyzmu; Nie mógł jej napisać Hermes Trismegistos, bo nie istniał

"Zohar" - pełny tytuł "Sefer ha-Zohar", autorstwa Szymona bar Jochara oraz Mojrzeszowi z Leon, hiszpańskiemu kabaliście (komentarz do tekstów Pięcioksięgu, stąd nazwa: 'ukryty midrasz'; - po prostu najważniejsza księga kabały, powstała w XIII wieku i została napisana przez Mojżesza z Leonu; Jochaj żył wiele wieków wcześniej i nie mógł tego napisać (świadczy o tym składnia i błędy)

I teraz prośba do seida lub innego chętnego: o złączenie moich postów :)

Edytowane przez Seid
połączenie postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ars Notoria - Przetłumaczona z Łaciny na Angielski przez Roberta Turnera w 1657, następnie została jak by odświeżona w XX w....

 

Czy ktoś może przybliżyć coś na jej temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Picatrix" - jeden z najstarszych zachowanych grimuarów sredniowiecznych (wywoływanie duchów, tworzenie talizmanów, itp.)......jeszcze tego w necie nie znalazłam, ale jak ktoś ma, niech napisze - z tego co pamiętam to nawet na angielski całego nie przetłumaczono.

 

Co ty gadasz, ja widziałem na jakiejś stronie po angolu w okładce książkę więc jest przetłumaczona:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ars Notoria nie jest częścią Lemmegetonu tylko osobną pracą przypisywaną Solomonowi, przetłumaczoną przez Agrippe na łacinę, a następnie przez Turnera na angielski. Dzieło prawi o astrologii żydowskiej, pełne jest kabalistycznych znaków i sigili. Necronomicon w oryginale to Al Azif napisana przez Abdula Alhazred w 730 roku w Damaszku. Obie prace posiadam w formie e-booka w języku angielskim, chętnym do czytania sprezentuję choć nie są to łatwe lektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...