Jump to content

Babcia,wąż, buty zmarłego

alicjabk
 Share

Recommended Posts

Dziś przyśnił mi się dziwny sen, a mianowicie widziałam moja zmarła babcia. Pierwsze co pamiętam to bardzo ładna słoneczna pogoda, dom babci zadbany( zaznaczam że teraz to ruina) trawa bardzo zielona i stojąca karetka przed domem. Póżniej stoję przed szopą która wygląda na rozwalającą się wyłamane deski zamiast drzwi , nagle pojawia się zmarła babcia ładnie ubrana uśmiecha się do mnie. Odczuwam ciepło i tak zielono jest. Cmentarz grób babci, dziadka i wujka, wykopany widzę kawałek starej trumny a na niej wąż cały we krwi.Jestem znów przy szopie widzę w niej czarne buty zmarłego wujka powieszone na sznurku i dwie kosy, odwracam się widzę węża z cmentarza jak syczy,jakaś młoda dziewczynka około 12 lat biegnie po trawie, chyba się bawi, czuję niepokój, budzę się. Moja babcia zmarła 4 lata temu, mój wujek zmarł w zeszłym tygodniu w piątek był pogrzeb, wujek zmarł w wyniku nieszczęśliwego wypadku do końca nie wyjaśnionego mieszkał sam właśnie w miejscu opisanym.Mam 28 lat mężatka mam synka.Z góry dziękuje za interpretacje tego snu.

Witam!

Ja to widzę trochę inaczej. Wielość zdań i odczuć osób interpretujących w tym przypadku niech cię nie dziwi bo sen jest z serii - trudny.

Opiszę ci jak ja bym zinterpretował ten sen abyś mogła sobie dopasować i znaleść własną i jedynie słuszną interpretację.

Widzisz dom swojej babci zadbany i w słońcu przed domem zielona trawa - symbol życia i uśmiechnięta babcia to jest wizualny opis obecnego jej miejsca przebywania i jej nastroju wszystko jest OK. Tutaj sie zaczyna prawdziwy przekaz wiadomości od twojej babci (bo to wiadomość od niej) i dotyczy twojego wujka. Karetka to obraz wydarzeń związanych ze śmiercią twego wujka podobnie jak ta rozwalająca sie szopa moim zdaniem to obraz zdrowia twojego wuja - uśmiech twojej babci wskazuje na to że mimo przygnębiającego obrazu wszystko jest tak jakby miało tak być ( moim zdaniem na to wskazują twoje odczucia ciepła i zieloności). Teraz "przeskakujesz" na cmentarz i widzisz odkopaną starą trumnę a na niej zakrwawionego węża - moim zdaniem szukacie przyczyny śmierci wuja w przyczynach zewnętrznych, moze z przeszłości (trumna jest stara) i działania osób trzecich ( to jest ten zakrwawiony wąż - symbol podstępu) ale przyczyna leży gdzie indziej - odwracasz sie i widzisz odwieszone buty wuja i 2 kosy - ja bym taki symbol odczytał tak - wujek zakonczył już pracę na ziemi ( kosy) i jego droga dobiegła końca ( odwieszone buty) to juz przeszłość i nie należy szukać w przyczynie jego śmierci podstępu ( znowu ten wąż tym razem w szopie jako symbolu jego zdrowia) jego byt wygląda teraz jak beztroska dziewczyna biegnąca po trawie (ona nie boi się węża bo faktycznie to go nie ma on jest tylko w twojej wyobraźni).

Pozdrawiam:

Sławomir