Jump to content

Babcia,wąż, buty zmarłego


alicjabk
 Share

Recommended Posts

Dziś przyśnił mi się dziwny sen, a mianowicie widziałam moja zmarła babcia. Pierwsze co pamiętam to bardzo ładna słoneczna pogoda, dom babci zadbany( zaznaczam że teraz to ruina) trawa bardzo zielona i stojąca karetka przed domem. Póżniej stoję przed szopą która wygląda na rozwalającą się wyłamane deski zamiast drzwi , nagle pojawia się zmarła babcia ładnie ubrana uśmiecha się do mnie. Odczuwam ciepło i tak zielono jest. Cmentarz grób babci, dziadka i wujka, wykopany widzę kawałek starej trumny a na niej wąż cały we krwi.Jestem znów przy szopie widzę w niej czarne buty zmarłego wujka powieszone na sznurku i dwie kosy, odwracam się widzę węża z cmentarza jak syczy,jakaś młoda dziewczynka około 12 lat biegnie po trawie, chyba się bawi, czuję niepokój, budzę się. Moja babcia zmarła 4 lata temu, mój wujek zmarł w zeszłym tygodniu w piątek był pogrzeb, wujek zmarł w wyniku nieszczęśliwego wypadku do końca nie wyjaśnionego mieszkał sam właśnie w miejscu opisanym.Mam 28 lat mężatka mam synka.Z góry dziękuje za interpretacje tego snu.

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Ja to widzę trochę inaczej. Wielość zdań i odczuć osób interpretujących w tym przypadku niech cię nie dziwi bo sen jest z serii - trudny.

Opiszę ci jak ja bym zinterpretował ten sen abyś mogła sobie dopasować i znaleść własną i jedynie słuszną interpretację.

Widzisz dom swojej babci zadbany i w słońcu przed domem zielona trawa - symbol życia i uśmiechnięta babcia to jest wizualny opis obecnego jej miejsca przebywania i jej nastroju wszystko jest OK. Tutaj sie zaczyna prawdziwy przekaz wiadomości od twojej babci (bo to wiadomość od niej) i dotyczy twojego wujka. Karetka to obraz wydarzeń związanych ze śmiercią twego wujka podobnie jak ta rozwalająca sie szopa moim zdaniem to obraz zdrowia twojego wuja - uśmiech twojej babci wskazuje na to że mimo przygnębiającego obrazu wszystko jest tak jakby miało tak być ( moim zdaniem na to wskazują twoje odczucia ciepła i zieloności). Teraz "przeskakujesz" na cmentarz i widzisz odkopaną starą trumnę a na niej zakrwawionego węża - moim zdaniem szukacie przyczyny śmierci wuja w przyczynach zewnętrznych, moze z przeszłości (trumna jest stara) i działania osób trzecich ( to jest ten zakrwawiony wąż - symbol podstępu) ale przyczyna leży gdzie indziej - odwracasz sie i widzisz odwieszone buty wuja i 2 kosy - ja bym taki symbol odczytał tak - wujek zakonczył już pracę na ziemi ( kosy) i jego droga dobiegła końca ( odwieszone buty) to juz przeszłość i nie należy szukać w przyczynie jego śmierci podstępu ( znowu ten wąż tym razem w szopie jako symbolu jego zdrowia) jego byt wygląda teraz jak beztroska dziewczyna biegnąca po trawie (ona nie boi się węża bo faktycznie to go nie ma on jest tylko w twojej wyobraźni).

Pozdrawiam:

Sławomir

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...